Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kilka propozycji jak ożywić forum
Strony: 1 ... 3 4 [5]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kilka propozycji jak ożywić forum  (Przeczytany 19326 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 23.05.2009, 21:24:49 »

Kilka uwag ode mnie.

KONKURSY

1. Dobrze by było, gdyby na głównej stronie były informacje takie jak:
   a. konkursy w których właśnie można wziąć udział i linki do wątków z nimi
   b. konkursy na które można głosować
   c. konkursy rozstrzygnięte (to akurat teraz istnieje)

Obecnie osoba, która wchodzi na stronę może się dowiedzieć o trwających konkursach dopiero po przejrzeniu forum.

2. Forma głosowania

Teraz mamy tak, że musimy napisać posta z ocenami i uzasadnieniem. Nie wpływa to zbyt dobrze na frekwencję głosowania. Głosują ciągle te same osoby. Zaletą tego jest oczywiście to, że wiemy dlaczego ktoś głosuje tak a nie inaczej. Innych zalet nie widzę.

Moja propozycja:

Głosowanie anonimowe jak w ankietach dołączanych do niektórych postów, bez możliwości podejrzenia wyników, aż do czasu zakończenia konkursu. W czasie głosowania wątek byłby zamknięty, aby w nim nie pisać. Po rozstrzygnięciu konkursu wątek zostaje otwarty i w nim przeprowadzana jest dyskusja nad wynikami, jakością prac itd.


FAQ i SZUKAJKA

Forumowe FAQ jest w dużej części nieaktualne. Nie działają linki, brak opisów dla GIMP-a 2.6. Nie dziwie się, że ciągle zakładane są te same tematy w Pomocnej dłoni.

Moja propozycja:

Ktoś z uprawnieniami do zmieniania treści w FAQ powinien się tym zająć, albo... dajcie mi takie uprawnienia na kilka dni i ja się tym zajmę.
 
Szukajka forumowa jest, delikatnie mówiąc, mało skuteczna. Można by dodać opcję szukania przez Google na stronie gimpuj.info.

KULTURA JĘZYKA

Pewnie nie tylko ja zauważyłem, że od jakiegoś czasu na forum pojawia się coraz więcej wulgaryzmów. Są one czasem jawne, a czasem ukryte częściowo pod ****. Czyżby powodem tego była większa pobłażliwość moderatorów, którzy są coraz młodsi i ich samych bawi używanie takiego języka? Ja już jetem "stary", mam dwójkę dzieci i inaczej patrzę na świat. Już mnie nie ekscytuje rzucenie kilku przekleństw i nie chcę ich widzieć na gimpuj.info.
Poza tym patrz regulamin punkt 9.

To samo tyczy się zwrotów angielskich (Regulamin punkt 12.). Nie wiem, czy piszący posty chcą zabłysnąć znajomością języków obcych, czy nie znają wystarczająco języka polskiego. Wiem, że nie dla wszystkich obcych zwrotów są polskie odpowiedniki, ale jak się da, starajmy się używać polskiego.

Na razie tyle ode mnie. Wrócę z basenu to może coś jeszcze dopiszę.
1.
Jak na grafarcie... super.
2.
Twoja propozycja jest ciekawa tylko, że niewielu wejdzie dwa razy. Jeśli będzie się to imać pierwszego punktu to ok.
FAQ i SZUKAJKA
Jestem za stworzeniem jednej wielkiej "Instrukcji i porad użytkowania programu The GIMP" - patrz dział "sprawy techniczne".
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,28915.new.html
KULTURA JĘZYKA
Ehh... Od czego są moderatorzy do każdego działu po jednym moderatorze, który skrupulatnie będzie wypełniał swoje obowiązki.
« Ostatnia zmiana: 24.05.2009, 09:41:45 wysłane przez Joten8 » Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
Łukasz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 902
Galeria Użytkownika


...


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 24.05.2009, 15:11:54 »

Cześć
Mam kilka pomysłów aby urozmaicić forum.

Po pierwsze skórka by mogła by być już zmieniona.

Można by było przywrócić:
Lime Point UoTW
Lime Point BWL
Lime Point BVA - wiem, że tu mało osób brało udział...
Lime Point GM
i mam swój wymyślony konkurs WoTW - Wallpaper of The Week - Tapeta Tygodnia.

Piszcie swoje pomysły

PS. Wiem, że był podobny temat Wiktora94 ale chciałem napisać swoje propozycje

Pozwoliłem sobie połączyć oba tematy. mmiicc
« Ostatnia zmiana: 24.05.2009, 18:21:32 wysłane przez mmiicc » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 24.05.2009, 15:36:34 »

Jakaś moda na "ja też założę własny wątek", to miło, że ma cie pomysły, ale czy naprawdę musicie je tak ostentacyjnie przedstawiać? Nie można pisać normalnego postu w już istniejącym?

Te pomysły nie są w niczym oryginalne. WofTW - było już WofTM, ale upadło z powodu ilościu uczestników, sam dział konkursu nie wystarczy, trzeba jeszcze, żeby brali w nim udział użytkownicy - ile jest bitew z tapetami?
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 24.05.2009, 15:42:20 »

Wodzu, a możemy zrobić zespół bitew (na przykład na tapety), z których potem będzie nieoficjalny ranking? ;-) Tak żeby potem nie było kuku że ktoś zorganizował, a tu zamykacie.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 26.05.2009, 13:23:13 »

Nie widzę przeciwwskazań. Ale to może gdzie indziej.
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : 27.05.2009, 00:59:54 »

Przeczytałem kilka postów w tym MMIICC, z którym się zasadniczo zgadzam, pewnie dlatego że też jestem "stary". Mam też swoje ale!

Czytając biadolenia, jęki i płacze znudzonych użytkowników, stwierdzam, że forum nie ma charyzmatycznego i twardego wodza, który by wszystkim dyrygował, za uszy szarpał i po kątach niesfornych rozstawiał. Niektórym się jeszcze chce, tylko nie ma kto ich nakierunkować.

Nie podoba mi się obecna forma Galerii, która jest niejako oddzielną częścią forum, a powinna tworzyć spójną całość, po prostu jedność. Tak jak powiększona przestrzeń bagażnika w samochodzie kombi np. Passat, a nie mała przyczepka ciągnięta za Polo.
Kto powinien się tym zająć? Nasz Wódz poprzez wyznaczoną grupę osób.

Dział Download to jedna wielka porażka! Nie ma się nim kto zająć, a jest taki duży, że potrzebuje stu ludzi do edycji i skryptu w jeszcze nie poznanym języku programowania z milionem linijek kodu. Wspominałem o tym z rok i dwa lata temu. Zmienił się jedynie link do najnowszej wersji, a wersja Portable jak była przedpotopowa, tak nadal jest. I to ma być największe i najlepsze forum Gimpa w Polsce? A najnowsze wersje trzeba szukać w sieci na innych stronach.

Ręce opadają i to bardziej niż przy czytaniu setnego postu na ten sam temat w Pomocnej dłoni.

Ktoś tam czepiał się Ziomioslawa, że woli w bitwach siedzieć, niż administrowaniem się zająć i coś w tym jest. Choćby przykład wyżej wymienionego działu Download. Tłumaczenie szkołą i innymi życiowymi wyzwaniami jest niepoważne w tym przypadku.

Ożywić forum? czyli co konkretnie. Można by założyć wątek z sondażem, w którym użytkownicy by pisali czego oczekują po forum o Gimpie. Dopiero później po przeanalizowaniu takiego sondażu zastanowić się w jaki sposób dostosować forum do wymagań i oczekiwań użytkowników.

Ja bym oczekiwał bardziej "profesjonalnego" forum rozdzielonego na część dla początkujących i zaawansowanych. Przede wszystkim oczekuję forum zadbanego, a nie dzieciolandu rozbieganych rozbeczanych gnojków z przedszkola, oraz ZAINTERESOWANIA GÓRY.

Ktoś kiedyś powiedział że: "To co się nie rozwija, to się cofa w rozwoju", a w pewnym momencie nie ma się dokąd cofnąć. Na forum było kilka fajnych i ciekawych inicjatyw, tylko szkoda że w większości umarły w trakcie.

W formie zakończenia:
Cóż, sam sobie pobiadoliłem a jak większość nic nie zrobiłem.

PS. Dział Download i tak będzie nieaktualny do usranej śmierci Gimpa i/lub tego forum Smutny
Zapisane

Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 27.05.2009, 23:10:09 »

Yyyyyy...  Co? !! A noss nie ma Admina? Kiepsko...
Zacząć od siebie... hmmm...
Ja mogę pomóc przy html i stylach. Ew, jakieś inicjatywy dojdą. Góra może się ze mną kontaktowac przez GG.
Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : 22.06.2009, 00:56:24 »

Ja mogę znacząco ożywić forum dodając ciekawe ankiety

na stronie głównej można zamieścić kalendarz z urodzinami użytkowników

Pewnie... Przyszłość to ankiety jestem z tobą  Chichot
Zapisane

caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #64 : 22.06.2009, 01:02:20 »

Ja mogę znacząco ożywić forum dodając ciekawe ankiety

na stronie głównej można zamieścić kalendarz z urodzinami użytkowników

Pewnie... Przyszłość to ankiety jestem z tobą  Chichot

Jea, wreszcie na pfugu mamy specjalistę od ankiet!
Jestem za!
Zapisane

pozdro & poćwicz

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 22.06.2009, 08:54:08 »

Za ankietami musiało by iść jakieś ich wykorzystanie A co do urodzin, to są na stronie głównej forum - na dole.

I uważaj co piszesz, bo widać że nie czytasz potem tego - skoro Ty tego nie robisz, to czemu inni mają?
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : 12.09.2009, 12:05:03 »

Kiedyś chciałem być archeologiem.

Cytuj
PS. Dział Download i tak będzie nieaktualny do usranej śmierci Gimpa i/lub tego forum Smutny
Hłe, hłe Uśmiech, teraz jest już aktualny po mych interwencjach. Co prawda trzeba się trochę powygłupiać, narobić rabanu... ale liczy się efekt. Teraz mamy aktualną wersję GIMP-a, przynajmniej w wersji na Windowsa. 

Cytuj
Przede wszystkim oczekuję forum zadbanego, a nie dzieciolandu rozbieganych rozbeczanych gnojków z przedszkola, oraz ZAINTERESOWANIA GÓRY.
No niestety, ale IMO od roku (ciężko mi powiedzieć dokładnie bo jestem tu z przerwami), to zainteresowanie spada. Cakper jest w zasadzie nieobecny. Sporo użytkowników z którymi się znalem i lubiłem, skasowało konta albo wpadają sporadycznie.
Najbardziej mi szkoda Kifera, który naprawdę był zaangażowany w rozwój forum, za jego sprawą pojawiała się galeria, forumowe kubki i koszulki (wstyd że wtedy nie kupiłem), a ja osobiście starałem się go doścignąć pod względem ilości napisanych tutoriali Uśmiech. A teraz niestety brakuje mi takich ludzi, kiedyś czuło się prawdziwą chęć by zrobić coś na forum. Dziś nie mam motywacji by napisać jakikolwiek tutorial.
Oczywiście to są moje osobiste wylewy, pewnie sporo osób się z tym nie zgodzi, ale ja tak to odbieram, tym poczuciem marazmu i rozczarowania, można tłumaczyć moje destrukcyjne zamiłowania ostatniego czasu.
Zapisane
Daffy
√ ι ק

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : 12.09.2009, 14:11:51 »

No ja mogę się wypowiedzieć w perspektywie, że byłem tu rok temu modkiem globalnym, później zdecydowałem odpuścić forum i zrezygnowałem. Teraz po powrocie się rozczarowałem Płacz

Normalne, że na forum będzie dużo dzieci, bo zawsze ich tyle tutaj było, ale to dużym problemem nie jest. Główny problem jest to, że moderacja jest słabo ze sobą zgrana. Więcej osób powinno wchodzić na IRCa bo za "moich czasów" tam padały i były przemyśliwane najlepsze pomysły na rozwój Gimpuju. Aktualnie nikt nie robi więcej niż ma w obowiązkach i kręcimy się tylko w swoim okręgu, a nie powiększmy go.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kilka propozycji jak ożywić forum
Skocz do: