Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 [2] 3 4 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314617 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Miki
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


Thrash / Death / Black


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 05.11.2006, 12:36:32 »

no coz ... jeśli chodzi o funkcjonalność to nie ma sie co oszukiwać ... PS lepszy ale
ale to narzędzie dla profesjonalistów a Gimp ... dla pasjonatów Mrugnięcie
Ale nie ździwie sie jak za pare lat Gimp dorówna funkcjami PSowi .
W gimpie na początku draznił mnie interface bo nie podobało mi sie ze otwiera sie w 3 okienkach .
Ale generalnie wole gimpa (zreszta gimpuje a nie PSuje Język) .
Gimp ma klimat heh poza tym ja nie lubie podazac za tłumem Język a to ze wszyscy mowią ze lepszy jest PS i wolą go uzywac dla mnei jest tylko argumentem dla uzycia Gimpa Uśmiech

Pozdrawiam i Stay Heavy  ee nie heavy ...

Stay Gimping ? Język
Zapisane

Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 29.11.2006, 18:01:19 »

GIMP!:)
otóż dlatego:

Ciekawe filtry
Super klimat (wilber Uśmiech)
Krótki czas działania w porównaniu z PS
jest darmowy

No i gdybym miał linuxa to bym jeszcze dodał, że działa pod niego Uśmiech
Zapisane
Mayak
Nowicjusz

Reputacja: 4 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 29.11.2006, 18:59:12 »


Edit: Jeszcze jeden argument:
3.Odkryłem w PhotoShop'ie to wewnętrzne fuj... to ukryte bzieee... Język

Tak samo ja tez nieprzepadam za P'S.Jest troche taki skomplikowany.
Zapisane

Vincent
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
JID: Malex@jabber.autocom.pl
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika

Vincent

UNICAR Capoeira BPA


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 29.11.2006, 22:05:01 »

Gimp bo :
- działa szbko na moim dość wysłużonym kompie
- darmowy
- dostępny pod inne platformy (nie lubię windowsa, ale korzystam z niego niestety(dlaczego napiszę kiedy indziej:))
- czytelny i intuicyjny interfejs
Zapisane
Nevariel
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 97
Galeria Użytkownika

Nevariel

The Necromancer


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 30.11.2006, 18:39:43 »

Nie ma co się sprzeczać - żaden open source nie dorasta Gimpowi do pięt. Photoshop ma jednak swoją markę i w walce z nim Gimp jest z góry na straconej pozycji, mimo dynamicznego rozwoju i coraz większego grona użytkowników. Jako użytkownik obydwóch programów muszę stwierdzić że różnice są niewielkie (PS mam trochę przestarzałego, wersja 7 z 2002 r.). Najnowszy Gimp z tą wersja PS świetnie się uzupełniają. Ale PS'a pewnie bym nie tknął gdyby nie to że jestem na niego skazany... Wszędzie słychać że aby myśleć perspektywicznie jako grafik czy to 2D czy 3D trzeba obowiązkowo znać Photoshopa w stopniu co najmniej zaawansowanym. Firmy chcąc tnąć koszty decydują się na jeden soft, często wybierany na podstawie popularności i na opiniach innych ludzi, a nie tych którym to najbardziej zależy, jak ktoś kiedyś to powiedział:
'Bo szwagier kuzyna szefa powiedział że ten jest najlepszy i kropka.'
W grafice 2D prym wiedzie PS, w 3D 3ds max, ew. maya. Sam nie używam ani jednego z tych programów i nawet nie zamierzam ich instalować. Ale Photoshop to konieczność i trzeba się na to przygotować. Dlatego mam nadzieję że Gimp też kiedyś będzie mógł coś powiedzieć w tej nierównej walce.

Żeby nie było w ankiecie zagłosowałem na Gimp'a Uśmiech.

Pozdr

nev
Zapisane
witsu
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

witsu


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 30.11.2006, 18:58:36 »

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule odpowiem, że Photoshop jest lepszy. Ja jednak używam GIMPa bo do moivh potrzeb jest zupełnie wystarczający.
Zapisane
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 30.11.2006, 19:38:41 »

[...]mam nadzieję że Gimp też kiedyś będzie mógł coś powiedzieć w tej nierównej walce.
Ja też mam taką nadzieję i uważam, że GIMP nie tylko ma szansę dorównać, ale również przewyższyć PS'a. Dlaczego tak sądzę? Różnice między GIMP'em a PhotoShop'em są nie wielkie, więc programiści GIMP'a chcąc, aby ich program dorównał konkurencji mają "proste" zadanie - zaimplementować do programu opcje, które są w PS'ie Mrugnięcie ...a twórcy fotosklepu? ...zanim się obejrzą będą mięli "na plecach oddech" konkurentów, którzy stworzyli program mający wielki plus... wieloplatformowość... a tego tak łatwo nie da się "dodać" do programu Mrugnięcie
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 30.11.2006, 21:13:28 »

Znacie PhotoPainta tego od Corela?

Piotros nie podzielam twojego optymizmu jak również innych użytkowników twierdzących że GIMP jest prawie identyczny co szop.
GIMP niestety rozwija się wolniej od komercji i technicznie brakuje mu sporo.
Ja uwielbiam Gimpa, ale jestem realistą i nie twierdzę że Gimp ma wszystko to co ma szop, bo to nie jest prawdą.

PhotoPaint jest bardziej zbliżony do szopa ale prawie nic o nim nie słuchac a szczególnie u amatorów, jedynie profesjonaliści go doceniają. Dlaczego spytacie, taka moda.

Jeszcze raz odpowiem, pytanie "Gimp czy Photoshop" jest pytaniem zbyt prostym i nie można (przynajmniej ja nie mogę) udzielić na nie sensownej odpowiedzi. Już lepsze było by "Który program bardziej lubisz?"
Zapisane

witsu
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

witsu


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 30.11.2006, 21:26:17 »

Oczywiście GIMP może w niedługim czasie osiągnąć możliwości Photoshopa, ale to nie znaczy, że profesjonalni graficy od razu sięgną po ten program. Popatrzcie na OpenOffice. Ma w zasadzie wszystko co potrzeba, a jednak w firmach wybiera się produkty Microsoftu. Polak chyba nie ma zaufania do tego co darmowe :-)
Zapisane
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 01.12.2006, 14:52:45 »

@noss nie powiedziałem, że GIMP ma wszystko co fotosklep, ale prawdą jest, że podchodzę do sprawy z optymizmem, bo tak jak mówiłem... przewaga GIMP'a... wieloplatformowość Mrugnięcie
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
PatriaRcha
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 02.12.2006, 00:43:56 »

@noss jest osobą z którą się w zupełności zgadzam, każdy bardziej zaawansowany grafik powie wam, iż należy umieć pracować na wszystkim, aby nazwać siebie grafikiem, cóż z tego, że nauczę się wszystkich zastosowań filtrów Photoshop'a skoro nie będę umiał się połapać w Gimp'ie, chociaż służy do tego samego. Takie lekkie porównanie Microsoft Windows XP a Linux, Adobe Photoshop a Gimp, mnie takie pary wszystko tłumaczą. Dlaczego ludzie wybierają systemy z pod stajni Microsoft'u? Ponieważ to wypromowana marka, ciesząca się dużą popularnością a także znaną łatwością obsługi, teoretycznie wszyscy wiedzą, iż Linux jest lepszy, jednak mała ilość osób decyduje się na przesiadkę, ponieważ, jest to coś nowego, a ludzie nie lubią zmian, korzystając z Linux'a trzeba myśleć, to już nie tylko wyskakujące okienka gdzie wybierasz tak lub nie. Mimo faktu, iż Linux jest zdecydowanie lepszy od Windows'a XP, ponieważ aktualnie udoskonalany, przez specjalistów z całego świata, do tego darmowy, ludzie wybierają produkty Microsoftu bo są znane i może ich używać człowiek nie przepadający za myśleniem, a takich jest wielu. Identycznie jest z programami graficznymi, mimo wielu zalet darmowego Gimp'a, ludzie wybierają Photoshop'a, ponieważ go znają i nie trzeba zbytnio myśleć nad nim, gdy się z niego korzysta. Co z tym że Photoshop CS2 kosztuje ponad 2500 zł, skoro mogę okraść jego twórców i mieć produkt, który "mają wszyscy", a w gruncie rzeczy nie umiejąc się nim posługiwać. Gimp zapewne znajduje swoich zwolenników u ludzi "myślących", którzy potrafią pomyśleć logicznie, ze względu na fakt, iż dzisiejsze społeczeństwo bardziej wybiera kierowanie się instynktem a nie własnym mózgiem. Na tym zakończę swój wywód, w którym chciałem uświadomić Wam, iż zawsze będą ze sobą konkurowały te dwa programy, bo to właśnie rywalizacja i konkurencja napędza rynek, a zwolenników Photoshopa jest i będzie wielu <wśród nich ja> tak samo Gimp'a, wątpię aby którykolwiek z produktów zdominował rynek, jest to raczej niemożliwe. Możecie być ciekawi dlaczego wybieram Photoshop'a otóż przyzwyczaiłem się do jego funkcji, znam większość opcji, jeśłi mam jakiś pomysł, i chcę go wyrazić, mniej więcej wiem, jak mogę to zrobić przy użyciu jakich narzędzi. Lubię PS'a ponieważ przyzwyczaiłem się do niego, a Gimpa dopiero poznaję, jednak czuje, iż pokocham równie mocno Gimp'a, jak pokochałem Photoshopa. Te programy uskrzydlają i dają mi wolność, uwolnienia swoich myśli, tym samym przelania ich na "e-papier". Nie ma lepszego, są dwa świetne.
Zapisane

wojtek_c
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika

wojtek_c


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 22.12.2006, 16:40:30 »

Nie da się powiedzieć, co lepsze, nie dodając, do czego.

W PS jest pełna obsługa CMYK, jest też znakomita opcja, której nie znalazłem w GIMPie - możliwość zapisania tzw. akcji, czyli kolejnych operacji na obrazie i powtórzenia ich dla innego obrazu jednym kliknięciem. Do masowej obróbki zdjęć to wspaniała rzecz. Interfejs PS w pierwszym kotakcie jest dużo bardziej przyjazny. Do PS można znaleźć wiele więcej tutoriali, pluginów, literatury.
GIMP jest darmowy. Jego aktualizacje też są darmowe. Możliwości obróbki obrazu są równie ogromne jak w PS. Działa pod Linuxem.

Najlepiej znać oba :-) Gdybym kupił PS, pewnie bym z niego korzystał. Nie zajmuję się zawodowo grafiką, więc GIMP mi wystarcza, a jego nauka sprawia dużo frajdy. No i czuję się dużo lepiej korzystając z legalnego oprogramowania.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 22.12.2006, 23:44:29 »

Cytat: wojtek_c
której nie znalazłem w GIMPie - możliwość zapisania tzw. akcji, czyli kolejnych operacji na obrazie i powtórzenia ich dla innego obrazu jednym kliknięciem.

mówisz o makrach... ten temat był już chyba kiedyś wałkowany... - wyszło na to, że są skrypty, lub, o ile mnie pamięć nie myli - specjalna wtyczka.

Cytat: wojtek_c
Do PS można znaleźć wiele więcej tutoriali, pluginów, literatury.

Żeby to zmienić powstała to forum:D Luzik - książki o GIMPie też powstają. Od pluginów jest cała strona.
Zapisane
srodax
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 155
Galeria Użytkownika


Tekst osobisty:


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 23.12.2006, 08:36:02 »

Moim zdaniem oba programy są miłe w użytkowaniu, ale Gimp jest darmowy i dlatego głosuję na niego.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: