Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Wygładzamy skórę i zmieniamy kształt sylwetki
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wygładzamy skórę i zmieniamy kształt sylwetki  (Przeczytany 483223 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adisz
Gość
« Odpowiedz #14 : 23.03.2008, 09:58:27 »

hm... trochę nienaturalnie, ale co tam Język

« Ostatnia zmiana: 23.03.2008, 20:45:27 wysłane przez adisz » Zapisane
nepone
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


Try to own me


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 25.03.2008, 23:36:28 »

Chodzi mi o wygladzanie skory pk1 gdy wciskam crtl i mam wybrac żródło obrazu to wybieram obojetnie jakie miejsce na twarzy i nie mgoe znaznaczyc kilku czy cos zaznaczam jedno  miejsce  i koryguje np jednomiejsce psyzcza  zmienia sie kolor w tym miejscu potem robie tak jak jest z instukcja tzn wciska crtl +i potem crtl + k i crtl+shift+a i jak wchodze w okno wartstw  nie ma tego drugiego kwadracika jest tylko jedenn  opisany jako tło ..... moglby kto dokladnie opisac 1 pkt bo nie wiem czy znaznaczyc i wymazac pryszcza czy co
Zapisane

mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 26.03.2008, 00:32:52 »

Chodzi mi o wygladzanie skory pk1 gdy wciskam crtl i mam wybrac żródło obrazu to wybieram obojetnie jakie miejsce na twarzy i nie mgoe znaznaczyc kilku czy cos zaznaczam jedno  miejsce  i koryguje np jednomiejsce psyzcza  zmienia sie kolor w tym miejscu potem robie tak jak jest z instukcja tzn wciska crtl +i potem crtl + k i crtl+shift+a i jak wchodze w okno wartstw  nie ma tego drugiego kwadracika jest tylko jedenn  opisany jako tło ..... moglby kto dokladnie opisac 1 pkt bo nie wiem czy znaznaczyc i wymazac pryszcza czy co

Opisuj dokładnie swój problem bo tekst taki jak poniżej jest kompletnie nie zrozumiały.

Cytuj
to wybieram obojetnie jakie miejsce na twarzy i nie mgoe znaznaczyc kilku czy cos

Stawiaj przecinki, kropki i znaki zapytania. Bo ja nie mam pojęcia czy pytasz o coś czy stwierdzasz fakt że jest tak, a tak.

Jak napisałem wcześniej tutorial jest dla osób znających podstawy gimpa. A ty nawet nazewnictwa nie znasz, o jaki drugi kwadracik ci chodzi? Ja tam nic o kwadracikach nie piszę.

Może chodzi ci o warstwy? Jeśli tak to punkt 3 - pierwsze dwa wyrazy załatwiają sprawę.

Napisz dokładniej i poprawnie a postaram się odpowiedzieć.

UWAGA: ctrl+k w wersji gimpa 2.4 to delete, poprawiłem w tutorialu.


Zapisane
TyskA
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

TyskA


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 06.04.2008, 16:44:50 »

A mi nie wyskakuje ten układ: "warstwy, ściezki" Nie mam czegoś takiego ;O Smutny

ja niestety nie rozumie nic z tej instrukcji...Robie tak jak jest napisane, i nic....
« Ostatnia zmiana: 06.04.2008, 17:04:42 wysłane przez TyskA » Zapisane
Kasperskyy_
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Kasperskyy@jid.pl
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 129
Galeria Użytkownika


SneakerS a.k.a. Snikson Bejbe


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 04.05.2008, 13:42:53 »

ee czemu jak daje te zaznaczenie odreczne , odwracam zaznaczenie pozniej delete . i mam caly łeb zazn. a wy macie usunięte oczy i wogóle są jakieś miejsca przeżroczyste ?
Zapisane
donia91
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

donia91


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 21.05.2008, 16:50:22 »

hej!
z Gimpa korzystam od niedawna ale jakos nie moge sie zbytnio w nim polapac  Buzia na kłódkę
Czy moglby ktos mi dokladniej wytlumaczyc punkt 4 tej przerobki? Gdzie mam  zaznaczyc te warstwe? Z gory dzieki ;*** Mrugnięcie
Zapisane
Petrus01
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Petrus01


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 01.06.2008, 12:34:27 »

Kurcze mam rpoblem z punktem 2 jak zaznaczam cos tym narzędziem klonowanie pokazuje mi sie kawałek tego samego obrazka alekko obnizony i npp jak ktos ma cos na czole i ja to zaznacze widze wlosy pod tym  Zły
Zapisane
aga_nessa
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

aga_nessa


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 09.06.2008, 14:15:34 »

Ja zrobiłam trochę inaczej, ale efekt jest powalający...
Przed i po:



Zapisane
Vega
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 25.06.2008, 18:46:39 »

Co daje to klonowanie? Wg pkt 4 skóra powinna być idealnie czysta i gładka, a u mnie nadal jest brzydka z zaznaczonymi wypryskami...
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 26.06.2008, 09:02:25 »

Co daje to klonowanie? Wg pkt 4 skóra powinna być idealnie czysta i gładka, a u mnie nadal jest brzydka z zaznaczonymi wypryskami...

Przy użyciu klonowania powinnaś wyczyścić skórę z bardziej widocznych zanieczyszczeń. Kopiujesz przy pomocy tego narzędzia czyste fragmenty skóry w miejsce  które chcesz poprawić.

Poczytaj o klonowaniu, zobacz jak to działa.
Zapisane
Mała
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Mała


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 01.07.2008, 18:56:41 »

Witam bardzo serdecznie!!! Ja także jestem nowicjuszem,więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość Uśmiech
Męczę się trochę, bo doszłam do gumki, uzyskałam taki efekt jak pokazaliście i niestety stanęłam,bo nie wiem co zrobić żeby uzyskać tak ładną twarz jak pokazujecie niżej Płacz po mojej "zabawie z gumką" nie ma takiego efektu
Proszę pomóżcie!!!!!!
Co mam dalej zrobić z tymi warstwami?Co???
Zapisane
swist4k
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

swist4k


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 01.07.2008, 20:42:25 »

 Zły"Najpierw wybierz źródło obrazu" co zaznaczaliscie na zdjeciu???
Zapisane
Mała
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Mała


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 01.07.2008, 21:13:55 »

Dzięki za szybką odpowiedż, poczytałam trochę o klonowaniu i już wiem o co chodzi, tylko to strasznie żmudna robota Chichot
Pozdrawiam wszystkich i zabieram się do pracy Mrugnięcie
Zapisane
Mała
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Mała


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 02.07.2008, 15:22:24 »

Witam miałam nadzieję ,że załapałam o co chodzi,jednak niestety nie mogę uzyskać po wygumkowaniu takiego efektu jak przedstawiony.
Klonowanie robię dobrze, zaznaczenie i całą resztę też, a jednak efektu nie ma.
Może po wygumkowaniu powinnam coś zrobić???
Pomóżcie proszę Smutny
 

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Wygładzamy skórę i zmieniamy kształt sylwetki
Skocz do: