Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314608 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
ikkiz
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: ikkiz@jabber.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika


ikkiz lycantropos


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #378 : 30.11.2009, 22:10:10 »

Nie mówię, że to nie zależy od tego kto i jak je robił. Po prostu lepiej wyglądają (to jest już związane z programem). Już np. same pędzle w GIMPIE są bardziej rozpikselowane, a w Photoshopie nie.

rozpikselowane, osłabiłAŚ mnie, nie wiem, co ci na to odpowiedzieć.
Co to znaczy rozpikselowane? Weż to nie wiem, jakoś sparafrazuj bo rozpikselowane, to dla mnie brzmi jak popikselowane, napikselowane, wypikselowanie zapikselowane...

weż może jakiś przykład namaluj i w Gimpie i w PS, żeby pokazać - ja się boję, że po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz, a dobrałaś przykłady tendencyjnie, lepsze obrazy z PS kontra gorsze z gimpa.

prócz dualbrush  kształt pędzli w gimpie można zrobić taki sam jak w PS.

czy tutaj jest rozpikselowane http://www.digart.pl/praca/2939218/jinka.html
albo tutaj http://www.digart.pl/zoom/3081651/badboys12.html, ablbo tutaj http://www.digart.pl/praca/3694769/Glenn_Danzig.html ?
Zapisane

tu zapraszam www.ikkiz.pl (rysuje golasy !)
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #379 : 30.11.2009, 22:21:02 »

Z tego co piszesz wynika, że wykonując identyczne prace w GIMPie i PSie ta druga będzie lepsza jakościowo, bo? bo jest zrobiona w płatnym a nie darmowym programie?
Zapisane

pozdro & poćwicz

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #380 : 30.11.2009, 22:28:53 »

Jej chyba chodzi o to, że w photoshopie można zrobić bardziej realistyczny obraz aniżeli w gimpie d:
To fakt, w photoshopie łatwiej o realizm, ale w gimpie większa satysfakcja... więc wybieram Gimpa Mrugnięcie
Zapisane

ikkiz
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: ikkiz@jabber.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika


ikkiz lycantropos


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #381 : 30.11.2009, 22:31:50 »

Jej chyba chodzi o to, że w photoshopie można zrobić bardziej realistyczny obraz aniżeli w gimpie d:
To fakt, w photoshopie łatwiej o realizm, ale w gimpie większa satysfakcja... więc wybieram Gimpa Mrugnięcie

Może jakoś uzasadnij, co w Photoshopie jest takiego magicznego, że łatwiej o realizm (w digital painting)?
Może jakieś konkretne ficzery wymień, które ma PS, a nie ma GIMP - ale proszę o konkret, a nie, że tak ogólnie ...
Zapisane

tu zapraszam www.ikkiz.pl (rysuje golasy !)
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #382 : 30.11.2009, 23:12:20 »

Może nie wszyscy wiedzą, ale jest specjalna odmiana GIMP-a dla rysowników. Dostępny w niej jest m.in. Mixbrush, czyli mocno zmodyfikowane narzędzie Pędzla.

Oto jak wyglądają opcje narzędzia dla Mixbrush:



a tu dla porównania opcje narzędzia Pędzla w GIMP-ie 2.6.7.


Przyznaję, że dla mnie jest to czarna magia a do pełnego wykorzystania opcji w gimp-painter (tak się nazywa ta odmiana GIMP-a) potrzebny jest tablet.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Alexis19
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

Alexis19


Zobacz profil
« Odpowiedz #383 : 01.12.2009, 15:50:08 »

Jej chyba chodzi o to, że w photoshopie można zrobić bardziej realistyczny obraz aniżeli w gimpie d:
To fakt, w photoshopie łatwiej o realizm, ale w gimpie większa satysfakcja... więc wybieram Gimpa Mrugnięcie

Może jakoś uzasadnij, co w Photoshopie jest takiego magicznego, że łatwiej o realizm (w digital painting)?
Może jakieś konkretne ficzery wymień, które ma PS, a nie ma GIMP - ale proszę o konkret, a nie, że tak ogólnie ...

Nie znam się na żadnych "ficzerach", ale właśnie chyba chodziło mi, że łatwiej o realizm. W GIMPIE jest po prostu coś mdłego w malunkach.
Nie chodzi o to, że  "Photoshop jest lepszy bo trzeba za niego płacić". Lubię GIMPA i sporo rzeczy w nim namalowałam i za każdym razem nie mogłam uzyskać "photoshopowego realizmu" co mnie dobijało. Naprawdę nie wiem co o tym decyduje, że w Photoshopie lepiej wygląda praca.  Jak komuś nie szkoda czasu, żeby mi udowodnić, że GIMP jest lepszy to proszę niech zrobi dwie bardzo podobne prace w dwóch różnych programach. 
Skoro jest takie coś jak GIMP-painter to czemu nie ma tutaj na tej stronie w dziale download? I czy w tym programie też się da robić takie pracki jakościowo dobre jak w Photoshopie?

Przepraszam za to, że was  irytuję...
Zapisane
ikkiz
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: ikkiz@jabber.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika


ikkiz lycantropos


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #384 : 01.12.2009, 17:28:21 »

Gimp-painter jest na razie chyba tylko na maka, ale jak będzie pod Windows to połączy zalety photoshopa z painterem, i będzie najlepszym programem do DP.

Najlepsi, znaczy zawodowcy, używają Photoshopa, bo po pierwsze:

- zarabiają na swoim malowaniu i drogi PS to nie problem, bo traktują soft jako inwestycję.
- malują już bardzo długo w PS i się przyzwyczaili, bo niegdyś gimp nie dawał takich możliwości malowania jak teraz. To wcale nie dziwne, że ktoś, kto bardzo długo maluj, robi to lepiej niż nowicjusz.

Z całym szacunkiem dla nas tutaj zgromadzonych, nie porównój prac pasjonatów z gimpuj.info z pracami zawodowców z cghub
« Ostatnia zmiana: 02.12.2009, 17:21:17 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

tu zapraszam www.ikkiz.pl (rysuje golasy !)
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #385 : 01.12.2009, 17:38:41 »

Ikkiz, GIMP-Painter jest na Windowsa, tylko nie wiem, czy po polsku: http://sourceforge.jp/projects/gimp-painter/releases/
Zapisane

ikkiz
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: ikkiz@jabber.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika


ikkiz lycantropos


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #386 : 01.12.2009, 17:45:26 »

Ikkiz, GIMP-Painter jest na Windowsa, tylko nie wiem, czy po polsku: http://sourceforge.jp/projects/gimp-painter/releases/

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ Qba za linka, nie mogłem znaleźć i pomyślałem, że nie ma!
Zapisane

tu zapraszam www.ikkiz.pl (rysuje golasy !)
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #387 : 01.12.2009, 17:48:39 »

Nie ma sprawy Mrugnięcie.
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #388 : 01.12.2009, 20:21:26 »

Cytuj
Może jakoś uzasadnij, co w Photoshopie jest takiego magicznego, że łatwiej o realizm (w digital painting)?
Może jakieś konkretne ficzery wymień, które ma PS, a nie ma GIMP - ale proszę o konkret, a nie, że tak ogólnie ...

Ja się tam na PS specjalnie nie znam, ale najbardziej znane digitale powstały jak mniemam na nim d:
Zapisane

n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #389 : 04.12.2009, 22:21:32 »


Wiesz ja wiem że to się da zrobić tak analogicznie tylko pytanie czy jakościowo też to będzie wyglądać tak zarąbiście jak w Photoshopie? A ta praca robiona z miśkiem- widać, że robione w GIMPIE xP
A tak w ogóle twoja strona jakoś mi nie działa, a szkoda.

Moge ci odpowiedzieć na to pytanie Uśmiech
Tak, będzie, ale jest małe, ale, chodzi o Gimpowe narzędzia, silnik brushy Gimpa różni się od tych z PSa, dla laika brush tool to brush tool, ważne jest jak on działa, wielu świetnych artystów używa PSowych brushy które przypominają Gimpowy Brush tool z opcją Incremental włączoną (często dodatkowo niskie spacing lub/i niskie opacity), ale nie wielu użytkowników o tym wie, warto też spojrzeć na Airbroosh tool, jeśli dasz parametr Rate na zero lub nisko nie działa już jak areograf tylko jak Brush Tool z opcją Incremental, różnicą jest parametr Pressure (chodzi o suwak) przypomina PSowe Flow, lubię go trzymać nisko jeśli chce bardzo miękki pędzel.

Myślę że ta wiedza wystarczy do naprawdę porządnego rysowania, osobiście używając tych narzędzi w sposób jaki podałem oraz niektóre najczęściej używane Brushe PSa, przypominają mi technikę pastelową, czyli rysunkowa technika kryjąca, natomiast Brush tool bez Incremental jest świetny do laserunków i mapowania kolorów, czyli działa bardziej jak farba. Uśmiech

Wszystko zależy od poznania narzędzia.

Największym błędem jest na siłę używanie jednego narzędzi, tak jak się używało zupełnie inne narzędzie, wielu artystów kopiuje łopatologicznie zalecenia z tutków nie wiedząc dlaczego i co one dają, potem są takie zgrzyty Uśmiech Już nie mówiąc o tym o powierzchownej nauce oprogramowania Chichot Nie ważne tylko co do czego służy, ale jak działa Uśmiech

Wielu artystów używa też pewnej sztuczki by nadać trochę, animuszu, swoim pracą na koniec pracy używają filtra unsharp mask, taki filtr jest również w Gimpie nie pamiętam jego nazwy po polsku mam angielską wersje.

Cholewka, gołąb znowu się mędrkuje, i znowu mówi o sobie w trzeciej osobie >.> Sorki.

Edit:
Postanowiłem jeszcze coś dodać.
Urzywanie narzędzi w sposób jaki opisałem, jest znacznie prostrzy i bardziej intuicyjny, przypomina rysowanie pastelami, które są najbardziej intuicyjnym i wybaczającym medium, dlatego wielu lubi ten flow i w ten sposób malują. Do takiech technik jest multum tutków, np. ten:
http://dahlig.blogspot.com/

Tutaj przykład ode mnie:
http://www.gimpuj.info/replacement.png
Gimp bez incremental.

Bez opcji Incremental, sprawa jest trochę inna, tutaj już technika przypomina malarską, dlatego taki brush używany jak narzędzie do rysunku (mizianie nim) wygląda nie najlepiej, w technikach malarskich nie mizia się, tylko nakłada się plamy koloru.
Tutaj jest tutek na którym ładnie to widać, kolo używa Open Canvas, ale brush jest bardzo podobny do Gimpowego z domyślnymi ustawieniami (czyli bez incremental) Język
http://zhuzhu.deviantart.com/art/Video-TUTS-of-OC-drawing-142543579
http://zhuzhu.deviantart.com/art/Video-TUTS-of-PS-painting-142641464

Mój przykład:
http://www.gimpuj.info/replacement.png
MyPaint, wszystkie brushe w tym programie są Incremental.

Nie wiem czy te ostatnie dacie rade ściągnąć, dajcie znać jak nie działają to poszukam innych przykładów.
« Ostatnia zmiana: 04.12.2009, 22:48:53 wysłane przez n-pigeon » Zapisane
devkkx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

devkkx


Zobacz profil
« Odpowiedz #390 : 07.12.2009, 19:43:14 »

Moim zdaniem GIMP. Dla mnie bardziej przejrzysty i te funkcje, które posiada wystarczają mi w zupełności Mrugnięcie.
Zapisane
lol32
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #391 : 12.12.2009, 13:02:05 »

Trzeba byłoby to rozpatrzeć:

Photoshop:
Minusy:
-płatny
-skomplikowany
-nie ma wersji pod Linuksa
-mało wydajny
Plusy:
-Dużo brushy Pędzel
-Maski wektorowe
-Warstwy dopasowania

GIMP:
Minusy:
-mało brushy
-brak kilku ważnych narzędzi z Ps'a:
Plusy:
-edytor gradientów
-szybciej rozwijany
-wersje pod GNU/Linux, Maca i Windows.

Jak widać GIMP wygrywa
Zapisane

Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć, tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Dając przykład banalny: któż z nas kiedyś nie podejmował się trudnego wysiłku fizycznego mając na względzie uzyskanie z tego korzyści? Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności?" (i dalej: "jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudność

Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: