Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tekst za ścieżką  (Przeczytany 117676 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
fenix505
Pod nadzorem

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 115
Galeria Użytkownika


It's me ;D


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 06.07.2010, 11:26:05 »

@up
kliknij w ten link
TUTAJ
Zapisane

Monika
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Monika


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 16.09.2010, 00:43:30 »

Jak dla mnie to ten tutek jest beznadziejny. A może ktoś potrafi to lepiej wytłumaczyć? Skąd na przykład tam się bierze tło transparentne (pod czarnym cieniem), choć o transparentności nie ma ani słowa.
Zapisane



Zalecenia moralistów, by człowieka traktować jako cel, są, jak dotąd, brane na poważnie jedynie w kołach wojskowych.
Monika
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Monika


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 16.09.2010, 01:13:11 »

no i wyszło beznadziejnie
Zapisane



Zalecenia moralistów, by człowieka traktować jako cel, są, jak dotąd, brane na poważnie jedynie w kołach wojskowych.
Abi81
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika

Abi81


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 04.11.2010, 01:35:13 »

Niestety nie wychodzi mi. Coś jest nie tak z ustawieniami moich ścieżek, nie rysuje mi wg ścieżki, tylko powiększa tekst i rysuje z przesunięciem. Może ktoś ma ochotę mi pomóc?  Płacz
W załączniku dołączam screen.


* Problem tekstzasciazka.jpg (83.09 KB, 691x500 - wyświetlony 832 razy.)
Zapisane
slade13
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

slade13


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 26.09.2011, 16:59:10 »

To mój efekt pracy:


Tło wykonane przeze mnie w blenderze. Chichot
Zapisane
Raz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Raz


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 11.11.2013, 20:59:54 »

Dołączam się do pytania Abi81.
Tekst układa się w krztałt ścieżki, ale jest przesunięty względem ścieżki. Co więcej, nie udało mi się zrobić tekstu wokoło kółka.
Poniżej zrzut:


Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 11.11.2013, 21:07:17 »

Jeśli chodzi o tekst na okręgu, to zajrzyj do tematu: http://www.gimpuj.info/index.php?topic=51002. I musisz mieć tekst w jednym wierszu. Jeśli napis będzie za krótki, to nie obejmie całego koła. Aby krótszy napis obejmował całe koło lub określony kąt lepiej użyć opcji: Plik -> Utwórz -> Logo -> Napis na okręgu, inaczej trzeba by kombinować z wielkością lub rodzajem czcionki oraz odstępami pomiędzy literami. Co do przesunięcia względem ścieżki, to winna jest wielkość pola tekstowego - pod napisem masz jeszcze sporo pustego miejsca.
« Ostatnia zmiana: 11.11.2013, 21:19:14 wysłane przez be@ » Zapisane
MBO
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MBO


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 22.10.2017, 09:43:13 »

Witam

jestem nowy i na gimpie2,8,6 nie znam się wcale mam pytanie o tekst na okręgu przeczytałem https://www.gimpuj.info/index.php?topic=51002
ale temat jest zamknięty dlatego piszę tutaj(nie chcę zakładać nowego tematu tym bardziej że ta operacja jest chyba bliźniacza od tej z ).

Chcę stworzyć logo i potrzebuję umieścić napis na okręgu: po otwarciu pliku z logiem (jpg czarno-białe) dodaniu warstwy, a na niej oznaczeniu jednej okrągłej ścieżki (dostosowaniu jej do obiektu, który nie jest idealnie okrągły) kolejnej warstwie chcę umieścić napis: narzędzie tekstowe "A" i po wybraniu koloru tekstu czcionki rozmiaru klikam na grafikę i wpisuję tekst..

Co dalej w jaki sposób mam przenieść tekst na okrągłe zaznaczenie, czy wystarczy mi w tym celu jedna ścieżka, dlaczego ona jest nie trwała(jeśli na tej warstwie kliknę jeszcze raz - wcześniej zaznaczona ścieżka znika) ??
Proszę o pomoc, walczę z tym od wczoraj i nie ogarniam :/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 22.10.2017, 09:54:58 »

Aby wyświetlić wcześniej utworzoną ścieżkę, wystarczy otworzyć okno ścieżek (Okna -> Dokowalne okna dialogowe -> Ścieżki), kliknąć kwadracik po lewej stronie ścieżki i pojawi się ikonka oka Widoczność warstwy - ścieżka będzie widoczna.
Aby wstawić tekst na ścieżkę, trzeba kliknąć PPM na warstwę tekstową i wybrać z menu Tekst za ścieżką
Zapisane
MBO
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MBO


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 22.10.2017, 10:18:40 »

Ok udało mi się wstawić jeden wyraz a muszę wstawić 5 wyrazów po tym okręgu lecz w różnych odległościach od siebie (tak aby ominąć części wystającego logo), dodatkowo każdy kolejny wyraz ląduje na tym pierwszym i jest tylko czerwony kontur tekstu choć zaznaczyłem kolor tekstu ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 22.10.2017, 10:29:08 »

Na ścieżkę należy wstawić cały tekst, a nie po jednym wyrazie. Odstęp pomiędzy słowami regulujesz spacją albo za pomocą kerningu w opcjach narzędzia tekstowego.
Jest tylko kontur, ponieważ to już nie jest tekst, tylko ścieżka utworzona z tego tekstu. Trzeba ją zamienić na zaznaczenie i wypełnić kolorem.
Jak chcesz, to mogę pokazać i objaśnić wszystko przez TeamViewer (ew. Skype, ale on niezbyt dobrze współpracuje z GIMP-em)
A tak w ogóle, to tego typu rzeczy znacznie łatwiej i wygodniej będzie zrobić w Inkscape
Zapisane
MBO
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MBO


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 22.10.2017, 10:34:03 »

Dzięki za info korzystam z https://www.youtube.com/watch?v=RyRCFuifmTg i coś tam zaczynam ogarniać, myślałem że będę musiał dodać każdy wyraz osobno bo te wyrazy będą znajdować się pomiędzy 5 ramionami gwiazdy.
Team speakera tez nie ogarniam :// sory

ps. jak słucham tego gościa z ytuba to krwawią mi uszy...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 22.10.2017, 10:38:38 »

To może być Skype.
Nie jest konieczne wstawianie wyrazów osobno. Po prostu wpisz tekst z odpowiednio dopasowanymi odstępami pomiędzy wyrazami.
W Inkscape można sobie regulować odstępy już po wstawieniu tekstu na ścieżkę, ponieważ nadal jest on edytowalnym tekstem i możesz mu zmieniać kolor, rozmiar, odstępy, rodzaj czcionki itp. Mogę pokazać jak zrobić to w Inku przez Skype
Zapisane
MBO
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MBO


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 22.10.2017, 10:43:48 »

Ok dzięki za pomoc już instaluję skypa chyba łatwiej będzie to zrobić w inkscape bo jak wpisałem na gimpie to cały napis wywaliło mi poza ramiona gwiazdy i do tego nie zamyka okręgu w 360'..

zaraz wyślę Ci PW
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEfekty tekstoweWątek: Tekst za ścieżką
Skocz do: