Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Digital Painting by Dawoozo
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Digital Painting by Dawoozo  (Przeczytany 10584 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Josef
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Josef


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 18.03.2009, 12:27:52 »

Włosy rzeczywiście nie za bardzo i chyba cos nie tak z nosem tzn. wydaje mi się, że jest krzywy.
Zapisane
Dawoozo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika


^ w realu wyglądam identycznie :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 18.03.2009, 21:52:28 »

Gajek, faktycznie myszką rysuje- dzięki Mrugnięcie

Josef- dziwne ale mi też sie nos krzywy wydaje Uśmiech

Jeszcze duuużo do nauki abałt digital art przedemną, może niedługo jakiś tablet sie kupi to będzie lepiej Mrugnięcie

Pozdro!
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 20.03.2009, 00:47:31 »

masz potencjal ale bez tabletu bedzie mozolnie i niewygodnie szlo.
Jak kupisz i sie przylozysz to w ciagu roku/ dwoch lat ladnie powinienes wymiatac
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Dawoozo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika


^ w realu wyglądam identycznie :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 24.03.2009, 00:16:38 »

EN dzięki za słowa otuchy Uśmiech Mam nadzieję że tablecik wreszcie kupie i coś będe próbował:)

Tymczasem kolejna praca myszką Język Ciężko ale chęci nie mogą iść na marne Mrugnięcie

Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 24.03.2009, 00:19:51 »

Ja kiedys tez probowalem mycha digitala ale to jest piekielnie wkutentego Język
Poki nie masz tabletu nie skupiaj sie na szczegolach ale na bryle i cieniowaniu.
Cwicz tez konkretne fragmenty w powiekszeniu oddzielnie.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Dawoozo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika


^ w realu wyglądam identycznie :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 24.03.2009, 00:53:54 »

Rozumiem. Dzięki za cenne wskazówki. Chyba masz rację że nie ma sensu rysować coś konkretniejszego mychą, faktycznie denerwująca sprawa...
Zapisane

-Matthew-
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 27.03.2009, 11:29:16 »

No ładne prace.Oby tak dalej.
Zapisane


Dawoozo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika


^ w realu wyglądam identycznie :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 26.05.2009, 20:22:11 »



Nowa praca, nie skończona, pewnie już nie skończe ale pokazuje... W ogóle nie będzie tabletu nie będe w to się bawił (digital painting)
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 27.05.2009, 07:56:09 »

Głowa nieproporcjonalnie duża, biorąc pod uwagę rozmiar piersi, dziewczyna (kobieta) nie jest noworodkiem.
Po za tym, brakuje jej nóg:) wiem, że mają być ukryte za jej udami, ale powinno choć trochę wystawać, żeby znikło to wrażanie amputacji.

Całkiem nieźle Ci to idzie.
Zapisane
Dawoozo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika


^ w realu wyglądam identycznie :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 27.05.2009, 09:04:13 »

hehe, dzięki Ziomosław. Zawsze miałem problem z proporcjami, szczególnie głowy, a po kilku (nieudanych zresztą) próbach narysowania tych nóg (miała stać) zrobiłem ją w takiej pozycji Język
Zapisane

Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 27.05.2009, 18:40:41 »

1. Jeziorko całkiem przyjemne. woda trochę zbyt jednolita no i łódka faktycznie mogła być trochę bardziej dopracowana. Nie jest źle, ale sporo można poprawić.

2.Black girl. No ani ona zbyt "black" nie jest, a czy "girl" to też zbyt dokładnie nie widać Język Nie no, czepiam się. Trochę dziwnie ją wykadrowałeś, biedaczka ma dodatkowo jakąś deformację barków. Ma pępek - zaliczamy na plus. Nogę ma jakąś taką nieco dziwną, albo ja za mało nóg w życiu widziałem. Tło jest, hmmm, brunatne? Ale całkiem ładnie zacząłeś cieniowanie skóry, gdybyś troszkę solidniej ją wykończył, byłby to naprawdę duży plus. Btw, to czarne na dole to...?

3. Wojowniczka. Próbowałeś się ustawić w takiej pozycji jak ona? Ja próbowałem, nie było to łatwe. No ale ona jest wojowniczką, więc widać może więcej. Faktycznie praca wygląda jak z painta, głównie przez te postrzępione kreski. Właściwie wszystko wypadałoby poprawić. Na sam początek - chorobiliwie długie ręce.

4.Ta praca jest już lepsza, ale znowu tak zbyt delikatnie ją cieniujesz. Poza tym biedaczka ma bardzo krzywą twarz. No i te włosy są kiepskie.

5.Action girl. Znowu jakaś taka krzywa jest. Ja nie wiem, czy one wszystkie miały jakiś wypadek Język ? Włosy już mi się bardziej podobają, ale górę głowy można było zrobić nieco dokładniej.

6. Ostatnia - te same wady co poprzednio, czyli nieproporcjonalna (głównie głowa, reszta ciała jakoś mnie nie razi)dziwnie ustawiona i znów "paintowa". No i kawałka nóg nie ma, o czym wspominał Ziomiosław.

To była ocena wredna i czepialska przez pryzmat obiektywizmu. A teraz troszkę ode mnie prywatnie. Wiem jak trudno się rysuje myszą, sam miałem niewątpliwą przyjemność obcowania z tym narzędziem, ale wiem również, że rysowanie myszą jest jak najbardziej wykonalne. Trzeba mieć tylko ogromne pokłady cierpliwości. Jeżeli cię to bawi, inwestuj w tablet.

Napisałbym "wpadnij do mnie", ale nic nowego od dawna nie zamieszczałem. W tej chwili czekam na nowy tablet, bo mój prehistoryczny Aiptek (jego twórcy uciekali z mamutami przed lodowcem) umarł śmiercią naturalną. I tak długo ze mną przeżył. Na dniach pewnie dostanę świeżutką maszynkę i jak skończy się szalony czas szkolny machnę coś małego na rozgrzewkę.

Tak czy siak pierwsze prace (do czaszek) robione były myszą. Od podstaw i zupełnie. Nie są imponujące, ale jestem z nich dumny i mam do nich sentyment. To tak tylko odnośnie mojego wkładu w budowanie własnych pokładów cierpliwości Język

Jak coś to zawsze są jeszcze rysunki i  szkice. Może do czegoś ci się przydadzą Uśmiech

Przyjemnego ćwiczenia życzę.

Zapisane




Dawoozo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika


^ w realu wyglądam identycznie :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 27.05.2009, 23:58:43 »

Cytuj
czy one wszystkie miały jakiś wypadek

Ha Chichot no faktycznie tak wyglądają Uśmiech Fajnie się czytało Twojego posta くつ, dziękuje Ci za krytykę. Wyciągnąłem z niego dużo wniosków, i oczywiście bardzo chętnie przejrze Twoją galerię... (jutro) Uśmiech
Zapisane

Dawoozo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika


^ w realu wyglądam identycznie :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 10.01.2010, 01:13:01 »

Odkopuje bo dodaje nową pracę Język

Poćwiczyłem duuużo, nie dodawałem przez ten czas nic, wyszło mi coś takiego Uśmiech



Proszę o krytykę,

Dawoozo.
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 10.01.2010, 09:56:57 »

Coś jest nie halo z tym konturem, taka trochę pikseloza pojawia się w niektórych miejscach.
Anatomicznie jest dość poprawnie ale lewa pierś jest płaska, mogłeś ją uwypuklić lekkim cieniem. Poza tym jest jakiś problem z nosem, nie zgrywa się z przechyleniem twarzy, jest ustawiony właściwie zwyczajnie pionowo. Wzorowałeś się na czymś? Bo generalnie wymyślanie ludzi nie jest dobre, chyba że ma się już dość duże doświadczenie - chodzi tu o granicę między naturalnością, a groteską. Uśmiech
Nogi są spoko tylko lewa kostka jest jakoś dziwnie wcięta. Co? Ale to akurat można bardzo łatwo skorygować.

Na ogromny plus są po prostu świetne włosy.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Digital Painting by Dawoozo
Skocz do: