Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314628 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
swistaku
Gość
« Odpowiedz #308 : 05.06.2009, 20:33:45 »

Ja wybieram GIMP-a.Ze względu na cenę(albo raczej jej brak)no i po polsku. Uśmiech

A photoshop to niby po japońsku jest?
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #309 : 05.06.2009, 22:38:09 »

Ja wybieram GIMP-a.Ze względu na cenę(albo raczej jej brak)no i po polsku. Uśmiech

A photoshop to niby po japońsku jest?
Kto wie?
Jak z osiołka pobierał, to może trafił po japońsku, albo i po północnokoreańsku. laugh
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #310 : 05.06.2009, 22:39:58 »

Ja wybieram GIMP-a.Ze względu na cenę(albo raczej jej brak)no i po polsku. Uśmiech

A photoshop to niby po japońsku jest?
Kto wie?
Jak z osiołka pobierał, to może trafił po japońsku, albo i po północnokoreańsku. laugh

Brajlem Język

Zapisane

Ania2213
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika


Just gimp it!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #311 : 06.06.2009, 14:09:22 »

Ja jestem za gimpem bo:
1. Jest darmowy (tak jak trial ? photoshopa)
2. łatwiejszy w obsłudze
« Ostatnia zmiana: 06.06.2009, 20:55:51 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Sygnaturka w remoncie.
Zapraszam do mojej galerii
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #312 : 06.06.2009, 14:53:32 »

2. łatwiejszy w obsłudze

Kwestia przyzwyczajenia. Użytkownik PS'a powie, że to photoshop jest łatwiejszy w obsłudze.
« Ostatnia zmiana: 06.06.2009, 20:55:21 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
swistaku
Gość
« Odpowiedz #313 : 06.06.2009, 16:17:23 »

2. łatwiejszy w obsłudze

Kwestia przyzwyczajenia. Użytkownik PS'a powie, że to photoshop jest łatwiejszy w obsłudze.

Dokładnie, ja np. nie potrafię się trochę przyzwyczaić do żonglowania okienkami, po prostu jak sie ma mysz z rolką na 4 strony swiata, latwiej jest przewijac Język. To dokładnie kwestia przyzwyczajenia.

Moim zdaniem Gimp wygrywa...nie kazdego stac na Program czyli rzecz codzienna ktory kosztuje 3,5 tysiaca... A co do funkcji to to i to jest dobre... W ps'ie jest tyle nawalone funkcji,filtrów itp. a i tak uzywa sie z tego max 35% ...

Doświadczony grafik użyje 100% programu, wszystko co tam jest, jest po coś i czasami bardzo sie to przydaje Język. Poza tym photoshop nie jest programem codziennym, nie jest dla każdego, tak jak word czy excel (rzadziej), jest to program dla profesjonalistów wiec nie kazdy moze go uzywac, nie kazdego na niego stac i nie kazdy bedzie dzieki niemu zarabiał niemałe pieniądze Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 06.06.2009, 20:54:49 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #314 : 06.06.2009, 17:02:49 »

2. łatwiejszy w obsłudze

Kwestia przyzwyczajenia. Użytkownik PS'a powie, że to photoshop jest łatwiejszy w obsłudze.

Jestem raczej użytkownikiem GIMPa i powiem, że Photoshop jest łatwiejszy w obsłudze.
Zapisane



Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #315 : 06.06.2009, 17:50:19 »

2. łatwiejszy w obsłudze

Kwestia przyzwyczajenia. Użytkownik PS'a powie, że to photoshop jest łatwiejszy w obsłudze.

Jestem raczej użytkownikiem GIMPa i powiem, że Photoshop jest łatwiejszy w obsłudze.

dowaliłeś...

co do mnie to starałem się zrozumieć PS ale jakoś mi nie wyszło...wersja Trial która pobrałem była po angielsku a wtedy jeszcze dobrze angielskiego nie znałem :/ teraz jestem jakoś zniechęcony do PS ale może kiedyś jeszcze spróbuje, zwłaszcza dlatego ze widziałem ładne pisemko w empiku ze zbiorem 1000 tutoriali na PS i to świetnych , szkoda tylko że za 69 zł, inaczej już bym to przekładał na gimpa Chichot
Zapisane


Alexis19
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

Alexis19


Zobacz profil
« Odpowiedz #316 : 20.06.2009, 17:54:12 »

GIMP- Błeee.... Jestem niestety skazana na GIMP-a  Zły. Nie lubię go bo wychodzą w nim paskudne linearty (niby błahostka, ale mnie to BARDZO razi). Jedyną zaletą jest to, że jest po polsku no i obsługa. PS też jest łatwy w obsłudze (kiedyś próbowałam na nim rysować) no i rzecz jasna linearty wychodzą cudownie- chyba przez to, że PS jest bardziej zwektoryzowany czy coś w tym stylu. Co z tego, że na GIMPIE też ładnie można malować, jak ten nieszczęsny lineart jest ohydny? Co do głosowania to jednak poczekam, aż w GIMP-ie coś zrobią z liniami- taka jest moja prośba do twórców GIMP-a.

I naprawdę nie jestem świrnięta. Serio.
Zapisane
swistaku
Gość
« Odpowiedz #317 : 20.06.2009, 18:50:08 »

GIMP- Błeee.... Jestem niestety skazana na GIMP-a  Zły. Nie lubię go bo wychodzą w nim paskudne linearty (niby błahostka, ale mnie to BARDZO razi). Jedyną zaletą jest to, że jest po polsku no i obsługa. PS też jest łatwy w obsłudze (kiedyś próbowałam na nim rysować) no i rzecz jasna linearty wychodzą cudownie- chyba przez to, że PS jest bardziej zwektoryzowany czy coś w tym stylu. Co z tego, że na GIMPIE też ładnie można malować, jak ten nieszczęsny lineart jest ohydny? Co do głosowania to jednak poczekam, aż w GIMP-ie coś zrobią z liniami- taka jest moja prośba do twórców GIMP-a.

I naprawdę nie jestem świrnięta. Serio.

Próbowałaś używać takich programów jak ArtRage lub ArtWeaver, ew. Paint.net? Chichot Może tam wychodzą lepsze liearty. Warto zawsze spróbować Mrugnięcie Gimp cudem nie jest, chociaż mu dużo to tego brakuje to i tak jest świetny Mrugnięcie
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #318 : 20.06.2009, 20:47:17 »

Co do głosowania to jednak poczekam, aż w GIMP-ie coś zrobią z liniami- taka jest moja prośba do twórców GIMP-a.

1. Gdzie zamieściłaś tę prośbę? Mrugnięcie
2. Pocieszę Cię, że w deweloperskiej wersji linie są piękne, pędzle można obracać i trwają prace nad poprawieniem UI dynamiki pędzli. Oznacza to, że wersja 2.8 będzie bardziej przyjazna dla rysowników niż obecna.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
swistaku
Gość
« Odpowiedz #319 : 20.06.2009, 20:51:49 »

Co do głosowania to jednak poczekam, aż w GIMP-ie coś zrobią z liniami- taka jest moja prośba do twórców GIMP-a.

1. Gdzie zamieściłaś tę prośbę? Mrugnięcie
2. Pocieszę Cię, że w deweloperskiej wersji linie są piękne, pędzle można obracać i trwają prace nad poprawieniem UI dynamiki pędzli. Oznacza to, że wersja 2.8 będzie bardziej przyjazna dla rysowników niż obecna.

Szkoda, że o webdesignerach na razie nie myślą xD btw. wiadomo kiedy 2.8 będzie? Uśmiech
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #320 : 20.06.2009, 21:07:46 »

Cytuj
Szkoda, że o webdesignerach na razie nie myślą

Co konkretnie masz na myśli? Możesz zaproponować swoje zmiany na brainstormie GIMP-a.

Cytuj
wiadomo kiedy 2.8 będzie?

Nie wiadomo, może pod koniec roku.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
swistaku
Gość
« Odpowiedz #321 : 20.06.2009, 22:33:17 »

Cytuj
Szkoda, że o webdesignerach na razie nie myślą
Co konkretnie masz na myśli? Możesz zaproponować swoje zmiany na brainstormie GIMP-a.

Znam stronę Uśmiech Co mam na myśli? Patrz sygna, katalogowanie warstw i praca na wielu warstwach jednocześnie to co brakuje mi w gimpie najbardziej, no i możliwość zmiany GUI Mrugnięcie

Mam nadzieję, że będzie szybciej niż pod koniec roku xD
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: