Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Instalacja GIMP Python extension (+GimpPublishr)
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Instalacja GIMP Python extension (+GimpPublishr)  (Przeczytany 60726 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 19.04.2009, 15:44:33 »

Pozwolę sobie przytoczyć trochę treści ze strony: http://gimp-win.sourceforge.net/faq.html

Cytuj
# What do I need to do to get Python scripts to work?
# You have to install Python (as of GIMP 2.6.4, both Python 2.5 and 2.6 are supported), PyCairo, PyGObject and PyGTK. If you just intend to use Python scripts from within GIMP, there is no need to install GTK+ separately.
If you installed GIMP before installing Python, PyCairo, PyGObject and PyGTK, run the GIMP installer again to install the GIMP Python components.

Doradza się więc, aby, w przypadku, kiedy Python został zainstalowany po GIMPie jeszcze raz uruchomić instalator GIMPa (i zainstalować GIMP Python).

Cytuj
# I'm getting cryptic error messages about missing entries in DLL files when I try to run GIMP. What's causing this?
# GIMP loads fine when I run it by clicking the icon, but crashes if I double-click a file associated with it. What is causing this?
# This is usually caused by broken programs installing libraries to Windows\System32 directory. Most likely there's a bad version of intl.dll, libxml2.dll, xmlparse.dll or xmltok.dll in there. Rename or remove it, and GIMP should load fine.

Trzeba Ci więc sprawdzić, czy w katalogu Windows\System32 nie ma przypadkiem biblioteki libmng.dll, a jeśli jest, to trzea jej zmienić nazwę lub usunąć.


Jeżeli chodzi o pierwszy cytat, próbowałem i też nic. Jeżeli to ma coś wspólnego z drugim cytatem to jeszcze będę próbować Mrugnięcie

Pozdrawiam,
Dobrotek
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 19.04.2009, 20:41:07 »

Hmmm... wtopa. Próbowałeś wywalić wszystko i od początku?
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 20.04.2009, 07:02:14 »

Też... Za każdym razem odinstalowywałem to co miałem do odinstalowania (w tym GIMPa) a resztę out do kosza i zrestartowałem kompa, po czym na nowo wg Twego poradnika próbowałem i nadal nic ;P

Ewentualnie jeszcze będę próbował i może się uda ;P

Pozdrawiam,
Dobrotek
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 20.04.2009, 14:47:33 »

Do kosza? Trzeba deinstalować.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 21.04.2009, 10:17:47 »

No i git! Wszystko teraz hula jak trzeba  laugh
Błąd polegał na tym, że instalowałem GIMPa do dysku E:// zamiast C:// jako domyślne. Teraz wszystko gra i dzięki za pomoc Ziomiosławie Mrugnięcie

Pozdrawiam,
Dobrotek
« Ostatnia zmiana: 22.04.2009, 08:52:37 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
wymiaatcz01
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 218
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 21.06.2009, 12:51:58 »

Po wielu trudach udało się Uśmiech
Zapisane



Wróciłem Uśmiech
DanielQ
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-NC
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 28.11.2009, 17:47:21 »

Zrobilem tak jak bylo napisane i [cenzura].. nie dziala ... Płacz
« Ostatnia zmiana: 29.11.2009, 14:46:59 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Pro Elo Grafik Chichot
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 28.11.2009, 18:07:52 »

Skasuj wszystko co do joty i zacznij od nowa. Ze zwróceniem uwagi by wszystko było (najlepiej) na dysku C
Zapisane
Johnykalesony
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 841
Galeria Użytkownika


<jakiśwyjątkowomądrytekst>


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 15.12.2009, 15:50:59 »

A ja mam inny problem Buzia na kłódkę wszystko zainstalowalem ale gdy mam skopiowac gimpublishr'a do folderu plug-ins to na drodze napotkalem takie bledy:
mam gimpa 2.6.7 a mimo to moj katalog nazywia sie gimp 2.0. Jak wchodze w ten katalog nie ma tam zadnego plug-ins.. no wiec przeszukuje wszystkie foldery i sie znalazl.. no dobrze kopiuje, wlaczam gimpa i nic nie ma  Płacz
Zapisane


Moją grafikę można spotkać na: www.kdm.rybnik.pl oraz https://www.facebook.com/shookuprybnik
Qrna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


sintel


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 15.12.2009, 19:10:15 »

Fajny wynalazek, na Ubuntu instaluje sie bez problemu [sprawdzałem na 8.04 i 9.10].
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 20.12.2009, 10:50:07 »

A ja mam inny problem Buzia na kłódkę wszystko zainstalowalem ale gdy mam skopiowac gimpublishr'a do folderu plug-ins to na drodze napotkalem takie bledy:
mam gimpa 2.6.7 a mimo to moj katalog nazywia sie gimp 2.0. Jak wchodze w ten katalog nie ma tam zadnego plug-ins.. no wiec przeszukuje wszystkie foldery i sie znalazl.. no dobrze kopiuje, wlaczam gimpa i nic nie ma  Płacz

Utwórz ten folder i w Preferencjach -> w katalogach (?) -> plug-ins i podaj do niego ścieżkę do pliku Mrugnięcie
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 20.12.2009, 12:56:30 »

A ja mam inny problem Buzia na kłódkę wszystko zainstalowalem ale gdy mam skopiowac gimpublishr'a do folderu plug-ins to na drodze napotkalem takie bledy:
mam gimpa 2.6.7 a mimo to moj katalog nazywia sie gimp 2.0. Jak wchodze w ten katalog nie ma tam zadnego plug-ins.. no wiec przeszukuje wszystkie foldery i sie znalazl.. no dobrze kopiuje, wlaczam gimpa i nic nie ma  Płacz

Utwórz ten folder i w Preferencjach -> w katalogach (?) -> plug-ins i podaj do niego ścieżkę do pliku Mrugnięcie
Jak wczoraj instalowałem pubishr'a to musiałem też zainstalować od nowa Gimpa. Spróbuj.
« Ostatnia zmiana: 21.12.2009, 17:02:08 wysłane przez skwara96 » Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 08.03.2010, 17:16:19 »

Witam,
Wie może ktoś z Was, jak zainstalować Pythona 3.0.1, obok tego 2.5.1? Bo jak zainstaluję 2.5.1 na potrzeby GIMPa wszystko śmiga. Ale jak po iluś tam dniach zainstaluję inną wersję na potrzeby Blendera (a 2.5.1 nie jest z Blenderem kompatybilna) to oba się wysiadają. Jak na ironię, oba wersje są mi potrzebne. Ma ktoś pomysł?
Zapisane
Fashion
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 318
Galeria Użytkownika


\m/(-_-)\m/


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 08.03.2010, 17:19:12 »

Na zmianę instalujesz obie wersje (zależy od potrzeby) Uśmiech.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Instalacja GIMP Python extension (+GimpPublishr)
Skocz do: