Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Łączenie obrazków i filtr „lekki splatacz”
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Łączenie obrazków i filtr „lekki splatacz”  (Przeczytany 48881 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« : 15.03.2007, 19:40:47 »

Łączenie obrazków i filtr „lekki splatacz”
Tutorial

Opracowanie: dzialo9
Poziom trudności: średni





Tutorial napisany w wersji GIMP 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Otwieramy Nowy obraz. Wypełniamy (Wypełnienie kubełkiem Wypełnienie kubełkiem) go deseniem, kolorem lub gradientem (Gradient  Gradient). Tworzymy na nim belkę (np. typowo gradientową). Ja wybrałam złotą czyli Burning Transparency.

Lime Point 2. Tworzymy nową warstwę o nazwie przedmiot i wklejamy tam jakiś przedmiot, "stawiając go" na tej belce. Następnie używamy opcji zakotwiczania (Warstwa -> Zakotwicz warstwę).



Lime Point 3. Tworzymy nową, przeźroczystą warstwę o nazwie paseczki i wypełniamy ją gradientem z paseczkami (jak je wykonać znajdziemy w tutorialu Jak tworzyć desenie). Ustawiamy krycie warstwy na około 30-50%.



Lime Point 4. Łączymy wszystkie warstwy (Obraz -> Spłaszcz obraz).

Lime Point 5. Duplikujemy Duplikowanie warstwy naszą warstwę. Następnie używamy rozmycia Gaussa (Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa) o stopniu około 20. Tryb warstwy skopiowanej ustawiamy na Miękkie światło. Teraz wygląda to tak:



Lime Point 6. Tworzymy nową, przeźroczystą warstwę. Wybieramy sobie jakiś pędzel Pędzel i na nowej warstwie malujemy nim kilka razy. Ustawiamy tryb warstwy na Wartość.



Lime Point 7. I to jest właściwie koniec, bo teraz to już wszystko zależy od filtra jakiego użyjemy. Ja np. używam: Filtry -> Artystyczne -> Gimpresjonista -> Feathers.



Lime Point Koniec



I to tyle. Mnie się ten efekt podoba i nazwałam go "łączenie", przy czym akurat ten efekt, który tutaj zaprezentowałam, nazwałam "lekki splatacz".
Papa.



« Ostatnia zmiana: 12.02.2012, 21:54:33 wysłane przez dawidosddl » Zapisane

matlin
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: matlin@aqq.eu
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04.07.2008, 08:55:59 »

Nikt tu nie pisał więc dodam swoje.Ładny efekt Chichot Tylko nie wiem na co te paseczki Smutny
Zapisane


http://synto.myminicity.com/
Świat łagodzi słońce, światła siła żywa.
Kwieciem swe oblicze przed światem odkrywa
ADii298
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

ADii298

tAki sobie nooPek<--(^.-)-<<


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.10.2009, 20:14:49 »

Ojoojojoj nikt dawno tu nie pisal Uśmiech Bardzo mi sie podoba tutek troszke zmienilem ThX:
« Ostatnia zmiana: 23.01.2010, 21:41:08 wysłane przez ADii298 » Zapisane

]http://proxy.gimpuj.info/gallery/31564_06_03_10_10_48_01.png[/img]
Stach to nic złego...
Przeczytaj regulamin.
emma100
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 05.04.2010, 21:39:27 »

 cytat

2. Tworzymy nową warstwę o nazwie przedmiot i wklejamy tam jakiś przedmiot, "stawiając go" na tej belce. Następnie używamy opcji zakotwiczania (Warstwa -> Zakotwicz warstwę).
nie wiem dlaczego ale tą opcje mam nieaktywną

tylko tyle udalo mi się zdziałać...utknęam na pkt.2




Zapisane
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.06.2011, 19:51:52 »

Emma, jak masz tą opcje nieaktywną to spróbuj kliknąć na  ikonkę "zaznaczenie" np prostokątne (ale to  nie ma znaczenia może być owalne lub odręczne) a następnie na obrazku przy kursorze powinna pojawić się kotwica. Kliknij i powinno się zakotwiczyć.
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
urszula-kol
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

urszula-kol


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.07.2011, 07:45:21 »

Moja praca.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Łączenie obrazków i filtr „lekki splatacz”
Skocz do: