Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p  (Przeczytany 150140 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : 23.11.2008, 15:31:44 »

Od teraz zaczynam tą zabawe razem z wami, w końcu tablet nie może się marnować Uśmiech. Autoportret to byłby fajny temat Uśmiech 2
Więc czekamy na asifalittlezonked
Zapisane

maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 23.11.2008, 15:38:07 »

na co czekamy ??     
a nie na faustissime Co? (dobra i tak domyślam śie jaki będze temat Język - ceci po wykładach z rysunku i malarstwa Język)
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 23.11.2008, 15:45:59 »

no to czekamy na temat od faustissima. pomyliły mi się nicki
Zapisane

faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 23.11.2008, 21:02:38 »

Temat Drugi: Postać i kanon

Celem zadań w tym tygodniu jest:
- zapoznanie się z kanonem 8 głów
- zapoznanie się z ukształtowaniem głównych grup mięśni (tylko główne, szczegółowe poznanie poszczególnych części ciała zostawimy sobie na kiedy indziej)
- czym różni się kobieca sylwetka od męskiej?

Czy robiliście, czy też nie, każdemu przyda się od czasu do czasu mała powtórka z podstaw. Należy sporządzić:
- rysunek sylwetki kobiety i mężczyzny, zgodnie z kanonem, od przodu starczy, z boku i z tyłu mile widziane (można wspomagać się kreskami, robić notatki przy rysunku itd. najważniejsze to nie bawić się za bardzo w szczegóły, twarz możecie sobie od razu odpuścić). Zgodnie z kanonem znaczy ZGODNIE Z KANONEM: żadnych postaci komiksowej postury, dragon balli, dziewczyn z anime, pudzianów itd. Wzorcowa sylwetka człowieka dorosłego i tyle.
- około 10 ludzików z kresek (takich jak np. tu : http://fineart.sk/show.php?w=908), w różnych konfiguracjach
- około 10 sylwetek z zarysowaną formą (np. takich jak tu: http://fineart.sk/show.php?w=914 albo tu: http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=140394), obu płci, w różnych pozycjach. Jest to tzw. gesture drawing

Uwagi: 10 to minimum, im więcej zrobicie, tym bardziej wam wyjdzie na zdrowie artystyczne Uśmiech
Literatura: głównie anglojęzyczna, ale nie tylko. Zachęcam do szukania własnych linków Uśmiech
- po polsku, z portalu rysuj.pl: http://www.rysuj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=2&limit=1&limitstart=2
- Loomis, guru, cenna literatura!: http://fineart.sk/index.php?s=8&cat=12 Niech was nie przeraża masa tekstu. Obrazki zaczynające się od tego górnego z prawej są czytelnie opisane. Kobietę znajdziecie na stronie 5.
- kilka linków z conceptarta (dla bardziej zaawansowanych, mają mało rzeczy zupełnie podstawowych): http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=14035,http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=135935
- posemaniacs.com - z tego można korzystać przy robieniu gestów. Również ze zdjęć, manekinów, kolegów i koleżanek Mrugnięcie tutaj np. są bardzo fajne pozy i inspiracje http://www.characterdesigns.com/

Czas wykonania: mniej więcej do niedzieli 7 grudnia.

PS. Od tego momentu możecie przy każdym zadaniu spodziewać się dodatkowego podpunktu: kilku "gestów" ;p
PS2. Jak kogoś zainteresowała anatomia moze dokładniej zagłębić się w mięśnie, najwyżej będzie trochę do przodu.
PS3. Dzięki za okazane zainteresowanie Język
« Ostatnia zmiana: 23.11.2008, 21:20:56 wysłane przez faustissima » Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 24.11.2008, 00:46:35 »

Ale nam dowaliłaś Język To te brzydkie i złe podstawy, których jakoś nigdy nie można się do końca nauczyć Mrugnięcie
Dzięki wielkie za materiały, na pewno się baaardzo przydadzą. Ech... żadnej mangi...  ech... A co do ludzików z kresek, to można chyba zrobić to bardziej po swojemu? Ja np. inaczej zaznaczam główne kształty i bryły, kiedy szkicuję pozy. Chyba nie ma jakiejś jedynej słusznej metody? Mrugnięcie
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 24.11.2008, 01:23:32 »

ha czekalem na ten temat - strasznie fajny jest Uśmiech i można na luzie je dać autobusem majtac do niego obrazki
co do schematów lub brył   klasyczny to jest zazwyczaj albo "druciak"  albo "ludek"  ale można budować i inaczej - pokaz  to ocenimy
a co by niebyc golo słowny zapodam skanik
to po środku można olać .. w autobusie się człowiek nudzi się ludkami błyskawiczne i zaczyna robić dłonie Duży uśmiech  spox na pewno zapodam znacznie więcej tego i wiele wariantów
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 24.11.2008, 01:39:42 »

W autobusie coś takiego smarujesz? Uśmiech

A ja właśnie się przekonałam, że moje "schematy" są chyba trochę zbyt szczegółowe  Niezdecydowany Druciakiem tego nie można nazwać:

« Ostatnia zmiana: 24.11.2008, 01:52:24 wysłane przez asifalittlezonked » Zapisane
Pyza
Gość
« Odpowiedz #49 : 24.11.2008, 18:46:58 »

Przyłączam się, no bo co no, krytyka za darmo  Język Moje bazgroły na temat kanonu

http://www.i-point.nazwa.pl/host/upload/1227545103762246.png

Straszne.
No cóż ;p
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 24.11.2008, 19:07:22 »

Ha, gorsze widziałam, ale to niezupełnie kanon Uśmiech Tzn. w ćwiczeniu chodziło o co innego (cała sylwetka, wyprostowana, wpisana w schemat wybranej ilości głów ;]).
A gdyby to traktować jako pozę, to ta siedząca nie jest zła, ale wydaje mi się, że tu i tam ma jakieś błędy, pewnie ktoś bardziej doświadczony lepiej je wyłapie. A ręka z prawej za gruba...
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : 24.11.2008, 21:38:45 »

Wiem, że to co zrobiłem jest kiepskie, ale jest to bardzo szybki szkic Uśmiech


Zapisane

faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 24.11.2008, 23:31:11 »

Uśmiech Widzę, że temat się podoba Język
maru: bardzo fajne szkice postaci, o to chodzi, to właśnie jest najbardziej uproszczona sylwetka. Patykowy ludzik. Przemyślałabym tylko długość nóg, zwłaszcza w tym prawym na górze:L chyba są trochę za krótkie. Chwali się rysowanie w autobusie! Tak trzymać Uśmiech W dłoniach jest jeszcze trochę nieuporządkowanych linii, ale czystość przyjdzie z czasem Uśmiech

asifalittlezonked: jasne, że nie ma jednej metody. Ale zapodaję to, na czym ja się uczyłam ;p Twój szkic bardziej przypomina to, o co chodzi mi w 3 podpunkcie ćwiczenia Mrugnięcie Nie jestem pewna co do długości ramion, ale wyrocznią nie jestem i jak każdy się mylę Mrugnięcie

dadon08 i pyza: proszę się przyłożyć bardziej Uśmiech nie martwcie się, ćwiczenie czyni mistrza.

w tym tygodniu postaram się wrzucić skany z książki po polsku, ale nie obiecuję.

PROSZĘ NIE POMIJAĆ PIERWSZEGO PODPUNKTU! WSZYSCY ZAPODAJEMY ŁADNE KANONY EN FACE Chichot
Zapisane
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 24.11.2008, 23:55:08 »

O rzesz, nie wchodziło się na fora przez kilka dni i już jestem do tyłu xD Ja też się piszę.
Rozumiem że narzędzie jest dowolne? Bo w moim pipelinie GIMP usadowił się na niższej kondygnacji.

Hehe zagięłaś mnie tym pomysłem Uśmiech 2, przecież to czalendże jak na conceptart.org, te COWy i inne (nigdy nie zagłębiałem się co dokładnie znaczą te skróty ale od czasu do czasu zaglądam) gud ajdia.
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 24.11.2008, 23:56:48 »

Dowolne. Ja tam krzywo na Paintera ani na fotoszkapę nie patrzę, ważne dobre chęci i ciąg do wspólnej dyskusji i aktywności Mrugnięcie
Zapisane
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : 25.11.2008, 00:00:22 »

O kurcze odpowiedziałaś kiedy modyfikowałem moją wypowiedź Chichot

Z góry mówię że to Painter X, PS jest za drogi (o wiele za drogi jak na razie), ale odkryłem też artrage starter edition, też ma niezłego kopa jak na kastrata.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Skocz do: