Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Teamy  (Przeczytany 29675 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #98 : 01.05.2007, 23:17:18 »

czy mi sie wydaje czy jesteśmy olewani ?? przez władze ??
Zapisane


ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 01.05.2007, 23:26:16 »

czy mi sie wydaje czy jesteśmy olewani ?? przez władze ??

nie ma to jak święte słowa
Zapisane

chaaber
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 138
Galeria Użytkownika


Biskvitoj estas bonaj :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : 01.05.2007, 23:30:15 »

Taka rola userów, i bunt tu nic nie pomoże Język
Zapisane


Ziemia dla ziemniaków, Księżyc dla księży, Mars dla marsów
QbA-No1
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 40
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 02.05.2007, 09:19:34 »

co mi sie na mysl nasunelo (taka historyja:P):
Robicie bitwy, jeden team podejrzewa drugi o nie stosowanie sie do regulaminu wiec postanowili ze beda oczerniac drugi team robiac obrazliwe sygi, czasem piszac obrazliwe posty, oczywiscie wszyscy wiedza ze to tylko zabawa i jesli ktos przesadzi to admini zadzialaja. Ale co to? Pojawil sie nowy user, kompletnie zielony, i co widzi? jak sobie jedziemy po ambicjach, widzi te sygny ktore oczerniaja drugi team, widzie te posty w ktorych "zartowalismy" sobie, i co mysli? Debile tu sa ze na forum na siebie jada? Zastanawia sie czy warto tu sie zadomowic skoro panuje tu taka atmosfera. Decyduje sie. Woli sciagnac pirackiego PS'a...

oczywiscie to moje glupie wymysly ale nie zapominajmy ze nie takie rzeczy na swiecie sie dzialy... Uśmiech
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 02.05.2007, 10:15:40 »

Szczerze moge powiedziec, ze mnie nie tylko zawartosc merytoryczna tego  forum przyciagnela, ale wlasnie fakt, ze nie ma tu Teamow zadnych, tylko organizowane sa SOTW i UOTW. Jest multum for graficznych w necie gdzie mozna sie wykazac, zaspokoic ambicje Teamowe i konkursowe i one wszystkie jada na jedno kopyto, sa userzy ktorzy w 10 miejscach sie udzielaja, robia tylko rotacje prac, ktora wystawic do jakiego konkursu, wyscig szczurow, lepszy team, lepszy efekcicarz, potem slysze/czytam glupie teksty "to jest modne/ to nie jest juz modne, to sie przejadlo, tego za malo" a najczesciej wyskakuja z nimi ludzie oceniajacy poczatkuajcych, ktorzy probuja swoich sil, ucza sie efektow a na orginalnosc przyjdzie jeszcze dla nich czas. Zdominowani przez takich pseudoekspertow odsuwaja sie jesli to sa indywidua na tyle silne aby isc dalej w ten nurt. Podzial na Teamy na forum gdzie jak sie zorientowalam faktycnzie moze jakies 30 osob jest naprawde aktywne to troche nie do konca dobra idea.  Piszecie o mobilizacji - wg mnie jak ktos chce cos tworzyc to nie potrzebna mu rywalizacja druzyn i taki sposob mobilizacji. Jest to moje zdanie i nie musicie sie z nim zgadzac ani w calosci ani w poszczegolnych punktach, ale wypadaloby sie nad nim po prostu zastanowic.
Nie dziwie sie, ze administracja zwleka - bo raz, ze na pewno sa inne wazne sprawy do zrobienia, a dwa jest to wmieszanie sie w tlum innychstron, brak orginalnosci w dzialaniu IMO. Ja na "Waszych" miejscach bym kombinowala w jaki inny sposob mozna promowac uzytkowanie GIMPa, to forum, jak poszerzyc zasoby i materialy do nauki. Jesli chodzi tylko o miejsce do popisania sie to sztuka taka jest po prostu ubozsza.
Zapisane
Wojt
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: WojT@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


WojT


Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 02.05.2007, 11:10:45 »

No proszę następny z sensownym postów, gratuluję wypowiedzi Calii i chciałem jeszcze od siebie dodać, że nasze forum powinno być najlepsze i różnić się od pozostałych for związanych z grafiką. Niełatwo jest prowadzić forum aby było oryginalne i inne od pozostałych oraz żeby miało własny niepowtarzalny klimat. Wydaje mi się że na razie udaje się administratorom zachować tę oryginalność - lecz z dnia na dzień będzie coraz ciężej próbując sprostać wymaganiom wszystkim użytkownikom.
Przypuszczam, że założyciele tego forum bardziej myśleli o uzyskaniu z programu gimp niesamowitych możliwości i co najważniejsze dzielenie się osiągnięciami z innymi użytkownikami (obecnie jeszcze doszedł program inscape).
Wg mnie zamiast tworzyć zespoły, drużyny Administratorzy powinni wprowadzić w regulamin punkt dotyczący obowiązków wygrywających jakąkolwiek bitwę o zamieszczeniu tutoriala pokazującego efekt osiągnięcia danej pracy i za to dopiero przyznawać punkty. Niektórzy mogą się oburzyć - dlaczego mają opisywać swoje prace i pewno mogą mieć rację - lecz wydaje mi się że:
Po 1. I tak używacie programu open source Chichot
Po 2. Ideą tego forum jest pokazanie możliwości gimpa oraz przekazanie tej wiedzy innym, a jedynym sposobem sprzedaży wiedzy jest napisanie tutoriala Chichot
Po 3. Podniesienie wiedzy i umiejętności pozostałych użytkownikom - co powoduje że np. za rok takie bitwy będą bardziej ciekawsze i wyniki ich będą raczej nieprzewidywalne (teraz wystarczy pięć pierwszych postów po założeniu tematu powoduje wygranie bitwy przez uczestnika w stosunku 5:0)
Proponuję aby przemyśleć istnienie i jakość oferowaną na tym forum - czy chcemy jednak podnosić te parametry, i rozwijać nasze forum, czy raczej spowodować, aby to forum po pewnym czasie niczym nie różniło się od innych podobnych for ?.
Pozdrawiam
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #104 : 02.05.2007, 13:51:05 »

a jeżeli ktoś wygra bo robił sygne z innego tutka to co ma go skopiować , bezsens
Zapisane


Daffy
√ ι ק

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : 02.05.2007, 22:20:52 »

Mam pytanie do administratorów- Czy wy w ogóle macie zamiar robić te drużyny? Niektórzy już myślą nad logiem, członkami i regulaminem, a tak naprawdę nie wiemy czy administracja się zgodzi.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 02.05.2007, 23:00:00 »

Cytuj
Niektórzy już myślą nad logiem, członkami i regulaminem, a tak naprawdę nie wiemy czy administracja się zgodzi.

Jak na razie zgłosiła się do mnie jedna (czytaj 1) osoba, a po za tym, jak wszystkie tutaj miała tylko szczere chęci. To za mało, a po za tym, to nie ma być forum takie samo jak inne.
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #107 : 02.05.2007, 23:07:04 »

Posty Calli i Wijta są bardzo interesujące.

Podam jeszcze raz tytuł forum "Polskie Forum Użytkowników GIMPa" a nie forum graficzne z gimpem w tle. Tak w sumie teraz jestem bardziej przeciw teamom, bo to uprzywilejuje w pewien sposób grupę osób trzaskających na okrągło sygnaturki. Gimp jest programem wszechstronnym używanym również przy tworzeniu stron jak i również edycji fotografii.
Nie chciałbym aby forum zostało całkowicie zdominowane przez robienie sygnaturek. Kopiowanie Teamów z "for graficznych" uważam za pomysł niepotrzebny.
W sieci jest kilka superaśnych for graficznych o Gimpie na których jedynym tematem są sygnaturki. W ogóle się nie rozwijają zakładając, że nie są żałosne a niektóre naprawdę są żałosne.

Teamy po co?
Żeby zrobić dobrze 10 czy 20 użytkownikom którzy w większości i tak robią to samo już na kilku czy kilkunastu "forach graficznych". Zrobienie jednej sygnaturki i umieszczenie jej na 10 forach aby usłyszeć jacy to jesteśmy wyśmienici, prawdziwi graficy.
Do tego komentarze że reputacja na forum nic nie znaczy o użytkowniku Gimpa. A co znaczy? Własna drużyna czy przynajmniej przynależność do kogoś znanego?
Zapisane

ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 03.05.2007, 09:36:14 »

noss, kto mówi o sygnaturkach, robienie sygnaturek w bitwach międzyteamowych jest głupotą
to by była okazja do pokazania czegoś większego, do czego nie zawsze zabierze się jedna osoba, layout to minimum
Zapisane

bull
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika


zły kundelek


Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 18.05.2007, 21:12:52 »

noss, kto mówi o sygnaturkach, robienie sygnaturek w bitwach międzyteamowych jest głupotą
to by była okazja do pokazania czegoś większego, do czego nie zawsze zabierze się jedna osoba, layout to minimum

No właśnie co z tymi drużynami, bo ja bym się chciał dołączyć do kogoś i sobie reputację nabić trochę. To znaczy że bitew na sygnaturki i ubki nie będzię?
Zapisane

ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 18.05.2007, 21:20:48 »

Najwyraźniej nie będzie teamów, wystarczą bitwy użytkowników.

I dobrze Mrugnięcie

Przekonuje mnie argumentacja przeciwników pomysłu. Nie będę powtarzał, ale bardzo chcę, aby to forum zostało takie, jakim jest.
Zapisane

bull
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika


zły kundelek


Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 18.05.2007, 21:33:35 »

Po przemyśleniu zgadzam się z poprzednikiem, dzięki temu i innym zasadom które wprowadziła administracja i je podtrzymuje forum trzyma odpowiedni poziom i jest bardziej przyjazne dla wszystkich użytkowników. Myślę że bitwy i walki cotygodniowe w zupełności wystarczą, bo na forach graficznych z temami jest tak naprawdę nudno i monotonnie mimo iż wygląda że się tam coś ciągle dzieje.
W końcu jest to forum wspierające użytkowników wspaniałego programu do obróbki grafiki a nie forum do trzaskania w nieskończoność sygnaturek.
Zapisane

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Teamy
Skocz do: