Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kilka propozycji jak ożywić forum
Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kilka propozycji jak ożywić forum  (Przeczytany 19264 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 16.05.2009, 12:08:07 »

Odnośnie pierwszego punktu (bo to on jest szczególnie ważny) to nie wiem, na jakiej zasadzie miałyby one działać. Klany konkurujące między sobą? Konkursy na pracę grupową? Czy może coś w rodzaju koła zainteresowań (wiem, że to kijowo brzmi ;-P), gdzie zbierają się ludzie ukierunkowani na konkretny typ grafik, na przykład digital painting, robienie layoutów czy choćby tych sygnatur (ale fajnie byłoby zrobić konkurs na wykonanie konkretnego polecenia w stylu danej grupy ;-))?

Co wtedy, jeśli w jednym klanie będą sami miszcze, którzy będą innych deklasować (takie Ferrari w F1) (dawno temu)? Mimo wszystko byłoby to dobre, ponieważ ograniczony czas wolny sprzyja kooperacji, można podzielić się pracą. Ale też powoduje liczne kłótnie, zwłaszcza w tak drażliwej dziedzinie jaką jest grafika, gdzie każdy ma inny gust i inną wizję odnośnie szczegółów jakimi ma być wykończona praca.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 16.05.2009, 12:10:27 »

ale ja chcę moje 5 pkt. takiemu kurakowi czy INSEKTOWI zabierać możecie Chichot co do propozycji to popieram, to co kto będzie moim mistrzem? <aniolek>
Zapisane


Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 16.05.2009, 12:15:06 »

1. Jestem za, argumentacja Wiktora na mnie bardzo podziałała, tylko z tą reputacją to żeś pojechał.
2. Za.
3. Najpierw niech ludzie teraz zaczną głosować.
4. Zbędne. Od głosu się wstrzymuję.
5. Za.
6. --
7. Przeciw. Gimpuj ma świetny interfejs, bardzo przejżysty, a przy tym ładny. Może za wyjątkiem strony głównej.

Odnośnie pierwszego punktu (bo to on jest szczególnie ważny) to nie wiem, na jakiej zasadzie miałyby one działać. Klany konkurujące między sobą? Konkursy na pracę grupową? Czy może coś w rodzaju koła zainteresowań (wiem, że to kijowo brzmi ;-P), gdzie zbierają się ludzie ukierunkowani na konkretny typ grafik, na przykład digital painting, robienie layoutów czy choćby tych sygnatur (ale fajnie byłoby zrobić konkurs na wykonanie konkretnego polecenia w stylu danej grupy ;-))?

Popatrz na inne fora graficzne. W team'ach można np. walczyć z drugim teamem. ŻADNYCH UKIERUNKOWAŃ. Takie wyluzowane to ma być, nie pospinane jak część rzeczy na forum.
Zapisane
muka[SpC]
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 131
Galeria Użytkownika


.: Molestant :.


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 16.05.2009, 12:15:48 »

Co do pkt. 4 to widziałem na jednym forum, że po wygraniu xx SotW'a zwycięzca dostaje na tydzień rangę 'SotW xx Winer!'  
Zapisane

.
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 16.05.2009, 12:21:59 »

Co do pkt. 4 to widziałem na jednym forum, że po wygraniu xx SotW'a zwycięzca dostaje na tydzień rangę 'SotW xx Winer!'  

Bloczki są lepsze, co komu po tym że przez tydzien bedzie mial SotW winner, jak taka tabliczkę sobie może zostawic na zawsze.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 16.05.2009, 12:30:29 »

Wykonanie bloczka to kwestia kilku minut i każdy może ją zrobić sam. Nawet bez względu na to, czy przejdzie ten pomysł czy nie. Natomiast dobrym pomysłem jest dodatkowe wstawienie pieczątki forum, która wyglądałaby estetycznie, a dzięki niej bloczek stanowiłaby pewnego rodzaju nagrodę, którą można pochwalić się na sygnaturze, także na innym forum.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 16.05.2009, 12:30:54 »

Co do pkt. 4 to widziałem na jednym forum, że po wygraniu xx SotW'a zwycięzca dostaje na tydzień rangę 'SotW xx Winer!'  

Bloczki są lepsze, co komu po tym że przez tydzien bedzie mial SotW winner, jak taka tabliczkę sobie może zostawic na zawsze.

Chciałbyś mieć przez tydzień "użytkownikową" rangę Sotw winner zamiast moderator globalny? :>
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
edziuK
Użytkownik

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 213
Galeria Użytkownika


American Staffordshire Terrier


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 16.05.2009, 12:41:37 »

A może ranking, coś podobnego jak tu z tym że uwzględniając wszystkie obecne konkursy na forum?
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 16.05.2009, 12:43:13 »

Co do pkt. 4 to widziałem na jednym forum, że po wygraniu xx SotW'a zwycięzca dostaje na tydzień rangę 'SotW xx Winer!'  

Bloczki są lepsze, co komu po tym że przez tydzien bedzie mial SotW winner, jak taka tabliczkę sobie może zostawic na zawsze.

Chciałbyś mieć przez tydzień "użytkownikową" rangę Sotw winner zamiast moderator globalny? :>

Noł łej Chichot
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 16.05.2009, 12:48:04 »

No ale jak masz taki bloczek w podpisie to przy każdym poście go widzisz a do rankingu nei wszyscy zaglądają.
Co do "pieczątki" się nie zgadzam bo ile w podpisie może się zmieścić sygnatur? Zawsze można dać jakąś rangę Tag Master SotW Master czy cos po zwycięskich 10 sotwach
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 16.05.2009, 13:03:35 »

Czemu "master"?
Nie może być np. "Pogromca SOTW-ów"? Co wy się tak tego angielskiego uczepiliście?
Zapisane

lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 16.05.2009, 13:04:45 »

Wszystko jedno po jakiemu, może być nawet po chińsku czy rosyjsku albo brajlem ważna jest idea powstania czegoś takiego
Zapisane

edziuK
Użytkownik

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 213
Galeria Użytkownika


American Staffordshire Terrier


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 16.05.2009, 13:10:17 »

Cytuj
No ale jak masz taki bloczek w podpisie to przy każdym poście go widzisz a do rankingu nei wszyscy zaglądają.

Ale taki ranking byłby motywacją, każdy chciał by się w nim znaleźć i rywalizować z innymi  Chichot. Bloczek w podpisie można zastosować razem z rankingiem, bloczek przenosi do rankingu, można by też dać odnośnik do owej tabeli w menu i ustalić ilość punktów za każdy konkurs np. 5 za BWL, 2 za SOTW itd.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 16.05.2009, 13:17:52 »

ten breloczek mógł by być jakoś dodawany pod avkiem albo coś takiego, tylko admin mógł by go dodać...
Zapisane


Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kilka propozycji jak ożywić forum
Skocz do: