Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 39 40 [41] 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #560 : 13.01.2013, 10:45:07 »

Mordrag122 to czy coś jest lepsze czy gorsze zależy od osobistych preferencji użytkownika Uśmiech
Używałam pakietu Adobe przez 2 lata (indesign, ilustrator i PS) i z mojego punktu widzenia.... wróciłam do Gimpa, inkscape, Scribusa  i reszty flossowego towarzystwa.
Zapisane

Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #561 : 13.01.2013, 13:35:31 »

Jak używasz do DP to może nie widzisz dużej różnicy. Uśmiech
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #562 : 13.01.2013, 13:42:07 »

Używam do tworzenia grafiki do gier. Modele 3D (blender), tekstury w inku i gmpie, tworzenie fontów w inku...krótko mówiąc? Używam do tego http://youtu.be/OoEKjSbkgYg
Może gdybym robiła do druku....może wtedy bym czuła, że czegoś mi brakuje...Ale nie muszę Uśmiech Czyli po prostu...preferencje użytkownika decydują co jest gorsze a co lepsze Uśmiech
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #563 : 13.01.2013, 18:36:32 »

Cytuj
Nie ingliszam za dobrze: http://www.forbes.com/sites/adriankingsleyhughes/2013/01/07/download-adobe-cs2-applications-for-free/

Generalnie, aby legalnie korzystać z udostępnionych programów, należy posiadać licencję.

W przypadku Cs2 nie.Adobe usunęło stronę z oświadczeniem Dov-a Isaacs-a Poza tym wszystkie serwisy internetowe z branży komputerowej opisują to jako Freeware.
Więc można pobierać i instalować legalnie.lol
Zapisane

dsg
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

dsg


Zobacz profil
« Odpowiedz #564 : 19.01.2013, 11:07:13 »

Ja osobiście preferuję GIMPa, ponieważ PS jest dla mnie zbyt skomplikowany. Uśmiech
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #565 : 19.01.2013, 13:42:33 »

Bo GIMP to świetna maszynka jest, tylko brakuje paru istotnych rzeczy(pełna akceleracja OpenCL, CMYK, min. 16 bitów [to się akurat już robi], czy dodać niektóre cholernie przydatne filtry jak np. [ten co go opisywał Zbyma72age, nie pamiętam nazwy]) i jakby je dorobić oraz przebudować program (np. wyciągnąć Deformacje z filtrów i zrobić z niej "pędzel deformacji", bo praca na tym małym, czy nawet jak się pokombinuje powiększonym okienku do przyjemnych nie należy...), to by mógł wtedy startować do Photoshopa, a tak, to niestety <...>, niestety za mało devów GIMP ma, żeby tak ot to wszystko zrobić :/ i na polu OpenSource-owych programów graficznych większe szanse ma Krita, chociażby dlatego, że jest wspierana przez devów KDE, ludzie kładą kasę na nowe elementy (jak np. obsługa Photoshopowych pędzli) a dodatkowo samo KDE jest wspierane przez BlueSystems
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #566 : 21.02.2013, 16:01:21 »

Oczywistą sprawą jest, że pod względem użyteczności, jakości itd, pod wieloma względami góruje PS.
Nie sposób tutaj nie zrobić spostrzeżenia że ta "oczywista sprawa" to twoje subiektywne odczucie.
Ktoś się zaraz będzie kłócił, że GIMP jest lepszy bo to czy bo tamto, prawda jest taka, że PS jest bardzo wygodny (fakt, że brakuje tam paru rozwiązań co jedna ułatwiłoby pracę) i praca z nim jest dużo szybsza.
Dział nie nazywa się kłótnie. Język
Nie używałem nigdy PS, zainstalowałem, ale chyba zbyt długo wcześniej używałem Gimpa by się móc przestawić.

Zapisane
Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #567 : 22.02.2013, 11:04:47 »

Nie używałem nigdy PS, zainstalowałem, ale chyba zbyt długo wcześniej używałem Gimpa by się móc przestawić.

Widzisz ja zanim zacząłem używać PSa przez jakiś rok używałem GIMPa. Mrugnięcie
Zapisane
Zanpaktou
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #568 : 12.06.2013, 23:44:19 »

Gimp, ponieważ jest darmowy, mało zajmuje i jest dość prosty w obsłudze(po krótkiej nauce) można w nim wiele zrobić w bardzo krótkim czasie Mrugnięcie
Zapisane

]http://www.gimpuj.info/gallery/92/79185_14_06_13_9_53_55.png[/img]]http://www.gimpuj.info/gallery/92/79185_15_06_13_9_14_29.png[/img]]http://img593.imageshack.us/img593/277/hxy.png[/img]http://www.gimpuj.info/replacement.png[/img]
Przeczytaj regulamin.
advein
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

advein


Zobacz profil
« Odpowiedz #569 : 16.06.2013, 18:06:28 »

Bez wątpienia, najlepszym programem do grafiki bitmapowej jest Photoshop, na drugim miejscu klasuje się Gimp.
Zapisane
martin87
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

martin87


Zobacz profil
« Odpowiedz #570 : 18.05.2014, 09:37:00 »

Brakuje mi kilku funkcji z Photoshopa (akcje, CMYK m.in), jednak GIMP preferuję ze względu na cenę i multiplatformowość.
Zapisane
marmor
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

marmor


Zobacz profil
« Odpowiedz #571 : 20.06.2014, 12:11:48 »

Powiem szczerze że jak dotąd zdecydowanie byłem zwolennikiem GIMP'a, jednak zagłosowałem na Photoshopa. Trzeba szczerze powiedzieć że dla fotografów, osób zawodowo zajmujących się grafiką gdzie liczy się przede wszystkim jakość GIMP jak dotąd odpada ze względu na brak obsługi większych głębi kolorów a co za tym idzie mniej stratnej edycji, trybu CMYK, akcji, itp. Wiem że w wersji 2.10 ma być już 16-64bity, tylko że ja już kilka lat czekam na te funkcje (2.10 miała już być ze 2 lata temu), a GIMP zamiast się rozwijać dalej stoi w miejscu i tak naprawdę nie wiadomo kiedy ww. wersja się pojawi... Może za rok? Może wcale. Ostatnio zmienił się sposób licencjonowania Photoshopa i za niewielki abonament miesięczny można mieć najnowszy program, który jest standardem.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #572 : 20.06.2014, 16:33:43 »

Stoi w miejscu? A ty w ogóle popierasz najnowsze wersje?
Zapisane
marmor
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

marmor


Zobacz profil
« Odpowiedz #573 : 21.06.2014, 13:51:40 »

Stoi w miejscu? A ty w ogóle popierasz najnowsze wersje?

Owszem. I z tego co pamiętam aktualna niestety nie dość stabilna wersja rozwojowa 2.9.1 jest już prawie rok. wiem że przepisuja pługiny itp ale w tym tempie to chyba jeszcze rok poczekamy na coś co będzie jadalne... A może sie mylę..?
Zapisane
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: