Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czemu nie korzysta się z Inkscape?  (Przeczytany 70221 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 26.01.2012, 20:00:32 »

Wlasnie sobie zainstalowalem.... laugh
Zapisane
Karoryfel
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 06.03.2012, 19:56:07 »

Funkcje inkscape'a z powodzeniem zastąpiły mi Corel Draw 9 (najlepsza wersja IMO). Problem z INKiem jest tylko jeden: stabilność. Często mi się wysypywał bez najmniejszego powodu. Np podczas zaznaczania obiektu lub przy jego upuszczaniu po przenoszeniu. Reszta bez zarzutu.
Zapisane

Dyplomata to ktoś, kto mówi ci "idź do diabła" w taki sposób, że cieszysz się na nadchodzącą podróż.
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 06.03.2012, 22:11:33 »

Funkcje inkscape'a z powodzeniem zastąpiły mi Corel Draw 9 (najlepsza wersja IMO). Problem z INKiem jest tylko jeden: stabilność. Często mi się wysypywał bez najmniejszego powodu. Np podczas zaznaczania obiektu lub przy jego upuszczaniu po przenoszeniu. Reszta bez zarzutu.

A jakiej wersji używasz i na jakim systemie? Mi w wersji 0.48.2 na XP (sp3) praktycznie w ogóle nie dzieją się podobne problemy, a jeśli już od wielkiego dzwonu coś jednak się wysypało, to zwykle Ink zapisywał mi kopie bezpieczeństwa.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Karoryfel
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 07.03.2012, 19:01:45 »

Używałem na WinXP SP2 wersji bodaj 0.47. Co się nawkurzałem to moje, ale w końcu przekonał mnie ten program. Ma o wiele bardziej intuicyjny interfejs niż GIMP na ten przykład Mrugnięcie...
Zapisane

Dyplomata to ktoś, kto mówi ci "idź do diabła" w taki sposób, że cieszysz się na nadchodzącą podróż.
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : 07.03.2012, 20:27:17 »

Używałem na WinXP SP2 wersji bodaj 0.47. Co się nawkurzałem to moje, ale w końcu przekonał mnie ten program. Ma o wiele bardziej intuicyjny interfejs niż GIMP na ten przykład Mrugnięcie...

No to instaluj 0.48.2 i po kłopocie. Bardzo stabilna wersja. Co do interfejsu, to jest to dla mnie swoisty szok. Jak to możliwe, że tak intuicyjny wektorowy program jak Inkscape ma tak skrzywionego interfejsowo rastrowego brata p.t. Gimp Uśmiech
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 07.03.2012, 20:58:47 »

Czy skrzywiony... Photoshop na macu(przynajmniej CS2) tak właśnie wygląda Mrugnięcie poza tym 2.8 (w testowym 2.7 już jest) wprowadza jednookienkowy interface Mrugnięcie, właśnie objaśnij jak możesz, jak zrobić taki gradient jak chciał kolega (semerchet), jeśli tak wogle (przypuszczam, że tak) da się zrobić Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Karoryfel
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 10.03.2012, 18:32:16 »

Dziś zainstalowałem najnowszą stabilną Inka i mam wrażenie, że pod względem wygody i łatwości odnalezienia wszelakich opcji Inkscape bije na głowę Wielki Komercyjny Produkt numer 1 (A. I.) i nr 2 (C. D.)
Zapisane

Dyplomata to ktoś, kto mówi ci "idź do diabła" w taki sposób, że cieszysz się na nadchodzącą podróż.
Strony: 1 2 3 [4]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeInkscapeWątek: Czemu nie korzysta się z Inkscape?
Skocz do: