Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tło ukośne i kratkowane  (Przeczytany 9401 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
spike
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 11.01.2009, 00:52:19 »

sie ma(dawno mnie tu nie było)chciałem wam przedstawić dwa tutoriale o poziomie łatwy Mrugnięcie,dotyczą one tła pod stronę www. niby to nic trudnego a jednak stwarzają one niejednej osobie problem.Autorem Tutków jestem oczyw. ja sam (i jeśli się zgodzicie ,również forum gimpuj.info),obydwa tutki są już na mojej stronie (która nie jest jeszcze ukończona)ale na pewno pozostaną w tym samym miejscu.
efekt końcowy linie ukośne -->http://www.popi.com.pl/ukosne.html/
tło kratkowane  --> http://http://www.popi.com.pl/kraciaste.html/
podałem adresy www dlatego ponieważ screen shot nie odda tego co podgląd na żywo do tych tutoriali kod css będzie dołączony ,żeby każdemu się to dobrze wyświetlało ;)na własnej stronie pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06.05.2009, 17:23:52 wysłane przez spike » Zapisane

caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 11.01.2009, 00:57:58 »

Równie dobrze można użyć gotowych deseni. Jestem na nie.
Zapisane

pozdro & poćwicz

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 11.01.2009, 01:01:07 »

Na kreski tutorial mamy, a jeśli człowiek ma choć kroplę oleju w głowie, to kratki również zrobi na podstawie tego samego poradnika.
Poza tym oczy bolą od patrzenia na to tło.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
spike
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 11.01.2009, 01:12:52 »

Caje-e a rozumiem że masz tych deseni z +- 30ci rożne rozmiary, kolory, ustawienie lewe prawe ,w różnych grubościach??bo dzięki takiemu tutkowi możesz sobie stworzyć tło pod www (i nie tylko) o dowolnych własnie w/w parametrach.

INSEKT z szacunkiem dla Ciebie mozesz mi pokazać ten tutek na te linie?? tło kratkowane różni się od lini,
Cytuj
Poza tym oczy bolą od patrzenia na to tło.
,bo to tylko prezentacja, strona www przykryje 80% tego tła nie zapominaj o tym.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 11.01.2009, 01:22:57 »

W tutorialu na userbar jest przepis na kreskowy deseń.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
spike
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.01.2009, 01:58:25 »

nie wiem ja tego znaleźć nie umiem, mógłbyś podać linka do tego tutka??
Zapisane

snufkin
Gość
« Odpowiedz #6 : 11.01.2009, 01:59:52 »

http://www.gimpuj.info/sygnatury/userbars-in-the-gimp-tutorial-by-wiktor94-t6687.0.html
Zapisane
spike
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11.01.2009, 02:21:20 »

i gdzie tam jest mowa o tle kreskowanym??gdzie jest opis jak to zrobić?? bo może ja niedowidzę??. . .
Zapisane

lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 11.01.2009, 02:45:28 »

W załączniku  <ninja>

Tak walczysz o tego tuta.... Jesteśmy na nie bo efekt nas nie powala a większośc z nas wie jak go zrobic..
Zapisane

spike
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 11.01.2009, 04:22:47 »

wcześniej za nim was na tym forum nie było było tu inaczej. . . ludzie nie używali słów że tutek nie powala ,ludzie tworzyli tutki bo mogły one pomóc, teraz widzę wszystko się całkowicie pozmieniało. Twój pattern w niczym nie pomaga. . . bo nikt go nie przerobi,co do kwestii że każdy umie to zrobić to spójrz na ten twój tutek na str.5 Kowalfc2Mam pytanko :]
Cytuj
Jak zrobić takie kropeczki albo te kreski przekreślające które wiele osób na na swoich userbarach
.Jak widać nie wszyscy i uwierzcie mi takich osób jest wiele(i często nie mają nic wspólnego z grafiką /Gimpem . . .)ponieważ tworzą strony,ich tła są zwykłe proste bo nie wiedzą jak zrobić takie PROSTE KRATKOWANE/KRACIASTE tła. . .,rozumiem was że dla was to prościzna ale nie zapominacie się?? że WY kiedyś też zaczynaliście Hmm??mało osób z was pamięta po co powstało to forum (no może oprucz Cakper/Ziomioslaw/Kifer ,wiem że byli jak ja byłem Chichot ) ,ja odpuszczam nie to nie .temat do zablokowania pozdrawiam
Zapisane

Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 11.01.2009, 13:30:58 »

Tak, masz racje każdy kiedyś zaczynał. Ale po przerobieniu kilku tutoriali sam będzie potrafił coś takiego zrobić, a poza tym opis jak zrobic ukośne linie jest w jeszcze jednym tutorialu na userbar.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
snufkin
Gość
« Odpowiedz #11 : 11.01.2009, 14:04:07 »

wcześniej za nim was na tym forum nie było było tu inaczej. . . ludzie nie używali słów że tutek nie powala ,ludzie tworzyli tutki bo mogły one pomóc, teraz widzę wszystko się całkowicie pozmieniało.

Z tym się akurat zgadzam. Niestety takich osób, jak ja, czy Ty jest duża mniejszość.
Swego czasu próbowałem przeforsować pomysł, na tworzenie tutoriali na wiele więcej, nawet podstawowych elementów, argumentując m.in., że to dzięki temu Photoshop zdobył taką popularność - właśnie z powodu dostępności poradników wszelakiej maści.
Opozycja argumentuje z kolei (z czym poniekąd się zgadzam), że kto ma trochę oleju w głowie, ten sam dojdzie do podstawowych efektów, takich, jak np Twój tutorial.
I jak tu dojść do kompromisu? Mrugnięcie
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 11.01.2009, 15:59:28 »

Ja jestem za tymi tutorialami. Może dzięki nim będzie mniej pytań typu "Jak zrobić takie kreseczki w tle?". Poza tym możesz je napisać w "Fabryce tutoriali" i tam sobie mogą leżeć. Jak się zmieni podejście opiekunów tutoriali (lub sami opiekunowie) to przeniosą do indeksu, a początkującym na pewno się przyda. Nie każdy wie również, jak wstawić tło na www.
Zauważ, że przeciwko tutkom wypowiedziały się osoby, które mają duży staż na forum i oczekują czegoś, dzięki czemu sami mogliby się nauczyć. Zapomnieli już jak to było ma początku i pewnie uważają, że jeśli oni sobie poradzili to nowi "gimpowicze" niech sobie radzą sami i niech szukają jak zrobić dany efekt.
Jeszcze raz napiszę: tak jak snufkin jestem za powstaniem tych tutoriali (czy też jednego prezentującego dwa efekty).
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #13 : 11.01.2009, 16:22:03 »

Ja jestem za tymi tutorialami. Może dzięki nim będzie mniej pytań typu "Jak zrobić takie kreseczki w tle?". Poza tym możesz je napisać w "Fabryce tutoriali" i tam sobie mogą leżeć. Jak się zmieni podejście opiekunów tutoriali (lub sami opiekunowie) to przeniosą do indeksu, a początkującym na pewno się przyda. Nie każdy wie również, jak wstawić tło na www.
Zauważ, że przeciwko tutkom wypowiedziały się osoby, które mają duży staż na forum i oczekują czegoś, dzięki czemu sami mogliby się nauczyć. Zapomnieli już jak to było ma początku i pewnie uważają, że jeśli oni sobie poradzili to nowi "gimpowicze" niech sobie radzą sami i niech szukają jak zrobić dany efekt.
Jeszcze raz napiszę: tak jak snufkin jestem za powstaniem tych tutoriali (czy też jednego prezentującego dwa efekty).

Bo niektóre naprawdę są bezsensowne, ale podpisuję się pod tym co napisał mmiicc.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Tło ukośne i kratkowane
Skocz do: