Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p  (Przeczytany 149803 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 12.11.2008, 12:06:51 »

maru: jeśli masz padlinę obok siebie, to jasne ;p jak pisałam wcześniej, chodzi tu głównie o poćwiczenie rysunku z życia (ale nie ograniczam)
Kutsu: jasne, dawaj wipy Chichot
INSEKT: rób, jak uważasz. Nie wiem tylko, czy nadaje się do Galerii Mrugnięcie Z drugiej strony trzymanie w cichym miejscu może jako tako uchronić wątek przed trollami i komentarzami w stylu "oooo, ale ładnie, ja tak nie umiem' ;p

Dla zachęty daję swoje:
WIP1: pobieżny lineart

WIP2: zblokowane kolory:

WIP3: wersja prawie ostateczna (link do pełnej wersji w obrazku):


Co to za przedmiot? Wieczne pióro firmy Parker. Dostałam je od rodziców w nagrodę za dobre wyniki w 5 klasie podstawówki. Służyło mi bardzo wiernie przez końcówkę szkoły podstawowej, całe liceum i początek studiów. Kiedyś w złości zmiażdżyłam mu stalówkę, którą potem prostowałam młotkiem ;p Niestety przez to pióro podczas pisania zaczęło przerywać i musiałam odstawić je i pisać na wykładach długopisem Smutny Obsadka jest popękana, bo wkręt nie był wzmocniony metalem ;p

Co do samego rysunku: mam wrażenie, że powinnam jeszcze poprawić coś przy oprawce, ale nie wiem co. Czekam na komentarze Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 12.11.2008, 12:19:17 wysłane przez faustissima » Zapisane
amator :-(
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

amator :-(


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 12.11.2008, 13:27:06 »

Wy rysujecie myszką czy na tablecie?
Zapisane
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 12.11.2008, 17:42:16 »

Tablet, chociaż umiera on powoli ze starości i smutku. Suchoty go też męczą. I tak cudem przeżył tak długi czas Język

Pióro ładne, chociaż mam wrażenie, że światło powinno na nie padać nieco wyżej. Mogę się oczywiście mylić. To jest, chodzi mi o to, że ten odblask powinien być ciutkę wyżej.

Mam pytanko kolejne, zanim dam WIPa Język Można oddać kilka prac, ewentualnie narysować kilka przedmiotów? Bo najchętniej ogarnąłbym całe moje biurko Język
Zapisane




maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 12.11.2008, 19:32:09 »

niema nigdzew napisane że ma to być 1 przedmiot -  temat jest Martwa natura     a nie 1 przedmiot Uśmiech
Zapisane
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 12.11.2008, 19:58:34 »

Więc, najpierw szkic czegoś co będzie w tle:


Oraz gotowa wersja tego czegoś:


A tutaj chaotyczny szkic całości, który ukazuje ogólną koncepcje, później zajmę się detalami:

Zapisane




faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 13.11.2008, 09:10:48 »

chociaż mam wrażenie, że światło powinno na nie padać nieco wyżej. Mogę się oczywiście mylić. To jest, chodzi mi o to, że ten odblask powinien być ciutkę wyżej.
Hm, a o który odblask Ci chodzi? Może zrobić paintover i zaznaczysz na pracy?
Co do 'tła': postać przypomina Marcusa z GOW. Krew chyba za mało krwista, przydałoby się podrasować trochę jej kolor. Podrzuć screena lub coś na podstawie czego to robisz.
Biurko: cholera, strasznie małe Chichot Czekam na czystszy lineart, tu wszystko jest strasznie chaotyczne. Rysowanie wszystkiego może zająć Ci bardzo dużo czasu, przemyśl proszę, czy nie będzie lepiej zrobić jedną rzecz dobrze (zastanowić się nad jej fakturą, kształtem, proporcjami, kolorem), miast wszystko po łepkach. Czapka wygląda bardzo interesująco Uśmiech Monitor z czymś też byłby ok. Zostawiam Ci to do przetrawienia Mrugnięcie

maru: a Ty kiedy coś dasz? ;p
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 13.11.2008, 15:55:49 »

Cytuj
maru: a Ty kiedy coś dasz? ;p
Dam jak zrobie Język

ale narazie takie 40 minutowe bazgranie :



hym  rąbiąc to po prostu machnąłem buty w róg pokoju  bo było tam fajne "miękkie światło" 
problem w tym że po 5 minutach zaszło słońce i zrobiło się totalnie ciemno wiec jakoś tak na zgaduj zgadula malowałem ....  bo widać było tylko "bliki" na powierzchni ... ostatnie  20 minut to było z pamięci bo nie było widać butów Język (ciemno brązowe buty na ciemno brązowej drewnianej podłodze ......  w ciemnym pokoju .... (ta to było sprytne)

ok pracę uważam za "ciekawostkę" w stylu - "czego nie robić" - nie liczyć że słońce w zimie biedzę zachodziło 40 minut Język (robi to w 5 )
czas 40 minut (+, -  5 minut)
napewno zabiorę się ponownie za temat .... tylko tym razem zadbam o to by mieć to co maluje w oświetleniu i w zasięgu wzroku  Chichot
Zapisane
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 13.11.2008, 16:05:23 »

Właśnie tak sobie również pomyślałem. Skupię się na dwóch rzeczach maksymalnie. To jest, na czapce i może monitorze + tablet Chichot

Zaraz pokażę o co mi dokładnie chodziło, za chwilkę dodam.

Tak, to jest Marcus. No uwielbiam GoWa, więc jakoś tak wyszło Język

Rysuję na podstawie:

PS To jest fragment biurka, taki najbardziej roboczy. Może to dziwne, ale miejsca mam ze trzy razy więcej a całą pracę i tak skupiam na tym malutkim kawałku Chichot

Chodziło mi o to: http://images50.fotosik.pl/30/5742885599e3ebbf.png
Odblask jest krzywy i dalej odrobinkę za wysoko, ale tak mniej więcej mi się to widziało
« Ostatnia zmiana: 13.11.2008, 18:05:07 wysłane przez くつ » Zapisane




Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 13.11.2008, 21:49:52 »

Bardzo ładne prace, faustissima, くつ oraz maru.

W pracy http://faustissimy najlepiej prezentuje się IMO nakładka Uśmiech Jest bardzo realistyczna. Za to w... "głównej części" gługopisu, na tej czerwonej częśći do trzymania brakuje mi wyraźniejszego odblasku. Oczywiście nie musi być taki wyraźny jak na metalu, ale chociaz trochę bardziej widoczny Mrugnięcie
W pracy maru jedyne co szpeci pracę, to ostre krawędzie np. sznurówe lub lewego buta. Myślę, że można by to bardziej wygładzić. Za to bardzo realistycznie prezentuje się skóra, z której zrobiony jest but. Widać, że to skóra, nawet polakierowana czy coś w tym stylu Język
Jeśli chodzi o Kutsu, to myślę, że rzeczywiście najlepiej byłoby nie robić całęgo biurka, tylko czapkę, Xboxa lub monitor. Co do tych 2 panów, prezentują się bardoz ladnie. Szczegółowa praca, i naprawdę przypomina oryginał.



Tutaj taki skromny narazie WIP odemnie:




Jest to worek, obok którego leżą 2 monety (narazie skupiam się raczej na worku). Na razie tylko tyle, pewnie w piątek posunę się z tym projektem dalej.
Zapisane

afk
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 13.11.2008, 23:01:21 »

No to na razie podsumujmy te kilka prac :
 Faustissima - prosty model ładnie łapiący światło; coś nie tak z tym światłem na długopisie (chyba, że to rączka jest matowana a skuwka błyszcząca)
 II - hym... Na razie szybki szkic biurka + reprodukcja plakatu z GOW... Temat nie był reprodukcją ?? (czy coś przeoczyłem) - fajnie byłoby zobaczyć tą martwą naturę a nie screenshota Mrugnięcie
Maru - ech... Za brak pomyślunku na początku potem się płaci Język

Grolak - no szkic widzę, ale :
za dużo kresek jak na "prosty szkic", a nie jest to na pewno rozłożenie waloru... Nie wiem, czy przez przypadek w wypadku robienia woreczka nie lepiej w ogóle olać lineart i polecieć od razu walorem i "wyrzeźbić" z niego całość (najprościej będzie jak sam narysuję woreczek i się przekonam, czy mam racje Chichot czy też nie Zły)


No to czekamy na kolejne osoby - to nie jest temat by kogokolwiek dołować, a by się czegoś naumieć.


EDIT !


No dobra Uśmiech
Zmierzyłem się z woreczkiem ... I okazało się, że nie dysponuję żadnym woreczkiem  Smutny
Zmiętosiłem szmatkę i uformowałem w pseudo woreczek; a o to rezultaty (szmatka nie chciała imitować skórzanego woreczka... Bo, jak się okazało, nie jest z skóry Język ).
OK, step by step:

I tu wyjaśnienie - zubko się skapnąłem, że w życiu nie wyłowię formy z tego odcieniu zieleni i zrobiłem desaturację, co by mieć to w szarościach, potem złapałem się na robieniu detali, jak nie były gotowe walory, więc poprawiłem Uśmiech Jak walor był gotowy to dodałem ostre linie i dokonałem koloryzacji (to w obciach Mrugnięcie).
Następnie "air brushem" wyciągnąłem światła i dodałem pobłyski (nie, szmatka ich nie miała, ale skórzany woreczek by miał).
Zaczęło to przypominać grudkę złota...

Na ostatnim rysunku postanowiłem to "uworeczkowić" i dodałem troczki Uśmiech


Wnioski :
Szkic jest pomocny Uśmiech bo można "pobłądzić", ale bym nie przesadzał z powagą szkicu i po prostu zaznaczył kształty i ważniejsze linie, a potem od razu do waloru, co by się w detale nie zamotać - jeśli chodzi o woreczki Uśmiech i "materiał lejący się". 

Hym, w przeciwieństwie do prac Faustissimy moje nie posiadają takiego "czystego" szkicu ..  Czas śrubować z szkicem.
« Ostatnia zmiana: 14.11.2008, 22:03:16 wysłane przez karmazynka » Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 14.11.2008, 08:40:11 »

Co do mojej pracy: sama byłam zdziwiona, ale na głównej części różowej nie było odblasku, tylko takie delikatne przejaśnienie, mimo że pióro leżało tuż pod lampą ;p W żadnym wypadku nie jest matowione. Również ta górna metalowa część nie była mocno błyszcząca.

maru: zacząłeś nieźle, fakt, w zimie trzeba sobie ustawić sztuczne oświetlenie, bo za szybko się zmienia. Podkładanie pod buty warstwy z podłogą było złym pomysłem, bo za bardzo się odcinają i tak jakby 'wisiały' nad jej powierzchnią.
Woreczek: szmatka przypomina woreczek (głównie dzięki troczkom), ale nie skórzany Smutny skóra jest grubsza niż bawełna i układa się zupełnie inaczej (co nasuwa mi pomysł na jeden z kolejnych tematów ;p), odblask wystąpiłby tylko gdyby ta skóra była mocno wytarta lub lakierowana.
Plus mała uwaga do Twojej techniki: brakuje mi jasno zdefiniowanych krawędzi, które pozwoliłyby stwierdzić co jest bliżej, a co dalej oka np. w woreczku: troczki są wyraźne, ostre a sam worek kłaczaty i rozmyty. Powstaje mi iluzja optyczna i oko szaleje Język W butach chyba jest za dużo airbrusha, krawędzie wydają się rozmyte (zwłaszcza na tym obrazku z podłogą, niestety ten na pomarańczowym tle jest za mały). Szkoda, bo but jest zwykle twardy i ma konkretną bryłę Mrugnięcie Proponuję mniej rozpylacza i ograniczyć się tylko do twardego okrągłego pędzla, bez ustawień twardości jako funkcji nacisku Uśmiech
 PS. Bardzo fajny "krok po kroku", również trafna uwaga o szkicu: musi być ale się nad nim rozczulać nie warto ;p

Kutsu: fajnie, że się zdecydowałeś, czekamy Uśmiech

Grolak: miło Cię widzieć, zawsze dodatkowa osoba wniesie coś do dyskusji. Wip zapowiada się miło, czekamy na więcej Uśmiech
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 14.11.2008, 13:23:57 »

Moj prawie ukonczony wipek Chichot Na ironie , ta "martwa natura" jest jednak troche zywa Uśmiech 2 Fakt , ze troszke na odwal , pod kadra w lozku (chory ;() w srodku nocy Skwaszony prosze podrzuccie jakis zestaw kolorow do tego jabuszka Uśmiech 2

Nie wiem jak wam ale mnie sie nie podoba Uśmiech
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 14.11.2008, 15:15:53 »

Faustissima - no przecież napisałem, że bardzo szybko się okazało, iż szmatka w niczym nie chce przypominać skóry... Mrugnięcie Co gorsza, była kłaczkowata (bo to szmatka  Chichot).
Ponadto był to test czy można w łatwy sposób narysować coś, co ma łatwy kształt bez szkicu tylko od razu walorem - i można, tylko trzeba bardzo uważać, co by detali nie robić nim wszystko zostanie wymierzone.
Co do butów - hym, z bryłą to był problem - nie widziałem butów potem (po 5 minutach)Mrugnięcie, to samo kolor - widziałem wyłącznie pobłyski światła na wypastowanych butach - tak jak pisałem, porażka Chichot i nadaje się do "przerysowania".

Co do połysku na piórze - jeśli źródło światła było "niedaleko", czyli nie na suficie, a gdzieś 20 ~ 50 cm od obiektu, możliwe, że nie załapałaś się na odblask - po prostu kąt padania promieni był za ostry i odbicie szło tylko pod kątami ostrymi (co zresztą sugeruje bardzo krótki poblask na skuwce).

HasiuK  - nu śmieszne; nie dokładnie to, co się kryje pod "martwą naturą", ale w okolicach - spróbuj dodać temu jabłku więcej kolorów albo faktury.

No dobra, tym razem próba na szybko, ale nie zapomniałem o świetle Uśmiech Ba! Było nawet z trzech źródeł... Tylko, że te źródła to jakoś tak na wariata (sufit, lampka poniżej i mocno świecący monitor).
Niestety, zrobiłem to jakoś sprytnie i nie zachowały mi się etapy robienia Smutny Szkoda, bo fajne animację z tego wychodzą...
« Ostatnia zmiana: 14.11.2008, 22:22:41 wysłane przez karmazynka » Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 17.11.2008, 20:29:51 »

No ładnie, ładnie ;p wracam po 4 dniach na forum i mam nadzieję, że wątek będzie pękał w szwach a tu tylko 2 posty :O Pac! Nie lenić się, rysować, tworzyć Chichot

HasiuK: szkoda, że na odwał, część jabłka koło ogonka jest ładnie oddana. Całości brakuje soczystej barwy. Znajdź sobie jabłko live na wzór i powinno wyjść. Usta niestety wyszły nienaturalnie. I wskazówka: nie używaj smużenia, airbrusha i miękkich pędzli jak najmniej i unikaj czystej bieli do zaznaczania refleksów Uśmiech

maru: owszem, lampa była tuż nad piórem ;p a co to jest to zielone? Tubka wygląda mi na pastę do zębów. Napisz więcej, co to jest itd.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Skocz do: