Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Stylizowana baśniowa mapka  (Przeczytany 158633 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 18.12.2009, 13:42:09 »

Zaznaczyć różdżką czarny -> dodać nową warstwę -> Zaznaczenie - Przekształć na ścieżkę, żeby wygładzić -> Shift+Ctrl+A -> w oknie warstw przejść na zakładkę Ścieżki i PPM - Ścieżka na zaznaczenie -> odwrócić zaznaczenie, wypełnić kolorem i voila Uśmiech
Zapisane
cron84
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

cron84


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 21.12.2009, 00:34:06 »

Czy mógłbym prosić o pędzle do tej mapy, nigdzie nie mogę znaleźć tego wspomnianego załącznika Uśmiech pewnie odpowiedź jest oczywista ale za nic nie mogę na nią wpaść Uśmiech
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 21.12.2009, 12:35:52 »

Na samym dole pierwszego posta w tym wątku masz dwa załączniki. Musisz być zalogowany, aby je widzieć i pobrać.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Gercio
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 72
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 02.01.2010, 13:42:00 »

Wszystko ekstra, zarąbiście, efekt powalający, ale u autora. Ja już biorę się za tą pracę około 10 - 15 raz i już na początku się łamię. Nie, że jestem nowy, początkujący, bo w Gimpie siedzę ponad rok i różne rzeczy wykonuję z tutoriali jak i sam. Niestety, ale tutaj lipa, bo po prostu ja mam brązowy obszar na środku, a autor ma biały i od tego momentu coś lipnie, ale próbowałem dalej i na wykonywaniu rzek się złamałem, bo nie wiem jak autor te zaczepy dał i to wszystko ogarnął, żeby mu nie [cenzura] się ścieżki.
« Ostatnia zmiana: 02.01.2010, 13:59:47 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 03.01.2010, 01:13:43 »

Wszystko ekstra, zarąbiście, efekt powalający, ale u autora. Ja już biorę się za tą pracę około 10 - 15 raz i już na początku się łamię. Nie, że jestem nowy, początkujący, bo w Gimpie siedzę ponad rok i różne rzeczy wykonuję z tutoriali jak i sam. Niestety, ale tutaj lipa, bo po prostu ja mam brązowy obszar na środku, a autor ma biały i od tego momentu coś lipnie, ale próbowałem dalej i na wykonywaniu rzek się złamałem, bo nie wiem jak autor te zaczepy dał i to wszystko ogarnął, żeby mu nie [cenzura] się ścieżki.
Położenie brązowego nie powinno mieć żadnego wpływu na to, czy komuś tutorial wyjdzie, czy nie. Raczej chodzi o to, że jest skomplikowany i trzeba się naprawdę BARDZO dokładnie wczytać. Skoro już na początku coś z Twoją mapą jest nie tak, to być może nie zrozumiałeś jakiegoś szczegółu, którego pominięcie rujnuje dalszą pracę. Z pierwszych punktów najbardziej pokręcony jest 4., ten o zmianie zaznaczenia na ścieżkę, może to z nim masz problem? W razie czego można go ominąć.
Co do ścieżek, to już naprawdę nie rozumiem Język Jeśli umiesz się posługiwać ścieżkami, to powinno Ci się to udać. O które zaczepy chodzi? A żeby się nie pomieszały, trzeba każdy rodzaj rzek (od najszerszych do najwęższych) zrobić na osobnych warstwach i przy przedłużaniu ścieżki nie włazić na inne na tej samej warstwie.
Na razie nie mogę Ci dać bardziej konkretnych rad. Opisz dokładnie, z czym masz problem, to coś poradzimy (mam nadzieję) Uśmiech
Zapisane
Angela8
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 07.01.2010, 17:14:38 »

Witam
Ja tez jestem całkiem nowa, ale nie mogę nigdzie znaleźć aktualnych linków do tych pędzli Zawstydzony Zna ktoś takiego linka? Bardzo proszę o pomoc
Zapisane

Gercio
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 72
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 17.01.2010, 12:20:29 »

Witam
Ja tez jestem całkiem nowa, ale nie mogę nigdzie znaleźć aktualnych linków do tych pędzli Zawstydzony Zna ktoś takiego linka? Bardzo proszę o pomoc

Autor je zamieścił na końcu tutoriala.
Zapisane
Gruben
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Gruben


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 20.01.2010, 16:28:21 »

Witam jestem nowy na forum. Od kilku dni bawię się w gimpie i dzisiaj nasmarowałem na podstawie tego tutka mini mapkę doliny:
http://img109.imageshack.us/img109/5175/mapka1.png
Zapisane
Elldar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 28.01.2010, 13:50:33 »

Mam problem z pkt. 8-9 jak zaznaczam pędzel żeby narysować te rzeki to ścieżki mi znikają, co zrobić?

@edit
Już sobie poradziłem, oto mój efekt:

Wiem że przesadziłem z rzekami Język
« Ostatnia zmiana: 28.01.2010, 23:54:11 wysłane przez Eldlar » Zapisane

Carmen
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Carmen


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 29.01.2010, 10:11:05 »

Witam Uśmiech
Właśnie krok po kroku korzystam z tutoriala, ale trafiłam na problem. Zdaje się że nie ma już możliwości ściągnięcia Textures - pattern tiles autorstwa screentones na DeviantArt. Czy mógłby mi ktos jakoś pomóć i udostępnić teksture lądu?Uśmiech
Zapisane
Elldar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 29.01.2010, 11:15:44 »

Jasne tu masz link http://www.speedyshare.com/files/20627374/ps2.pat
Zapisane

asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 29.01.2010, 16:20:56 »

Witam Uśmiech
Właśnie krok po kroku korzystam z tutoriala, ale trafiłam na problem. Zdaje się że nie ma już możliwości ściągnięcia Textures - pattern tiles autorstwa screentones na DeviantArt. Czy mógłby mi ktos jakoś pomóć i udostępnić teksture lądu?Uśmiech

Na szczęście udało mi się znaleźć tę paczkę na innej stronie tego samego autora: http://psychobob.xepher.net/screentonez/pattern-texture.zip Podmieniłam już link w tutorialu. Mam nadzieję, że stamtąd tak szybko nie usunie Uśmiech
Zapisane
Carmen
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Carmen


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 31.01.2010, 16:16:18 »

Skończyłam Uśmiech
http://www.gimpuj.info/replacement.png
I jak wyszło? Uśmiech
Zapisane
Giper
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Giper


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 12.02.2010, 16:24:43 »

czy ktoś mógł by jeszcze raz wrzucić te pędzle? tzn brakuje mi trawy i tych kropek na miasta
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPTłaWątek: Stylizowana baśniowa mapka
Skocz do: