Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Jak myślisz - forum staje sę nudniejsze?
Tak - 26 (63.4%)
Nie - 5 (12.2%)
Obojętne mi to, nie dłguo odejde - 6 (14.6%)
Nieeee wiem - 4 (9.8%)
Głosów w sumie: 32

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zastój na forum  (Przeczytany 12247 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
K-ja
Gość
« : 14.05.2009, 21:55:26 »

Dzień dobry  Widoczność warstwy Rozmycie-wyostrzenie.
Jest taki idiotyczny problem, a mianowicie zastój na forum. Ogólnie większość tematów to jakieś idiotyczne problemy newbie i noobów w stylu ostatniego "Jak zrobić fajny userbar?". Dodatkowo jeszcze poziom prac drastycznie się pogarsza- ja już na niektóre prace w najlepiej ocenianych patrzeć się nie mogę. Ci, co kiedyś tworzyli w Gimpie przerzucają się na PSa, a nowi olewają ich rady i robią prace bez tutów i po swojemu, dodatkowo prowokując kłótnie. Co z tym zrobicie, panie szanowny Adminie i panowie i panie szanowni Opiekunowie i opiekacze? Czekam na odpowiedź z sensem Język.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.05.2009, 22:03:51 »

No właśnie. Kiedyś robiłem po 20 postów na tydzień, teraz mi wychodzi 4 - 5.  Nie dlatego że jestem nabijaczem tylko dla tego że forum stało się nudniejsze i mniej żywe niż dawniej. Widzę tu odejście @Cakpera (lol?). Jak to jest że Ziomosław nasz kochany admin wyraża się tylko i wyłącznie w Bitwach? INSEKT aktywny user jest tylko Młodszym Adminem a robi więcej od takiego Ziomosława i @Cakpera. @Cakper albo jest tu dla tego bo to jego forum i powinien się nim opiekować albo żeby zbierać kase na utrzymanie tego forum, a ono i tak upada po mału, zbiera ofiary. Nawet się nie pożegnał. Ostatni jego post na forum był w admin zone kilka tyg. temu.
Na forum zostało 14 aktywnych osób. Galerie nie są komentowane. Poziom jest niski. Wniosek? Wrzućmy trochę koloru. Np. myślę że takie tabliczki w podpisach SotW winner nie były by najgorsze. Nowe tutoriale. Więcej poważnego zaangażowania w pytania innych userów. Częstsze zaglądanie do forum? Wypowiedzi osób z wyższymi rangami. System punktacji jeszcze inny?


EDIT: Wolę anarchię niż pustkę

Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 14.05.2009, 22:07:01 »

Ja na forum jestem co najmniej 3h dziennie, a czasem nawet więcej.

Szkoda, że @Cakper się nie pożegnał Płacz.

Pytania faktycznie mnie dobijają.

PS. Jak znajdę trochę więcej czasu to się wezmę w końcu za skończenie tutoriali, których jeszcze nie skończyłem (ze 3 lub 4 się znajdą).
Zapisane

ZETT93
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: zett@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 385
Galeria Użytkownika


Zaraz Cię wyciosam!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.05.2009, 22:09:23 »

Ja przeglądam codziennie, lecz ostatnio mam mniej czasu na tworzenie grafiki... Niestety mam teraz ważniejsze sprawy na głowie (nie koniecznie mniej przyjemne Chichot) W galeriach (nie w tematach) udzielam opinii i jednak muszę się zgodzić, że forum pustoszeje:(

Ludzie, czas trochę to odbudować Uśmiech A admini to też ludzie, może mają ważniejsze sprawy
Zapisane

I'M BACK !
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.05.2009, 22:11:28 »

Ludzie, czas trochę to odbudować Uśmiech A admini to też ludzie, może mają ważniejsze sprawy

No OK, ale śladu po sobie nie zostawiają. Zrobili forum? - zrobili. Wyrażają się choć 2 razy w tyg.? - Nie.

No... Usprawiedliwiam INSEKTa jak dla mnie tylko jemu sie należy admin.
Zapisane

jacekl300
Gość
« Odpowiedz #5 : 14.05.2009, 22:43:29 »

zgada się pustoszeje przyczyn jest kilka( na. na mojej osobie)
- jak się chce coś zrobić to od razu dostaje się opierdziel, że coś nie tak jak się pisze nieskończony wersja beta  to znaczy, że będą punkty dorobione to miał być zarys a nie kompletny, a jak się zapytałem co poprawić to do tej pory żadnych wskazówek nie dostałem
- galerie odwiedzane są 3-4  a reszta to w ogóle nie wiadomo co i się nie zagląda, np moja galeria otwarta 37 razy przez ponad dzień z czego ja z 5 razy otwierałem
- a jak się ocenia prace to można  jakiś komentarza a nie ocena i inny obrazek jak ktoś ma wiedzieć co poprawić jak nie wie co
- do tego pisanie daj coś lepszego hmm ok w sygnaturkach, które można stworzyć za pomocą juz istniejących tutów, ale taki duch to ja sam nie wiem jak go zrobić może nie tut tylko powiedzieć co trzeba zrobić.
- a dotego większość osób wypowiada się krytycznie nie czytają całego posta a na koncu zamieszczone jest np.  na prośbę INSEKTA czy wersja beta. nie wolicie nie czytać a poniej jak ktoś wam zacytuje tekst i poiekszy i napisze czerwona czcionka to pzeczytacie. nie lepiej zbluzga a pozniej moze przeprosic za nie doczytanie


do wiktora poziom jest niski bo tylko oceniane jest a nie komentowanie co trzeba poprawić tylko czytaj tuty,
pytanie gdzie umiescic napis
odp czytaj tuty

to robi wrazenie oschlych forumowiczów, wiem żę wam sie niechcę gdzie i co jak ale jak juz cois oceniace to sie pofatygujcei i powiedzcie co poprawić
a nie 6/10 cztaj tuty albo ramka napis render
i skąd ta osoba ma widzieć gdzie popełni błąd ?
dlaczego ludzie odchodzą z forum bo sie zajmujecie gronem przyjaciół oceniacie icha a jak przyjdzie ocenic zpoza grupy to wam sie nie chce albo tylko rób tuty
jak byłę na innych forach to jak wystawiłem prace do oceny to nie 1 osoba na tydzien sie wypowiedzała tylko 2/3 dzinnie i wiecej mowiąc co poprawic a nie tylko powtarzajca 2 rególki rób tuty/ czytaj tuty

K-ja
jakos moich prac minkt nie oceniał poza sow w aleri miałem1 komentarza jak pamietam od seafino a reszta tylko ocenki, do moej galeri praktycznie 0 porad i jak ja mam się rowiać ?? powiesz mi ?? co z xfcmani mam sciagac i sie uczyc raczej ciezko


sorki za mozliwe orty itp. Chichot



EDIT

a propozycji jest coraz mniej bo checie tylko wysokiej klasy robicie zaduże wymagania dla większości użytkowników porównujecie ich poziomy z waszymi coż ktoś zrobić to wy odrazu nie bo za słabe i bo podobny w indeksie. ok mozna a nie lepiej doszlifuj go wtop render dodaj napis popraw a wy tylko nie i nie i nie i co ja nie mam ochoty robic zadnych tutów niedosc ze sie staram to na mnie "wrzeszczycie" ze to nie tamto nie
a dotego niedoczyaci posta a juz odpisujecie czta sie co do literki jak jakąś umowe czy cos nawet to co m"małymi literaki i na końcu
komenować sie powinno po przeczytaniu całego posta a nie połowy bo drugiej sienie chiciało ...

narazie to tyle i czekam na odpowiedzi


Edit 2

a co do sotw tabliczki może tak ale tamaty typu wiktor94 to przesada bo  skąd ma ktoś wiedzieć co on lubi itp tematy powinny byc np. jabłko, banan, barwa, koń i coś innego
żadnych filmów serali ksiązek ...
ps. nie czepiejsie się ze ktogos nie ma długo na forum może jest ktos w szpialu/umarł nie mam neta itp a wy robicie wielkie haloo ..   
a i mam nadzieje, że ktos moj post przeczyta w całości a nie tylko pól ba długi
z góry dziękuję   

  
« Ostatnia zmiana: 14.05.2009, 23:10:00 wysłane przez jacekl300 » Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.05.2009, 23:33:08 »

jacekl300  ja przeczytałem, i się zgadzam. Myślę że jak to wszystko się skończy wszystko się zmieni na lepiej....

EDIT: Odrazu zrobi się ciekawiej bo zostanie jakaś pamiątka po sotwie i każdy będzie chciał ją mieć.


« Ostatnia zmiana: 15.05.2009, 07:34:04 wysłane przez wiktor94 » Zapisane

K-ja
Gość
« Odpowiedz #7 : 15.05.2009, 10:24:27 »

Ugh, przebrnęłam przez ten tekst Język. Zgadzam się w paru miejscach, chociaż przesadzasz z tym że nikt ci rad nie daje. W mojej starej galerii też były same komenty "czytaj tuty". I co? Posłuchałam i teraz robię w miare dobre prace. Problem tkwi w tym że młodzi myślą że wiedzą lepiej, piszesz żeby sobie poczytał tutoriale a ten uparty przez następne 10 stron robi prace po swojemu... Kiedyś udzielałam dobrych rad, pisałam co jest nie tak ale krew mnie normalnie zalała jak zupełnie mnie właściciel galerii nie słuchał. Więc to nie wina komentującego że ktoś robi złe prace, tylko tego że mało kto słucha rad :/. Co do tutoriali- faktycznie, poziom się zawyża, widać że początkujący robią wciąż te stare tutorialki pisane jeszcze na Gimpa 2.4. Ja jestem za łatwymi tutorialami, ale one muszą czegoś uczyć... Pozdrawiam.
Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 15.05.2009, 11:00:56 »

. Dodatkowo jeszcze poziom prac drastycznie się pogarsza.

To zawieś działalność.

Ci, co kiedyś tworzyli w Gimpie przerzucają się na PSa.

Ja się nie przerzuciłem.  Cool

Co do tutoriali, to parę dobrych, idealnych dla początkujących, na których ja się uczyłem zostały usunięte z indexu (wrr). Jak dla mnie, to jest tu za dużo spinania się ze strony "władzy", która forum ma jako typowe o GIMPie, a nie jako graficzne.
Zapisane
K-ja
Gość
« Odpowiedz #9 : 15.05.2009, 13:07:39 »

A mogę zawiesić jak ci tak bardzo zależy [cenzura] :/.

Ziomioslaw: panuj nad językiem - czy tam klawiaturą.
« Ostatnia zmiana: 16.05.2009, 17:42:57 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 15.05.2009, 13:16:19 »

A mogę zawiesić jak ci tak bardzo zależy chamie :/.

e? K-ja, milej proszę...
Zapisane


Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 15.05.2009, 15:07:39 »

A mogę zawiesić jak ci tak bardzo zależy chamie :/.

Jeśli Cię uraziłem, to masz pecha. Myślałem, że tyle siedzisz na forum, że znasz moje poczucie humoru. A chamie, to sobie możesz do kolegi na podwórku powiedzieć.
Zapisane
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 15.05.2009, 15:14:51 »

A admini milczą...

A świstak już nie zawija w sreberka!
Zapisane



Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 15.05.2009, 15:37:10 »

I od razu z tematu wynikła kłótnia...

Cały ten problem był już poruszony kilka miesięcy temu przez Moses'a w temacie Użytkownicy - znikają?.

Muszę się zgodzić z K-ją, długo nie byłem na forum i teraz, kiedy wróciłem zauważyłem, że jakoś ucichło w czasie mojej nieobecności.
Najpierw pomyślałem, że po prostu jeszcze się nie wkręciłem na nowo w życie forum ale w ciągu tygodnia zrozumiałem, że tego życia prawie wcale już nie ma...
Prawda jest taka, że podstawowy skład się starzeje, admini, moderatorzy i "zasłużeni" użytkownicy nie mają już tak wiele czasu dla forum - mają rodziny, prace czy studia, to jest dla nich ważniejsze i zaglądają tu tylko sporadycznie.
Jeśli forum ma żyć to przede wszystkim trzeba przestać odstraszać nowych, jak słusznie zauważył jacekl300 (chociaż z niektórzy z nich naprawdę potrafią człowieka dobić...).
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Zastój na forum
Skocz do: