Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 3 4 [5]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: SotW #57 - Niebo  (Przeczytany 20951 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #56 : 03.01.2009, 23:32:31 »

Witam wszystkich. Ciekawa dyskusja, muszę przyznać. Ale nadszedł już czas, abym ja dorzucił swoje trzy zdania, ostatnie już w tym temacie zresztą.
I tym razem cała ta dyskusja nie zostanie usunięta. Niech zostanie dla potomnych, aby w przyszłości nie doszło więcej do takiej wymiany zdań.

hatroba, mój Ty mały odkrywco lepszego świata, wpadłeś na forum raptem kilka dni temu i myślisz, że odkryłeś idee przez nikogo wcześniej nie odkryte Uśmiech  Otóż zaskoczę Cię. Regulamin konkursów nie był napisany w jednej chwili, ani nawet na kacu jak to ktoś ujął. Nasz regulamin był edytowany, poprawiany, doszlifowywany przez wiele edycji wielu konkursów pod wpływem doświadczeń nabranych przy organizowaniu ich. Żaden z punktów regulaminu nie jest wścibskim wymysłem, żaden punkt nie widnieje w nim "tak dla picu". Na każdy Twój argument mam odpowiedź, dlaczego jest tak a nie inaczej.

Cytuj
Nie widzę problemu by edytować pracę tyle razy ile to się komuś podoba.
A ja widzę, i to wielki:

Cytuj
Dodam, że jeśli ktoś kto obserwuje od początku konkurs, może na własne oczy zobaczyć przemianę edytorską, jak praca się zmienia, dojrzewa wraz z autorem, dla mnie to ciekawa perspektywa w kwestii mojej pracy wobec innych.
Żaden autor nie "dojrzeje" w tydzień.

Cytuj
Nikt nie umrze od tego, że ktoś zmienił swój image 300 razy.
Tak Ci się tylko wydaje. W rzeczywistości rodzi to wielkie konflikty.

Cytuj
Na pewno byłoby ciekawej, lepiej, mądrzej.
Nie.

Cytuj
praca źle "zakodowana" jest poddawana ocenie, ale w ogólnym rozrachunku nie brałaby udział w konkursie.
I tak mamy tutaj dużo zamieszania, a Ty nam chcesz jeszcze dokładać? Poza tym, chcesz oceny? A więc praca do galerii i jazda.

PIL3J sam opisał Ci jedną z sytuacji, która skłoniła nas do ułożenia takiego a nie innego regulaminu. Ja Ci podam z miejsca inny prosty przykład obalający Twoje poglądy. Ktoś oddaje, załóżmy, w czwartek świetną, wręcz idealną pracę. Oddaje w czwartek, bo do soboty już nie będzie miał dostępu do forum. W tym czasie pozostali rzucają się do rywalizacji obalając jego dzieło. Rywalizują wciąż, edytując swoje prace do soboty jeszcze po 10 razy. I gdzie tutaj sprawiedliwość dla osoby, która od czwartku do soboty nie miała możliwości "powalczenia"? I znowu konflikt, i znowu zmieniać regulamin...

...A regulamin w chwili obecnej jest bardzo dobry. Tydzień czasu na wykonanie pracy, każdy zdąży, szanse wszyscy mają równe, nie ma faworyzacji ani niewłaściwej rywalizacji. W bitwach użytkowników zawodnicy też oddają pracę tylko raz. I jest sprawiedliwie.

Regulamin to regulamin.

I w gruncie rzeczy to wszystko w tym temacie. Popuszczać nie będziemy NIKOMU, zrozumiane? Popuścisz jednemu, inni też będą chcieli. Im też będziemy musieli odpuścić, bo przecież nie będziemy nikogo faworyzować. A wtedy jaki sens miałoby istnienie jakiegokolwiek regulaminu? To jak walka z wiatrakami.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Graf
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: graf@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : 03.01.2009, 23:44:43 »



Dla rozładowania atmosfery dodam tylko że temat WORM czeka na wasze prace i tam możecie je sobie poprawiać ile razy kto zechce.
No i warto.

 <aniolek>
Zapisane
Buryna
√ ι ק

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 776
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 03.01.2009, 23:45:57 »

I Słuchać się regulaminu, bo i tak nie zostanie zmieniony.
Zapisane

Agneta
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
JID: agneta@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 135
Galeria Użytkownika


buntowniczka z wyboru


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 04.01.2009, 00:04:36 »

Alleluja i do przodu!!!
Chichot
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursySotW (Moderator: Hasia)Wątek: SotW #57 - Niebo
Skocz do: