Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 40 41 [42]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314616 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #574 : 29.09.2014, 17:20:04 »

prawda jest taka, że korzystamy
KorzystaMY? jakie my? Możesz mówić tylko za siebie:D
Ja bym nie korzystała z Fotoszopa nawet gdyby mi za to płacili, ani nawet wtedy, gdyby za Gimpa trzeba by było zapłacić kilka groszy Uśmiech
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #575 : 30.09.2014, 17:16:30 »

Na pewno znajdzie się wielu obrońców gimpa, ale prawda jest taka, że korzystamy z niego tylko ze względu na cenę, a właściwie jej brak. Photoshop jest lepszy w bardzo wielu aspektach, ale biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość - wypada bardzo słabo.
Używam Photoshop sporadycznie - ale chętnie podejmę dyskusję - o jakich aspektach mówisz ?
Jest wg mnie odwrotnie - Gimp ma więcej możliwości - a tylko nieznajomość jego obsługi (i dodatków)powoduje takie opinie !
Bardzo proszę - pojedynek - przedstaw efekt w Photoshop - którego nie da się uzyskać w Gimpie - a ja przedstawię efekty z Gimpa, które Ty spróbujesz uzyskać w Photoshop  laugh
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #576 : 30.09.2014, 18:13:59 »

@MareroQ - strasznie ciekawy byłby taki pojedynek. Sama kiedyś próbowałam w GIMP-ie uzyskać efekt z tego tutka: http://www.psawesome.com/tutorials/colorful-plexi-text-effect-using-photoshop i niestety nie udało się, ale też jakoś bardzo mocno się nie starałam. Może jednak ktoś podejmie wyzwanie...
Zapisane
mrbrodzislaw93
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

mrbrodzislaw93


Zobacz profil
« Odpowiedz #577 : 10.10.2014, 09:00:22 »

Pewnie to byłby ciekawy pojedynek, ale niczego by nie udowodnił. Co najwyżej tyle, że ktoś lepiej opanował któryś z programów. Każdy ma swoje wady i zalety.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #578 : 11.10.2014, 07:54:08 »

@mrbrodzislaw93 mm..jak to nic nie udowodnił? Może właśnie by udowodnił! Udowodniłby np to, że nie program nas czyni grafikiem tylko nasze umiejętności. Udowodniłby także to, że kompleksy niektórych użytkowników Gimpa są kompletnie bezpodstawne - i jednocześnie - że kłótnia, który program lepsze - nie ma sensu.
Zapisane

Strony: 1 ... 40 41 [42]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: