Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyLigaWątek: Forumowa Liga (wątek archiwalny)
Strony: [1] 2 3 ... 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Forumowa Liga (wątek archiwalny)  (Przeczytany 47910 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 19.07.2009, 00:53:21 »

Chyba w ramach dyskusji nt. zastoju na forum ktoś zaproponował poprowadzenie ligi ale nikt się tym nie zajął. Ostatnio się trochę nad tym zastanawiałem i myślę, że w sumie zorganizowanie takich małych rozgrywek nie jest jakimś wielkim problemem. Pojawia się tylko pytanie - czy są chętni? Jeśli będzie przynajmniej 8 osób to już spokojnie można zaczynać.

Na początku zawodnicy byliby losowo przydzielani do grup, zależnie od ilości uczestników grupa liczyłaby 2-4 osób. W ramach eliminacji z grup wychodziłyby po 2 osoby (lub 1 przy małej ilości chętnych) i rozgrywałyby ćwierć- i półfinały, a potem oczywiście finał.
Eliminacje byłyby prostymi walkami na sygnatury, a później poziom szedłby w górę, czyli retusze, fotomontaże, ew. jakiś webdesign.  

W lidze mógłby brać udział każdy, kto jest zarejestrowanym użytkownikiem od przynajmniej 2 tygodni. Liga odbywałaby się co miesiąc, zwycięzca otrzymywałby przechodni tytuł mistrza ligi, reputację i pamiątkową cegiełkę, którą mógłby się chwalić po utracie tytułu np. "Mistrz Ligi - Lipiec 2009". Gdyby pomysł się rozwijał to w "Bitwach użytkowników" można by założyć działy "Zgłoszenia do Ligi" i "Rozgrywki ligowe".

Mam nadzieję, że pomysł się spodoba i chętni się znajdą, a ilość marudzących na forumową nudę się zmniejszy. Uśmiech 2
« Ostatnia zmiana: 31.07.2013, 09:09:50 wysłane przez bea » Zapisane

muka[SpC]
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 131
Galeria Użytkownika


.: Molestant :.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.07.2009, 01:25:47 »

Extra pomysł, brakowało mi takich zawodów  Mrugnięcie Fajnie, że podjąłeś się tej dyskusji  Uśmiech
Jestem na TAK, myślę, że podwyższyło to by poziom forum i nie tylko .
Ale zobaczymy co na to siła wyższa Uśmiech  Uśmiech 2
Zapisane

.
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 19.07.2009, 01:31:56 »

A tam siła wyższa, jak będą chętni to możemy się po prostu dogadywać i robić bitwy. Oczywiście jak będzie zgoda to będziemy mieli dostęp do bardziej zaawansowanych opcji jak ranga "Mistrz Ligi". Uśmiech
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 19.07.2009, 01:50:01 »

Sądzę, że było by to ciekawe rozwiązanie na ożywienie forum i pobudzenie forumowiczów do pracy Mrugnięcie. Osobiście jestem na tak i oczywiście uczestniczyłbym w tego typu rozgrywkach. Tym bardziej kiedy ich poziom z sygnaturek przeniósł by się na prace większego formatu.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.07.2009, 04:27:12 »

Widzisz ja już skończyłem swoją robotę z PDFem i jeżeli ma się coś stać nowego na forum, to tylko z Cakperem. Aktualnie jest nie obecny na forum.
Zapisane

K-ja
Gość
« Odpowiedz #5 : 19.07.2009, 18:41:08 »

Jestem na tak, fajnie byn było was wszystkich zatłuc  laugh.
Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19.07.2009, 19:03:14 »

- co 2, albo 3 miesiące;
- bez odbierania "reputacji", ponieważ to mogłoby zniechęcać użytkowników. Dopiero odejmowanie od pół-finałów i finałów po -1, a za zwycięstwo +3;

Dobry pomysł, jednak ze skrystalizowaniem może być trudniej. Podobnych pomysłów było już na forum mnóstwo, i żaden nie przeszedł.

P.S. zły dział.
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 19.07.2009, 19:49:58 »

Eee tam zły dział - po prostu chciałem to obgadać. D o "Spraw technicznych" jakoś mi nie pasowało. Mrugnięcie

bez odbierania "reputacji", ponieważ to mogłoby zniechęcać użytkowników. Dopiero odejmowanie od pół-finałów i finałów po -1, a za zwycięstwo +3;
Ja chciałbym żeby w eliminacjach w ogóle nie było reputacji - ani odejmowania ani dodawania, samo zakwalifikowanie się do ćwierćfinału jest nagrodą.
Mogę przygotować jakiś regulamin czy coś w tym stylu.
Zapisane

K-ja
Gość
« Odpowiedz #8 : 19.07.2009, 19:58:50 »

- co 2, albo 3 miesiące;
- bez odbierania "reputacji", ponieważ to mogłoby zniechęcać użytkowników. Dopiero odejmowanie od pół-finałów i finałów po -1, a za zwycięstwo +3;

Trzeba by było jakoś to zorganizować, bo sygnę/photomanipu/layouta się trochę robi, więc myślę że 2,5 miesiąca by było dobrym czasem.
Zgadzam się co do nie odbierania reputacji, użytkownicy się skuszą bo w końcu nic do stracenia, a dużo do zyskania.
Dodatkowo można na stronie głównej ogłaszać zwyciężcę, a dla pierwszych trzech miejsc dawać cegiełki do podpisów. Dla zwyciężcy dodatkowo specjalna ranga różniąca się kolorem, ewentualnie jak ktoś ufunduje można raz na jakiś czas dawać forumowe gadżety.
Zapisane
Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 19.07.2009, 20:06:36 »

Moim zdaniem bardzo dobry pomysl. Najlepiej gdyby pierwsza seria(?) odbyla sie jeszcze w wakacje. Mysle, ze teraz latwiej to bedzie rozkrecic ze wzgledu na mniejesze ograniczenia czasowe. Co do czasu trwania; Jeden miesiac to rowniez moim zdaniem za malo. Mysle, ze nalezy wykluczyc takie kategorie(?) jak pixeart czy digital painting. Narazie tyle z mojej strony Mrugnięcie
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 19.07.2009, 20:17:23 »

No Pixele i DP od razu odpadają, to jest oczywiste.
Cytuj
Dla zwyciężcy dodatkowo specjalna ranga różniąca się kolorem
To już napisałem na początku - ranga "Mistrz Ligi", ew. "Aktualny Mistrz Ligi".
Cegiełki "Mistrz Ligi - [miesiąc(e)][rok]", "Wicemistrz Ligi - [miesiąc(e)][rok]" i "Drugi Wicemistrz Ligi - [miesiąc(e)][rok]". Uśmiech
Nie wiem jeszcze jak z tą reputacją, ja bym zrobił utratę i zyskiwanie w półfinale po 1 punkcie, a w finale utrata 1 i zyskiwanie 2 może.  

Najlepiej będzie zrobić tą ligę co 2 miesiące, wyglądałoby to tak:
Eliminacje - tydzień na zgłoszenia (odbywa się w czasie trwania poprzedniej ligi), potem ogłoszenie tematu, tydzień na zrobienie prac i tydzień głosowania w bitwach. (łącznie 2 tygodnie)
Ćwierćfinał - ogłoszenie tematu po wyłonieniu zwycięzców eliminacji, 2 tygodnie na przygotowanie pracy i tydzień głosowania. (5 tygodni)
Półfinał i finał tak jak w ćwierćfinale, czyli mamy w sumie 11 tygodni ale myślę, że prawdopodobnie nie będzie ćwierćfinału ze względu na ilość uczestników więc zostaje 8 tygodni - niecałe 2 miesiące.
Zapisane

K-ja
Gość
« Odpowiedz #11 : 19.07.2009, 20:30:47 »

Mysle, ze nalezy wykluczyc takie kategorie(?) jak pixeart czy digital painting.

Pixel Art można zostawić bo dosyć prosty jest, można w dzień opanować, a digital faktycznie się nie nadaje Uśmiech. W finale można by było za każdym razem dać coś innego- raz layout, raz logotyp, raz plakat a kiedy indziej np. jakieś szaleństwo w sytlu rysunku czcionkami Język.
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 19.07.2009, 20:34:53 »

No ale właśnie PixelArt jest po prostu zbyt mały. Język
W finale zawsze byłaby niespodziewana niespodziewanka, dla pozostałych części wszystko oprócz tematu byłoby z góry zapowiedziane, czyli po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń 1 dzień losowania grup, układania całych rozgrywek i potem ogłoszenie np. "Eliminacje - "temat", Ćwierćfinał - Logotyp, Półfinał - Fotomontaż".
Zapisane

Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 19.07.2009, 20:45:25 »

Pixelart niekoniecznie musi byc maly, jednak jezeli mialby byc wiekszy nalezaloby znaacznie wydluzyc czas na skladanie prac. Moim zdaniem odpada.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyLigaWątek: Forumowa Liga (wątek archiwalny)
Skocz do: