Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kilka propozycji jak ożywić forum
Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kilka propozycji jak ożywić forum  (Przeczytany 19337 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : 17.05.2009, 11:31:54 »

No nie wiem czy odznaka za 10 SOTW-ów jest dobrym pomysłem, chyba jeszcze nie bło takiej osoby, która by wygrała ponad 5 a co dopiero 10...

+ i - przy komentarzach trzeba byłoby kontrolować żeby nie było głupich dowcipów z serii "a nie lubię go to dam minus".
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #43 : 17.05.2009, 11:33:57 »

No nie wiem czy odznaka za 10 SOTW-ów jest dobrym pomysłem, chyba jeszcze nie bło takiej osoby, która by wygrała ponad 5 a co dopiero 10...

+ i - przy komentarzach trzeba byłoby kontrolować żeby nie było głupich dowcipów z serii "a nie lubię go to dam minus".

ad 1: i o to chodzi by to było trudne do zdobycia, istne uhonorowanie Język
ad 2: true, tutaj powinno być min 100+ na 1 repa
Zapisane
Dávn
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: davn@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 17.05.2009, 13:05:21 »

ad 2: true, tutaj powinno być min 100+ na 1 repa

może 20, 30 ale nie 100... Może w w statystykach widnieje kilkanascie tysiecy zarejestrowanych użytkowników, ale liczba tych aktywnych, piszących często nie przekracza 200. I nie wszyscy aktywni przeczytają ten akurat post.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : 17.05.2009, 13:15:26 »

Kilka uwag ode mnie.

KONKURSY

1. Dobrze by było, gdyby na głównej stronie były informacje takie jak:
   a. konkursy w których właśnie można wziąć udział i linki do wątków z nimi
   b. konkursy na które można głosować
   c. konkursy rozstrzygnięte (to akurat teraz istnieje)

Obecnie osoba, która wchodzi na stronę może się dowiedzieć o trwających konkursach dopiero po przejrzeniu forum.

2. Forma głosowania

Teraz mamy tak, że musimy napisać posta z ocenami i uzasadnieniem. Nie wpływa to zbyt dobrze na frekwencję głosowania. Głosują ciągle te same osoby. Zaletą tego jest oczywiście to, że wiemy dlaczego ktoś głosuje tak a nie inaczej. Innych zalet nie widzę.

Moja propozycja:

Głosowanie anonimowe jak w ankietach dołączanych do niektórych postów, bez możliwości podejrzenia wyników, aż do czasu zakończenia konkursu. W czasie głosowania wątek byłby zamknięty, aby w nim nie pisać. Po rozstrzygnięciu konkursu wątek zostaje otwarty i w nim przeprowadzana jest dyskusja nad wynikami, jakością prac itd.


FAQ i SZUKAJKA

Forumowe FAQ jest w dużej części nieaktualne. Nie działają linki, brak opisów dla GIMP-a 2.6. Nie dziwie się, że ciągle zakładane są te same tematy w Pomocnej dłoni.

Moja propozycja:

Ktoś z uprawnieniami do zmieniania treści w FAQ powinien się tym zająć, albo... dajcie mi takie uprawnienia na kilka dni i ja się tym zajmę.
 
Szukajka forumowa jest, delikatnie mówiąc, mało skuteczna. Można by dodać opcję szukania przez Google na stronie gimpuj.info.

KULTURA JĘZYKA

Pewnie nie tylko ja zauważyłem, że od jakiegoś czasu na forum pojawia się coraz więcej wulgaryzmów. Są one czasem jawne, a czasem ukryte częściowo pod ****. Czyżby powodem tego była większa pobłażliwość moderatorów, którzy są coraz młodsi i ich samych bawi używanie takiego języka? Ja już jetem "stary", mam dwójkę dzieci i inaczej patrzę na świat. Już mnie nie ekscytuje rzucenie kilku przekleństw i nie chcę ich widzieć na gimpuj.info.
Poza tym patrz regulamin punkt 9.

To samo tyczy się zwrotów angielskich (Regulamin punkt 12.). Nie wiem, czy piszący posty chcą zabłysnąć znajomością języków obcych, czy nie znają wystarczająco języka polskiego. Wiem, że nie dla wszystkich obcych zwrotów są polskie odpowiedniki, ale jak się da, starajmy się używać polskiego.

Na razie tyle ode mnie. Wrócę z basenu to może coś jeszcze dopiszę.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 17.05.2009, 13:44:40 »

mmiicc ten pomysł jest troche głupi, bo jeżeli ktoś zagłosuje po znajomości to nie powtórzysz głosowania. A to które osoby głosują - dalej będą te same.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : 17.05.2009, 13:50:10 »

Forumowe FAQ jest w dużej części nieaktualne. Nie działają linki, brak opisów dla GIMP-a 2.6. Nie dziwie się, że ciągle zakładane są te same tematy w Pomocnej dłoni.

Moja propozycja:

Ktoś z uprawnieniami do zmieniania treści w FAQ powinien się tym zająć, albo... dajcie mi takie uprawnienia na kilka dni i ja się tym zajmę.

Jeśli mógłbyś to zrobić, to dostaniesz uprawnienia.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 17.05.2009, 13:51:32 »

A to które osoby głosują - dalej będą te same.
Wiele osób nie głosuje bo po prostu nie chce im się uzasadniać, takie głosowanie zdecydowanie zwiększyłoby frekwencję.

Z tym głosowaniem po znajomości to w sumie masz rację i nie przychodzi mi do głowy żadne rozwiązanie tego problemu...
Co z tego, że moderatorzy wiedzieliby kto na kogo oddał głos - nie mogą nikomu udowodnić, że głosował  aby zapewnić zwycięstwo koledze a nie ze względu na jakość pracy.
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #49 : 17.05.2009, 13:55:21 »

A to które osoby głosują - dalej będą te same.
Wiele osób nie głosuje bo po prostu nie chce im się uzasadniać, takie głosowanie zdecydowanie zwiększyłoby frekwencję.

Z tym głosowaniem po znajomości to w sumie masz rację i nie przychodzi mi do głowy żadne rozwiązanie tego problemu...
Co z tego, że moderatorzy wiedzieliby kto na kogo oddał głos - nie mogą nikomu udowodnić, że głosował  aby zapewnić zwycięstwo koledze a nie ze względu na jakość pracy.

I trzeba by dodać w regulaminie ze głosować mogą osoby które mają 10 postów na koncie, by niektorzy nie tworzyli multi.
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 17.05.2009, 13:59:32 »

Przecież już teraz jest coś takiego...
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #51 : 17.05.2009, 14:08:03 »

Przecież już teraz jest coś takiego...

To trochu słabo respektowane / pilnowane
-> http://www.gimpuj.info/index.php/topic,27960.msg136631.html#msg136631
-> http://www.gimpuj.info/index.php/topic,27960.msg137893.html#msg137893
-> http://www.gimpuj.info/index.php/topic,27370.msg135999.html#msg135999
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : 17.05.2009, 15:03:11 »

Cytuj
8. Pracę można oddać, gdy się ma co najmniej 10-dniowy staż na forum. To samo tyczy się głosowania.
...
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #53 : 17.05.2009, 15:11:29 »

Cytuj
8. Pracę można oddać, gdy się ma co najmniej 10-dniowy staż na forum. To samo tyczy się głosowania.
...

Chodzi mi tu o głosowanie jak sie ma 10 postów napisanych, a nie 10dni na koncie, ale ok, jakoś umknął mi ten punkt Język
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 17.05.2009, 15:20:29 »

jak to głosowanie będzie na zasadzie sondy, to można napisać skrypt który będzie automatycznie blokował możliwość oddania głosu przeróżnym gagatkom...
Zapisane


caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : 17.05.2009, 15:29:24 »

imho głosowanie jako sonda nie ma sensu, ktoś wejdzie sobie kliknie na losowe i zagłosuje np Język
lepiej niech piszą posty i jakoś sensownie uzasadniają
Zapisane

pozdro & poćwicz

Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kilka propozycji jak ożywić forum
Skocz do: