Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Zdjęcia (nie bójcie się, mnie na nich nie ma)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zdjęcia (nie bójcie się, mnie na nich nie ma)  (Przeczytany 2307 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« : 13.07.2009, 21:26:48 »

No więc zacząłem robić zdjęcia. Tak, tak po prostu. Zdobyłem trochę sprzętu i z mierną wiedzą teoretyczną oraz bliską zeru wprawą wyruszyłem w teren. Efekty tejże zabawy można zobaczyć w galerii. Podzielę całe to tałatajstwo na kategorie i będę tam wrzucał wszystko - zarówno zdjęcia testowe jak i te bardziej "przemyślane". To są moje pierwsze kroki więc proszę o wyrozumiałość Uśmiech

Rodzi się pytanie po co właściwie publikuję te zdjęcia. Mam do tego niejako dwutorowe podejście. Primo: liczę na solidną krytykę, ale też i rady. Secundo: może komuś któryś obrazek się do czegoś przyda (bierzcie na zdrowie, tylko żeby w kolejce był porządek Język).

Mój sprzęt: Soniaczek a 200 z kitowym obiektywem 18-70mm. Dodatkowo do ostatnich zdjęć bardziej bliskich użyłem soczewki +4 dioptrie. Ponadto nabyłem dziś okazyjnie całkiem śliczny i pięknie działający (no dobra, na ustawieniach przesłony ma trochę luzu... Ale czyściutki jest!) Helios 44-M. Nawet dekielek ma! Jutro odbiorę pierścień odwrotnego mocowania i zobaczę jak działa domowej roboty mikroskop. Czuję się jak doktor Frankenstein...

Bardziej ciągnie mnie do makrofotografii, ale tak czy siak jeszcze daleka droga przede mną. No cóż. Czekam na pierwsze wypowiedzi Uśmiech

PS Hyde park wybrałem z racji na to, że fotografowanie nie ma nic wspólnego z naszym ukochanym programem a chwilowo zdjęć nie modyfikuję.
Zapisane




Paul
Gość
« Odpowiedz #1 : 13.07.2009, 21:43:42 »

Cytuj
PS Hyde park wybrałem z racji na to, że fotografowanie nie ma nic wspólnego z naszym ukochanym programem a chwilowo zdjęć nie modyfikuję.
To może w różnych zamieszczaj swoje zdjęcia ?
Chyba ten dział byłby akurat ;P
Zapisane
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.07.2009, 21:45:11 »

No właśnie GIMP->Galerie->Różne jakoś mi nie pasuje Uśmiech No ale to już najmniejszy problem
Zapisane




agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.07.2009, 21:56:12 »

Polecam gazete "fotografia", wiele porad, sztuczek itd. Ponadto Podrecznik fotografii cyfrowej (2 czesci) Tom Ang, Gazeta wyborczna. Jak poszukasz w necie napewno znajdziesz inne ciekawe ksiazki. Zaloz sobie konto na dA mozesz sie tam chwalic swoimi fotkami i ogladac zdjecia innych Mrugnięcie
Zapisane

Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.07.2009, 22:16:30 »

Porady i sztuczki są bardzo fajne, odkąd mam aparat to zarywam noce poszukując właśnie różnych ciekawostek Uśmiech

To dA to jakiś demon jest, powraca do mnie od czasu długiego tak, że łohoho. Chyba już rok temu miałem tam założyć konto ale się jakoś zmusić nie mogę.

Jutro postaram się wrzucić jakiś poglądowe zdjęcia na temat tego potworka którego skonstruuję. Ciekam jestem jak będzie się sprawdzał Uśmiech
Zapisane




ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.07.2009, 13:59:21 »

Proponuję ci skoczyć do miasta, chyba największe źródło inspiracji.
Zapisane

Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.07.2009, 17:30:43 »

Do miasta to wystarczy, że przez balkon skoczę Język Ale faktycznie, niedługo pewnie się wybiorę na jakąś wycieczkę bardziej miejsko-przemysłową.

Tymczasem zabawy z makro ciąg dalszy. Odebrałem zamówiony pierścień odwrotnego mocowania i założyłem tak jak planowałem ślicznego heliosa. Pierwsze wrażenia: "O mój Boże". To wygląda przekomicznie a jeszcze ma się wrażenie trzymania granatu na końcu obiektywu (bo ten radziecki staroć chyba jakiś wzbogacany ołowiem jest...). O ile człowiek skombinuje sobie podstaweczkę pod obiektyw to działa to całkiem ładnie. Oczywiście ostrość ustawia się ręcznie.

Pierwsze podejście było na ustawieniach całkowicie automatycznych w trybie makro. No cóż, efekty są przeciętne, głębia ostrości dość marna, ale obraz jakiś tam jest Uśmiech
(1 zł z odległości nieznanej. No około 1-2 cm.)

Wystarczyło jednak przejść na tryb manualny i pobawić się troszkę parametrami aby uzyskać już sporo lepszy efekt.
(5 groszy z odległości nieznanej)

Podsumowując: efekty uzyskane tą metodą chwilowo mi wystarczają, ale nie wyobrażam sobie fotografowania w ten sposób czegoś co żyje i porusza się szybciej od ślimaka. Jednak jak za tak niskie ceny nie jest to zle rozwiązanie.
Zapisane




Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.07.2009, 21:20:14 »

Ja ze swej strony polecam książki Bryana Petersona

cykl
... bez tajemnic.
http://www.empik.com/szukaj?searchCategory=all&start=1&fr=on&pl=on&author=Bryan+Peterson&_dyncharset=UTF-8

Sama będę się z nich uczyć. Podałam Ci książki w Empiku, ale tutaj wszystkie książki są taniej, szczególnie kupując przez Allegro książki wystawione przez Selkar.
http://selkar.pl/
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 17.07.2009, 01:24:58 »

poki co ze zdjeciami licho - musisz sie jeszcze duzo dowiedziec i nauczyc.
zaden aparat nie zrobi Ci sam dobrego zdjecia chociazbys latal ze sprzetem za parenascie kafli.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 17.07.2009, 08:26:30 »

Tak jak i żaden tablet nie nauczy mnie rysować Uśmiech Uczę się pilnie i mam nadzieję, że będą jakieś postępy.
Zapisane




EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 17.07.2009, 11:49:27 »

najpierw instrukcja aparatu (chociaz dla wkucia menu) potem ksiazki.
i kombinuj Mrugnięcie
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Zdjęcia (nie bójcie się, mnie na nich nie ma)
Skocz do: