Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314631 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
swistaku
Gość
« Odpowiedz #238 : 12.04.2009, 17:48:18 »

Dla polskich studentów też są po niskiej cenie Mrugnięcie http://www.adobedlastudenta.pl/ Mrugnięcie Tyle, że nie można wykonywać prac w celach zarobkowych (komercyjnych) Język
Zapisane
Gadziu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika


Żyć, nie umierać!:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : 12.04.2009, 22:06:42 »

GImp, Gimp, Gimp i jeszcze raz Gimp:)
Zapisane

Monsignore
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : 12.04.2009, 22:30:11 »

Pytanie jest oczywiście tendencyjne^^ i nie da się na nie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Fakt można napisać Gimp jest lepszy bo jest lepszy i fajny a do tego za darmo Mrugnięcie ale będzie to tak samo nieprecyzyjne jak postawione w poście pytanie.
Jeśli spróbować je zadać w sposób bezwzględny (niezależnie od ceny) to oczywiście Photoshop jest lepszym programem i tu nie ma dyskusji. A augmenty proszę bardzo: prostota i intuicyjność obsługi, praca na dużych i bardzo dużych plikach, mówię o formatach 100x70cmm i większych w rozdzielczościach 200 i 300 DPI, Gimp się po prostu do tego nie nadaje i działa o wiele gorzej zwłaszcza na słabym sprzęcie, jeśli w ogóle działa. Nie wspominając o obsłudze profesjonalnych palet kolorów. Mówię to z doświadczenia bo próbowałem takich akcji na Gimpie Uśmiech to kwestia dopracowania samych algorytmów programu no i tutaj gimp nie ma najmniejszych szans. Weźmy choćby szybkość działania filtrów. Spróbujcie się pobawić fotką z 10- megapikselowej matrycy aparatu Uśmiech i wykonać na niej jakieś proste operacje takie jak wyostrzanie itp. Gimp ma przed sobą jeszcze bardzo, bardzo długą drogę jako aplikacja... I prawdopodobnie nigdy nie dorówna PS. Co prawda PS nie jest programem stricte do obróbki zdjęć ale ma pewne funkcje które to umożliwiają, nie w tym jednak rzecz... Kluczowa jest tu relacja ceny do jakości. I to do czego będziemy daną aplikację używać. Gimp świetnie sprawdza się w domu przy obróbce niezbyt dużych plików zapewne nie będzie widać różnych niedociągnięć i niedomagań programu. Szybkość działania, duże pliki(nie wiem jak jest z CMYK'iem w Gimpie w tej chwili) to pięta achillesowa Gimpa i tu trzeba by było co nieco poprawić poza tym to nie różni się on aż tak bardzo od PS Mrugnięcie więc po co przepłacać? Jestem pewien, że niszą gimpa może być edukacja i wszelkie zastosowania domowe tzn. każdy może się na nim nauczyć podstaw, pracy na warstwach, obrobić fotkę na NK, zrobić świetny awatar, sygnaturę, przycisk na stronę, grafikę czy nawet animację i to na niepirackim sofcie! A tak poza tym, Gimp i PS to tylko narzędzia, same obrazków nie robią Język i bez talentu, samozaparcia i konsekwencji to żaden nawet najprofesjonalniejszy i najnowszy spiratowany czy oryginalny PS nie pomoże.
Zapisane
FreakUnleash
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

FreakUnleash


Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : 15.04.2009, 13:59:59 »

Mam pytanko. Czy to prawda że jak się przyzwyczaję do Gimpa to potem będe miał problemy z opanowaniem photoshopa???!!
Zapisane
Monsignore
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : 15.04.2009, 14:56:34 »

Mam pytanko. Czy to prawda że jak się przyzwyczaję do Gimpa to potem będe miał problemy z opanowaniem photoshopa???!!

Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Będzie Ci o wiele łatwiej niż komuś kto zaczyna od zera z tego względu że filozofia pracy w obu programach jest identyczna. A drobne różnice w menu to tylko kwestia przyzwyczajenia Mrugnięcie Przesiadka Gimp -> PS jest raczej bezbolesna. Ja z Gimpem dopiero zaczynam wiec brakuje mi pewnych funkcji z PS Mrugnięcie ale podejrzewam że to kwestia czasu i oswojenia się z programem.
Zapisane
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : 15.04.2009, 15:01:08 »

Mam pytanko. Czy to prawda że jak się przyzwyczaję do Gimpa to potem będe miał problemy z opanowaniem photoshopa???!!
Nie, mi to nawet pomogło, aczkolwiek czasami siedzisz sobie na PS'ie, np. jak ja w szkole i tylko bluzgam: gdzie to do ch*ja jest, w gimpie przecież było, wtedy tylko słyszę po raz kolejny, jakim to gównem jest Gimp, a jak wspaniały jest photoshop, ale tak to jest, jak dookoła tylko "plebs", który wyznaje zasadę, "kradzione smakuje lepiej"
Zapisane

Gouchi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #244 : 18.04.2009, 14:27:19 »

PS jest wg. mnie lepszy, ale GIMP jest łatwiejszy w obsłudze.
Zapisane

Ashikati
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : 25.04.2009, 16:10:59 »

jak dla mnie to GIMP rlz Uśmiech
podobno ps lepszy ale jakos do mnie nie przemawia  Zły
Zapisane

Hauer
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #246 : 26.04.2009, 21:24:27 »

Nie uważacie że to forum jest stronnicze a dyskusja na taki temat do niczego nie prowadzi? Język
Gimp i tylko gimp będzie tu wygrywał. Bo GIMP jest świetnym i do tego darmowym programem. Efekt i tak zależy od tworzącego, bo program jest w pełni profesjonalny. laugh

                                                                                               



« Ostatnia zmiana: 26.04.2009, 22:20:21 wysłane przez Danyeru » Zapisane
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : 27.04.2009, 06:14:45 »

Nie uważacie że to forum jest stronnicze a dyskusja na taki temat do niczego nie prowadzi? Język
Gimp i tylko gimp będzie tu wygrywał. Bo GIMP jest świetnym i do tego darmowym programem. Efekt i tak zależy od tworzącego, bo program jest w pełni profesjonalny. laugh

                                                                                               




Nikt tutaj nie jest stronniczy(chyba). Każdy może tutaj napisać, co wg niego jest lepsze, prawda większość odpowie, że Gimp, ale są też tacy, którzy pracują w PS, bo muszą, a w Gimpie, bo lubią  Uśmiech
Zapisane

N3
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 140
Galeria Użytkownika

N3

T3kst


Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : 27.04.2009, 19:26:57 »

A ja niedługo będę testował ps-a. Mrugnięcie
Photoshop pewnie lepszy, ale dużo droższy. Tu się kłania stosunek jakość-cena. Uśmiech
Gimp, który jest darmowy, jest bardziej skierowany do osób, które tworzą grafiki w domu itp... PS jest raczej dla firm i dla uber profesjonalistów. Większość userów Ps-a9tych domowych) ma pirata(większość, prawie wszyscy), bo gimp jest słaby(słyszałem lepsze określenia, ale nie chce tu ich pisać) i beee a Ps super bo tyle przecież kosztuje. Do tego userzy Ps-a zdecydowanie lekceważą nas. Uśmiech
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #249 : 27.04.2009, 19:31:23 »

A ja niedługo będę testował ps-a. Mrugnięcie
Photoshop pewnie lepszy, ale dużo droższy. Tu się kłania stosunek jakość-cena. Uśmiech
Gimp, który jest darmowy, jest bardziej skierowany do osób, które tworzą grafiki w domu itp... PS jest raczej dla firm i dla uber profesjonalistów. Większość userów Ps-a9tych domowych) ma pirata(większość, prawie wszyscy), bo gimp jest słaby(słyszałem lepsze określenia, ale nie chce tu ich pisać) i beee a Ps super bo tyle przecież kosztuje. Do tego userzy Ps-a zdecydowanie lekceważą nas. Uśmiech

PS ma to do siebie, że jak już używałeś, to za cholerę się nie odzwyczaisz Język GIMP'owi wciąż troche do niego brakuje, ale dogania Mrugnięcie
Zapisane
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #250 : 28.04.2009, 12:53:50 »

Mnie wnerwia to, że dla profesjonalistów używających Photoshopa, GIMP to jakieś gówno, które nie ma nic do gadania.
I przestańcie mówić o tej cenie bo to się robi głupie ;p
Zapisane



EsoX
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : 06.05.2009, 19:17:43 »

Witam, jestem tu nowy^^.
Według mnie, PS ma więcej opcji, ale nie znaczy to,że jest lepszy!:P
Gimp jest popularny, ponieważ jest darmowy.
Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: