Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Inkscape 0.47  (Przeczytany 3132 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wymiaatcz01
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 218
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 29.06.2009, 15:51:29 »

Na google znalazłem informacje, że 15 czerwca opublikowano inkscape wersję 0.47. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć instalatora. Czy ktoś coś wie na ten temat ?
Zapisane



Wróciłem Uśmiech
swistaku
Gość
« Odpowiedz #1 : 29.06.2009, 15:55:11 »

» http://inkscape.org/

15 wydali prerelease a nie oficjalna wersje Język Jest ona dostępna w binarkach na ubuntu, na windowsa instalatora jeszcze nie ma, ale nic straconego, przecież jest kod źródłowy, to można kompilnąć Mrugnięcie

A tu są buildy, możesz użyć któregoś z nich, ostatni jak widze jest z 20.06 Uśmiech
» http://inkscape.modevia.com/win32/
Zapisane
Monsignore
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.07.2009, 01:09:08 »

Cytuj
0.47pre1

Slowly, but surely we are getting there. First prerelease of v0.47. Please test and report any issues you run into. The plan is to gain 500 points for closing bugs. At the moment of publishing this news we are at 304 points.

Nowy 0.47pre1 wyszedł niedawno(wersja jeszcze niestabilna) podobno w znacznej części poprawiona i zoptymalizowana, trochę testowałem i działa już w miarę znośnie tak, że chyba warto się na niego szarpnąć. Nie wiem czy Spiro funkcjonuje poprawnie bo nie miałem okazji pogmerać głębiej Mrugnięcie

http://sourceforge.net/projects/inkscape/files/

@edit: Po wykonaniu małej pracy 1 kształt i 3 gradienty + trochę czcionki muszę powiedzieć, że Ink 0.47 niestety podobnie jak poprzednia wersja dusi się na moim sprzęcie(AMD PIIx3 + 3,2GB DDR3) przesuwanie czy przybliżanie lub oddalanie trwa zbyt długo i odbywa się jak gdyby skokowo. Przy takich wadach o normalnej pracy ciężko mówić a może to przypadłość mojej konfiguracji sprzętowej?
Ponadto raz zamknięty i zapisany obrazek do formatu Inkscape SVG, a potem ponownie otwarty w Inku nie wygląda tak samo jak przed zamknięciem chodzi przede o gradientowe przezroczystości, których brak a które oczywiście nakładałem pieczołowicie na moje wypociny Język
Tak, że z tą optymalizacją to trochę przesadziłem Język
« Ostatnia zmiana: 24.07.2009, 03:24:05 wysłane przez Monsignore » Zapisane
Monsignore
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 11.08.2009, 14:55:46 »

Na stronie Inkscape pojawiła się informacja, że już w niedługim czasie stabilna wersja zostanie wydana. Podobno poprawiono już 456 z 500 bug'ów. Ja od jakiegoś czasu korzystam z Inkscape 0.47 i muszę przyznać, ze zmiany są znaczące. v0.46 i v0.47 to jak by dwa różne programy (o różnym stopniu funkcjonalności) Choć 0.47 jeszcze ma problemy np z trasowaniem. To jednak jego ogólna funkcjonalność znacznie przewyższa poprzednią wersje Uśmiech pojawiła się np. gumka bardzo przydatny gadżet. A także obsługa warstw!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Inkscape 0.47
Skocz do: