Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315345 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
matirix
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 36
Galeria Użytkownika


nie jestem Matrixem ...


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 23.12.2006, 11:35:31 »

Głosuje na Gimp. Ponieważ jest darmowy. PS używałem ale licencja się skonczyła to odrazu do wywalenia. Wogole w Gimpie łatwiej sie poruszać idzie, niż w PSie. PS jakis dziwaczny jest, albo ja taki jestem Chichot
Zapisane



my world will own You !
wojtek_c
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika

wojtek_c


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 27.12.2006, 17:57:28 »

mówisz o makrach... ten temat był już chyba kiedyś wałkowany... - wyszło na to, że są skrypty, lub, o ile mnie pamięć nie myli - specjalna wtyczka.

Owszem, znalazłem - temat pojawił się raz. Niestety, nikt takiej wtyczki nie znalazł (może już ją ktoś ma?), pojawiły się tylko propozycje, żeby sobie makra zapisać w Script-fu czy Perl. Tylko widzisz, ja się nie znam na Perl. I używając PS znać się nie muszę, bo PS taką funkcjonalność udostępnia. A jest ona bardzo czasami pożyteczna.

Tak nawiasem - jest jeszcze jedna ważna rzecz, obecna w PS, której nigdy w GIMPie nie będzie - pełna obsługa CMYK. Póki się robi grafikę na strony WWW, to nie ma to znaczenia. Ale kiedy przygotowuje się fotki do druku, to już czasem niestety ma znaczenie.

A poza tym to nie mam PSa już od dawna i używam tylko GIMPa :-) Ale tych rzeczy mi w GIMPie brakuje
Zapisane

Stuningowany
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika


Zmotoryzowany...


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 27.12.2006, 18:16:15 »

no niestety daje głos na...... GIMPA Chichot
Zapisane

Hebe
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika

Hebe


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 30.12.2006, 15:03:37 »

Ja na początku daltego, że po polsku Duży uśmiech osatnio miałem się prznieśc na PS, ale za pózno GIMP górą... Mrugnięcie
Zapisane
kipone
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 92
Galeria Użytkownika


kipArt


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 06.01.2007, 22:05:24 »

Oczywiscie ze GIMP. Pracowalem na photoshopie i jakos mi to wszystko nie pasowalo do siebie ale na pewno jest 1 wielka roznica Adobe jest cholernie drogi a GIMP jest darmowy. Poza ty po polsku a photoshop cs2 wsumie tez ale ile kosztuje no ludzie nie oszukujmy sie prywatnie to raczej malo kogo stac Duży uśmiech pozdr0
Zapisane
Balon93
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 22.01.2007, 17:55:22 »

Nie dziwie się że w głosowaniu wygrywa gimp, ponieważ to forum jest o gimpie Język.
Ja oddaje głos na Photoshopa. Podstawowe 2 powody, które ja uważam za najważniejsze.
1) Wygoda. GIMP stwarza nie potrzebne "tysiącpięcetstodziewięcet" okien Język, które wyświetlają się w pasku używanych programów i trzeba je pojedynczo maksymalizować.
2) Pot i męka Język. W GIMPIE aby stworzyć 1-dną rzecz trzeba się namęczyć 2x więcej niż w PS np. Gdy stwarzamy obrys tekstu w gimpie trzeba się męczyć w wypełnianie, a w PS'sie wystarczy:
Warstwa --> Styl warstwy --> Obrys
I ustawić dane obrysu.

To jest moje odczucie^^. A jednak chciałbym nauczyć się czegoś więcj.

Wielkim minusem jest to że wart jest ponad 2000$ (chyba $ Język).

Zapisane






Wszystkie userbary wykonane są przeze mnie.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 22.01.2007, 18:03:14 »

I co zapłaciłeś te 2000$? Nie... to z czym do ludzi synku...
1) Mi akurat odpowiada ten interface, na ekranie jest to chcemy, w wybranym przez nas miejscu.
2) Obrys tekstu? A próbowałeś "Kanał alfa na zaznaczenie" w warstwie z tekstem?

Tak, to forum o gimpie, ale sporo użytkowników zna tu PS.
Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : 22.01.2007, 19:04:18 »

Balon - dopóki nie poznasz w 100% GIMP'a i w 100% PS to nie porównuj tych dwóch programów - to się wszystkich dotyczy - już czytałem artykuły bluzgajace GIMP'a, tylko, że w ten sposób autorzy dobitnie pokazali że artykuł jest stronniczy i, że nie znają GIMP'a

interfejs? kwestia przyzwyczajnień - widziałeś PS'a na Mekintoszu? Tam też jest okienkowy interfejs

Śmietnik na pasku zadań? - nic błądniejszego: http://images4.fotosik.pl/295/64354886996d1812.png

Cytuj
stworzyć 1-dną rzecz trzeba się namęczyć 2x więcej niż w PS
to również świadczy o twojej nieznajomości GIMP'a

Nie rozumiem, dlaczego panuje przekonanie, że co darmowe to do d***, zresztą chyba ludzie lubią sobie wybierać i stwierdzać, że do d*** jest tylko to co im nie pasuje - bo jak wytłumaczyć np fenomen PHP i MySQL - też darmowe, a jakoś bardzo popularne
Zapisane
Balon93
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 22.01.2007, 19:20:55 »

Cytat: @cakper
Balon - dopóki nie poznasz w 100% GIMP'a i w 100% PS to nie porównuj tych dwóch programów - to się wszystkich dotyczy - już czytałem artykuły bluzgajace GIMP'a, tylko, że w ten sposób autorzy dobitnie pokazali że artykuł jest stronniczy i, że nie znają GIMP'a

interfejs? kwestia przyzwyczajnień - widziałeś PS'a na Mekintoszu? Tam też jest okienkowy interfejs

Śmietnik na pasku zadań? - nic błądniejszego: http://images4.fotosik.pl/295/64354886996d1812.png
to również świadczy o twojej nieznajomości GIMP'a

Nie rozumiem, dlaczego panuje przekonanie, że co darmowe to do d***, zresztą chyba ludzie lubią sobie wybierać i stwierdzać, że do d*** jest tylko to co im nie pasuje - bo jak wytłumaczyć np fenomen PHP i MySQL - też darmowe, a jakoś bardzo popularne
Ja wyraźnie napisałem:
Cytat: Ja
To jest moje odczucie^^
Ja napisałem, że to jest moje odczucie.
Cytat: @cakper
Nie rozumiem, dlaczego panuje przekonanie, że co darmowe to do d***
Nic o tym nie mówiłem.
Cytat: @cakper
np fenomen PHP i MySQL - też darmowe
Ale serwer jest płatny Język.

Ale na mnie naskoczyłeś. Czy ja coś złego napisałem?


Zapisane






Wszystkie userbary wykonane są przeze mnie.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : 22.01.2007, 19:24:42 »

wybacz, że na Ciebie tak naskoczyłem, ale właśnie czytałem identyczny wątek na jednym z for psa i trochę się we mnie przemyśleń nazbierało

nie lubię po prostu jak ktoś wydaje pochopne opinie
Zapisane
RadGot
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 27.01.2007, 14:06:09 »

No trudno ocenić.

Photoshop ma dużo opcji i ma sie tam dużo możliwości, jest troche trudny do obsługi. Photoshop jest bardziej popularny ale to nie ma znaczenia Chichot.

Gimp jest prosty do obsługi i ma dużo opcji ale mniej niż photoshop, ale dzięki niektórym możliwościom przewyższa Photoshopa ale nadal Photoshop lepszy od Gimpa Chichot.
Zapisane

Hunti
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

Hunti


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 02.02.2007, 19:38:04 »

Wydaje mi się, że porównywanie aplikacji za którą stoi sztab opłacanych specjalistów z aplikacją tworzoną przez pasjonatów jest porównaniem trochę dziwnym i na które nie da się odpowiedzieć "to albo to"
Mimo wszystko wybrałam gimpa, zadając sobie pytanie, który program jest dla mnie wygodniejszy. Gimp może na początku irytować, bo w Photoshopie IHMO (zaznaczam, że ihmo Mrugnięcie ) interfejs jest dla początkującego użytkownika o wiele bardziej intuicyjny. Ja prawdopodobnie zrezygnowałabym z gimpa, gdyby nie tutoriale, po które całe szczęście sięgnęłam i myślę, że podobnie było z wieloma użytkownikami programu. Potencjalną wadą może być też to, że każdy obrazek obrabia się w osobnym okienku - potencjalną, bo mi to nie przeszkadza i szczerze wolę, żeby już tak zostało. Z kolei Photoshop ma (znów ihmo) zbyt wiele skrótów klawiszowych, bez których często nie można sobie poradzić nawet z najprostszymi czynnościami.
Gimp dla mnie wygrywa, bo moim zdaniem osobom, które chcą wykorzystywać go w celach wyłącznie domowych, może z powodzeniem zastąpić PS. Ma większość potrzebnych funkcji, poza tym często takie użytkowanie sprowadza się do użycia pędzli i wklejenia rendera i ktoś jest już happy - na to nie warto wydawać grubej kasy (no, chyba że ktoś Photoshopa ściąga, ale to już zupełnie inna kwestia).
Zapisane

Gandalfica
Gość
« Odpowiedz #40 : 11.02.2007, 19:36:04 »

hem... JA mam GIMPA i Photoshopa i prawdę mówiąc... wszystko jest dobre Język raz na gimpie robię, a raz na sklepie - sklep potrzebny do zrozumienia niektórych tutoriali. Gimp fajny i sklep fajny Uśmiech 2 potrzeba 3 możliwości wyboru: to i to Chichot
i z wami też się zgadzam! sklep jest dla ekspertów, natomiast Gimp jest domowy.
Zapisane
Johny
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 439
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 12.02.2007, 00:23:53 »

Ja bym powiedział, że fotopracz jest dla osób które się nie znają i chcą zrobić coś szybko. Język Przykład: usuwanie efektu czerwonych oczu w GIMPie a w PS.
Zapisane

No brain, no pain.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: