Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyLigaWątek: Forumowa Liga (wątek archiwalny)
Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Forumowa Liga (wątek archiwalny)  (Przeczytany 47839 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 20.07.2009, 18:13:02 »

Na konkursy za mały jestem  Buzia na kłódkę Na bitwy też   Niezdecydowany W pomocnej dłoni pomagam co wiem, a WORMa poziomu narazie zaniżał nie będe Język Moje zdanie na temat robaka jest takie że to wizytówka serwisu graficznego, no i trafiają tam prace z pomysłem... może jak pewnej nocy dostane oświecenia to zrobie cegiełke, ale narazie nawet z tutoriala dziś nie mogłem zrobić dobrej pracy  Zawstydzony

Ech... no ale dobra - co mi tam, tutaj macie własne prawa, ja będe uczestniczył, choćby żeby zrobić sztuczny tłum - co nie oznacza że się nie będe starał Chichot Beware !! Haha Chichot
Zapisane

K-ja
Gość
« Odpowiedz #43 : 20.07.2009, 18:14:55 »

Mało kto jest geniuszem - ja też robiłam badziew kiedyś, a teraz nawet SoTWa mi się wygrać zdarza. Na początku reputację miałam stale na minusie (bitwy uwielbiałam) ale się nie zraziłam. Więc ćwicz aż w końcu będziesz miał skill.
Zapisane
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 20.07.2009, 18:33:05 »

Zawsze jakieś urozmaicenie
pomysł dobry, no i dobrze, aby były różne prace, bo ile można się sygnaturami bawić Język
Zapisane

pozdro & poćwicz

Hubciox
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika

Hubciox

Pop kultura dzieciaków, gównem plastikowym karmi.


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 24.07.2009, 12:54:13 »

Ja z chęcią się zapiszę, ale jak będę miał prawą rękę sprawną(gdzieś za 4 tyg), czyli do zobaczenia w następnej rozgrywce Język
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 24.07.2009, 19:55:42 »

Czytam na bieżąco co i jak i... zgnietliście mnie brakiem digital paintingu  Smutny
Zawsze można zrobić szkic na papierze i ładnie w gimpie wykończyć teksturami, barwami itp Język

I jeszcze coś. Podział na kategorie. Stworzyłby się dział pod tym samym tytułem co obecnie, gdzie dodałoby się regulamin wcześniej wspomniany. Kategorie przykładowo Mrugnięcie

1. Sygnaturki
2. Layout'y
3. Fotomontage/photomanipulation
4. Loga
5. Digital Painting (albo speed painting, nawet sam szkic na papierze w ciągu 1h się zmieścić i wrzucić na skaner Język )
6. Inne, czyli pomysły organizatorów, które nie pasowałyby do pozostałych kategorii.

Wszystkie kategorie na jeden określony temat. Np. organizator rzuca hasło: prace związane z "Heaven's Paradise" (wymyślone tak na szybko Język ), user wybiera kategorię do której chciałby się zapisać i wykonuje prace Uśmiech Przy Layout'ach może być ciężej, ale dla pomysłowego nic trudnego Uśmiech 2 Avatary i userbary wg mnie są na straconej pozycji. I jakoś nie widzę, by coś takiego masowego miało się do SoTW. Coś jak wielki festyn na forum, który odbywałby się, tak jak ktoś pisał - co 2-3 miesiące Uśmiech I tak byliby zwycięzcy z różnych kategorii. Nic się nie straci (w sensie reputacji o ile się nie zaawansuje na odpowiednie miejsce w finale) a zyska się doświadczenie, możliwość rywalizacji oraz satysfakcja zwycięstwa w takim "festynie"

Pozdrawiam,
Dobrotek
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : 24.07.2009, 21:00:07 »

Przy naszej ilości realnie aktywnych użytkowników taki pomysł nie ma racji bytu - przypadałoby w najlepszym wypadku po 5 prac na kategorię (pomijając sygnatury, których byłoby więcej)...
Z digital paintingu niestety zrezygnowaliśmy na wstępie ze względu na małą ilość malarzy na forum - mogą sobie organizować swoje bitwy.
Liga ma być bardziej uniwersalna i będzie się zajmować walkami na grafikę użytkową, a DP raczej do tej kategorii nie należy - trzeba albo mieć talent albo długo się uczyć, dłużej niż robienia w miarę znośnych fotomontaży.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 24.07.2009, 21:33:24 »

Jednak każdy ma swoją "kreskę. Każda taka bitwa, nie tylko doda wprawy, ale także po opiniach innych będzie łatwiej zauważyć błędy itp Uśmiech Nawet, jeżeli jest zerem (a z zer składają się miliony Chichot ) to zawsze może podciągnąć skila w tymże zakresie Mrugnięcie Bo co kurcze pieczone, DP ma się dobrze rozwijać na www.max3d.pl? A na gimpuj już nie ma jak? Język Nawet chociażby przez takie konkursy. Jedyny problem wg mnie, to przyciągnąć userów korzystających z GIMPa w właśnie takowym celu.

<joke>
Być może chowają się za Ziomiosławem i nie chcą się pokazać? Język
</joke>

Nawet chociaż spróbować. Jeżeli frekwencja będzie słaba przez dwie takie edycje, to można to zaniechać, ale żeby chociaż spróbować Uśmiech

Pozdrawiam,
Dobrotek
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #49 : 24.07.2009, 21:39:14 »

Ktoś, kto nie ma pojęcia o DP albo kiepsko mu idzie i tak nie weźmie udziału ze strachu przed kompromitacją. Dajmy na to temat "Portret" i co? Kreskowe ludziki narysuje?
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 24.07.2009, 21:45:00 »

Niezupełnie Mrugnięcie Przecież musi wejść w ruch wyobraźnia. Jedni raj będą widzieć w postaci nieba i aniołków przy harfach, drudzy w postaci dobrobytu finansowego. Przynajmniej niech się postarają. Od wyobraźni zależy czy praca będzie się trzymała poziomu i czy równie ciekawie "przeleje" pomysł na komputerowy papier w GIMPie Język

Edit: Jeżeli uważasz, że to również jest skazane na porażkę, przynajmniej spróbować można, prawda? Język Zresztą widziałem jeden dział tutaj na forum, jak userzy na luzie ćwiczyli wprawę i powiem, że świetnie im szło, nawet jeśli były to pierwsze tego typu prace Uśmiech
Zapisane
K-ja
Gość
« Odpowiedz #51 : 24.07.2009, 21:50:44 »

Zgadzam się w 100% z Solniczką, nie każdy ma tablet, czas i talent/zdolności, ja w gimpie pracuję (uwaga, uwaga) myszką za 9 zł. I za cholerę za przeproszeniem nie da się nią zrobić ładniejszego rysunku niż patykowy ludzik. A na tablet kasy nie mam, myszką radzę sobie w innych kategoriach.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 24.07.2009, 21:52:57 »

Czy cokolwiek pisałem na temat tabletu? Mrugnięcie Zawsze można zrobić szkic i owy szkic poprawić w GIMPie - kolorystyka, cieniowanie, tekstury dla urealistycznienia. Czy do takich operacji potrzebny jest tablet? Ale jednocześnie jest to też pewna forma DP Uśmiech Tak przynajmniej zawsze rozumiałem Język
Zapisane
K-ja
Gość
« Odpowiedz #53 : 24.07.2009, 22:04:42 »

Skaner. Poza tym i tak potrzebne będzie narzędzie do poprawiania w Gimpie. A digital painting żeby tworzyć trzeba mieć warunki - co jak ktoś ma niewygodne biórko, beznadziejną myszkę albo nie ma talentu?
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 24.07.2009, 22:07:26 »

No to rzeczywiście ma problem. No nic, trudno Język Więc rozumiem, że DP, niezależnie od wszystkiego nie ma szans się dostać do takiej Ligi  Język
Zapisane
K-ja
Gość
« Odpowiedz #55 : 24.07.2009, 22:20:10 »

W sumie nasunęło mi to pomysł żeby dodać Other Special Graphics Challange, czyli pracę w technice innej niż w pozostałych konkursach, co tydzień inną np. tapeta czy digital painting tygodnia Uśmiech.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyLigaWątek: Forumowa Liga (wątek archiwalny)
Skocz do: