Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursyBFM (Moderator: Typhon)Wątek: Dyskusje - skargi, uwagi, pytania itp.
Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dyskusje - skargi, uwagi, pytania itp.  (Przeczytany 51897 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
K-ja
Gość
« Odpowiedz #28 : 11.07.2009, 10:24:55 »

Dobra, źle się wyraziłam. Zbanowani są najwięksi bezmózgowcy, a przechlapane mają ci co się narażaja i piszą bzdety.
Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 02.08.2009, 11:10:29 »

Odnosząc się do tego posta ENa:

Cytuj
A moge troche nagiac i wpasowac to w stylistyke industrial? Czyli np w stalkera tudziez fallouta?

Jeśli chodzi o stylistykę industrial, mi to nie przeszkadza, jeżeli tylko będzie zachowany temat BFM. Przypominam również, że to w dalszym ciągu ma być but, którego można nosić, więc dodanie tam opuszczonej fabryki itp. nie będzie tolerowane.

Zachęcam do brania udziału w BFM #21, ponieważ czas zgłaszania prac to jeszcze tylko 5 dni!
Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 07.10.2009, 16:19:45 »

Jako że konkurs BFM nie cieszy się ostatnio zbyt dużą popularnością, wychodzę z pytaniem do was wszystkich - co byście w nim chcieli zmienić, a co dodać. Otwarcie nowego tematu konkursu zawieszam na tydzień - przez ten czas będziecie mogli pokazać, że jesteście naprawdę kreatywnymi użytkownikami!

Pierwszą zmianą będzie otwarcie tematu z propozycjami tematów do następnych edycji, jako że te podawane przeze mnie nie trafiają do was.
Zapisane
Krytyk
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 375
Galeria Użytkownika


Pozwól, że ubiorę cie jak torbę na paszę.


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 07.10.2009, 19:26:28 »

Czy ja wiem... a co tu, można jeszcze dodać, jest podany stock i temat co z owym stockiem trzeba zdziałać, czego chcieć więcej?

Edit: Można by jeszcze zrobić jakieś wspólne logo, chasło idt. reklamująće BFM. Każdy który choć trochę przejmuje się BFM ustawni go sobie na podpis.
« Ostatnia zmiana: 08.10.2009, 14:07:55 wysłane przez Zdybek » Zapisane

Pomnóż siłę melodii i basu przez nieskończoność,
dodaj do tego głębie wieczności,
a otrzymasz zaledwie szczyptę tego, czym jest TRANCE...
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 07.10.2009, 19:52:03 »

Myślę, że mógłbyś trochę "uelastycznić" zasady.
Tematy są całkiem fajne ale nic nie poradzisz na to, że większość bardziej zaawansowanych użytkowników zwyczajnie nie ma czasu.

Krytyk: Literówki rozumiem ale żeby napisać "chasło"...
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 07.10.2009, 19:53:42 »

Może dajemy stocka z jakimś najnowszym memem i głosujemy na najlepszą karykaturę? Na JM są konkursy w których na najlepszy demotywator, myślę że warto zrobić coś takiego tutaj. W takich konkursach liczy się dobry pomysł, szanse ma każdy.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 07.10.2009, 22:48:22 »

Moje pomysły
1. Zmiana w regulaminie. Punkt 4. brzmi
Cytuj
Rozmiar pracy ma być równy rozmiarom zdjęcia bazowego. W zależności od niego jest to 1024x768px lub 768x1024px.
Proponuję zmianę na "Maksymalny rozmiar pracy może być równy rozmiarom zdjęcia bazowego." Wiele prac odpada tylko dlatego, że są za małe.

2. Dawanie samego zdjęcia do obróbki bez narzuconego tematu.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : 08.10.2009, 18:49:17 »

1. Zmiana w regulaminie. Punkt 4. brzmi
Cytuj
Rozmiar pracy ma być równy rozmiarom zdjęcia bazowego. W zależności od niego jest to 1024x768px lub 768x1024px.
Proponuję zmianę na "Maksymalny rozmiar pracy może być równy rozmiarom zdjęcia bazowego." Wiele prac odpada tylko dlatego, że są za małe.
Dokładnie o to mi chodziło kiedy pisałem "uelastycznić". Uśmiech

A co do tego drugiego to chyba lepiej już podawać sam temat bez konkretnego zdjęcia - każdy sam sobie je wyszuka, trzeba będzie tylko udowadniać, że wykorzystane obrazy pochodzą z legalnych źródeł.
Przy podawaniu samego zdjęcia mogą pojawić się nie fotomontaże ale prace z kosmetycznymi zmianami - "byle coś oddać".
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 08.10.2009, 20:42:42 »

Ja jestem zdecydowanie za tym, aby zdjęcie źródłowe było odgórnie narzucone. W przeciwnym razie nadużycia (czyt.: oszustwa) gwarantowane.

Ogólnie uwaga do wszystkich konkursów. Są one zbyt słabo reklamowane na forum. Na pierwszej stronie powinna być informacja o tym w jakich konkursach aktualnie można brać udział, na co głosować i kto wygrał ostatnie konkursy. 
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 09.10.2009, 22:14:35 »

Też wolę by zdjęcie było narzucone odgórnie bez tematu. I by był określony tylko maksymalny rozmiar pracy.

A co do zdjęć źródłowych to może warto je uzgadniać z innymi modami w dziale zamkniętym dla użytkowników? Najlepiej z tymi co nie będą brać udziału w konkursie, żeby były równe szanse.

Coś takiego jak najlepszy demotywator ( o czym pisał wyżej Sebastian) może nadawałoby się na inny konkurs, ale nie tutaj. Tutaj wolę starą formę, bo i tak często wygrywają pracę nietypowo interpretujące temat (czyli z pomysłem)
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 10.10.2009, 13:26:13 »

Może takie bardziej wieloznaczne tematy np. szafa gra została doskonale zinterpretowana jako szafa grająca w piłkę nożną. Ale z "bronią masowego" rażenia już tak nie było.
Może coś takiego, że obraz źródłowy jest plikiem .xcf, albo wyciętą postacią, którą można dowolnie przerobić.
To z tym hasłem, podpisem, to dobre nawet.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : 10.10.2009, 15:44:30 »

@Aniwa
@AbHaecTerra


Nie zapominajcie, że to BFM, a nie GF. Pamiętajmy o różnicach (dzięki którym obydwa konkursy w czasach gdy działały równocześnie znacznie różniły się poziomem), a kto nie wie, czym było GF, zapraszam do archiwum.
Nie róbcie teraz z BFM grafiki fristajlowej, bo konkurs splajtuje podobnie jak tamten.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 14.10.2009, 15:13:30 »

To wymień te różnice bo kiedyś się zastanawiałem.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : 14.10.2009, 20:00:34 »

Sama nazwa wskazuje na różnice.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursyBFM (Moderator: Typhon)Wątek: Dyskusje - skargi, uwagi, pytania itp.
Skocz do: