Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p  (Przeczytany 150183 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 17.11.2008, 22:27:56 »

Ech... Zazdroszczę Wam Mrugnięcie Całkiem fajne prace i wipki. Weszłam na chwilę na forum dla złapania oddechu i sobie podziwiam. Mam nadzieję, że i ja szybko się zbiorę do malowania. Na razie tylko melduję, że żyję i pamiętam o tym temacie. Powodzenia w wykańczaniu malowideł, interpretujecie to jak chcecie Mrugnięcie
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : 18.11.2008, 00:58:58 »

Hmm.. Ja to na początku myślałem , że airbrush to najlepszy przyjaciel digital paintera. Widać , że się myliłem Uśmiech 2 . No nic.. Wstawiłem jabłko w prywatnej galerii do "airbrushing". Już się biorę za wykończenie. Ten wątek to świetny pomysł , szkoda tylko ,że skitrany do hyde parku Uśmiech 2 . Wstawiłbym coś jeszcze , ale obecnie się biorę za portrety. Mam świeżego wip'ka , którego można aktualnie znaleźć w mojej prywatnej galerii Mrugnięcie. http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=26297 proszę o komentarze Mrugnięcie
Maro : Bardzo mi się podoba , z tym tylko , że nadal widać kontury ze szkicu (To nie jest wip , prawda ?). Ale oczywiście o niebo lepsze niż moje Mrugnięcie
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 18.11.2008, 15:31:10 »

Cytuj
a co to jest to zielone? Tubka wygląda mi na pastę do zębów. Napisz więcej, co to jest itd.
tubka to krem do rąk wykonana z jakiegoś tworzywa sztucznego z połyskiem ale bez efektu szkła
natomiast to zielone to walec z tworzywa sztucznego ale można to stwierdzić dopiero po wzięciu do ręki - bo odbija światło prawie jak szklany ma około 1mm grubości a to zielone jest dopiero w środku - to zielone to papier z nadrukowanymi kilkoma fotkami , cena i napisami .. a sam cylinder zawiera 2 składnikowy kit .... czy jak kto woli masę chemoutwardzalna  zwaną Greenstuff czas wykonania około 40 minut ~ do 50
tak linię szkicu widać (bo tym razem zrobiłem szkic) i niemiałem już czasu by siedzieć dłużej nad tym  więc szkic stanowi tak jakby "detale" gdybym siedział dłużej porostu zastąpił bym to jaki miś fakturami czy ciewkawym pędzlem
Cytuj
Hmm.. Ja to na początku myślałem , że airbrush to najlepszy przyjaciel digital paintera.
przyjaciel to może i tak ale nie nauczysz się niczego  stosując ta technikę - nie pokazuje ona gdzie popełniasz błędy bo wszystko wychodzi zamazane i rozmyte ,.... w rzeczywistości rzadki co jest rozmyte (poza horyzontem) .. zresztą wystarczy popatrzeć po gazetach jak tam nieuki robią retusze ludzi  rozmywając im rysy twarzy i powstają maski - a można zrobić taki retusz że nic się nie rozmywa a kilku zmarszczek mniej - ale to właśnie wymaga wiedzy jaka można uzyskać malując klasyczne i opanowując "bryły" i oświetlenie  a nie smugi i zamazane obrazy ..... poza tym Air brushem nie zbudujesz formy
Cytuj
proszę o komentarze
szczerze powiedzawszy nie mam pojęcia kto to ...  <ninja>  ale ja się na facetach nie znam ... wole kobiety ..... hym wygląda jak mister zbok z Startreka ...
ma wielką sczenę , i nie za bardzo wiem z kąd naprawdę jest oświetlenie ...
polecam przeczytać to :
http://www.noir.org/tutorials/2dTutorials/Photoshop/Spyroteknik/Digital_Painting/index.html   
 to jest w boleśnie prosty sposób przedstawione co z kąd i dlaczego przy malowaniu twarzy
acg - zawsze jest światło z śrudła i od bite - u ciebie jest bardzo mocne  ale brak od bitego

acha i to może się okazać bardzo pomocne - miłej zabawy z światełkami Uśmiech
http://www.photoworkshop.com/static/lightcage/index.html


acha
trzeba będzie  zrobić kiedyś zabawe w 30sekundówki - bardzo dobre ćwiczenie bo wymusza szukanie formy  i nie pozwala śie rozpraszać na detale Uśmiech
http://www.posemaniacs.com/   - 30 Second Drawing
« Ostatnia zmiana: 18.11.2008, 15:42:08 wysłane przez maru » Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 18.11.2008, 18:53:58 »

Wow, ten lightcage to niezły link Uśmiech pewnie będę z niego często korzystać Uśmiech
Ale noir... hm, myślę, że to kwestia techniki. Ja wolę budować bryłę na pędzlu z całkowicie wyłączoną przezroczystością (niezależną od nacisku). Mam wrażenie, że przez to forma jest mocniej zarysowana. Pędzel ustawiony na nacisk wprowadza subtelności, a te wprowadza się raczej po zbudowaniu formy.
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 18.11.2008, 19:20:33 »

no to siem cieszym że Swiatełka sie podobają Uśmiech]
a co do Noira ... cuz on przedstawia jedna z technik i jest ona prosta ..nie pisałem że jedyna własciwa .. poza ttym  to mozna zrobić myszką  Mrugnięcie  a siła nacisku to tylko tablet

BTw poznałaś aktora z rysunku HasiuK a Co? (bo moze tylko ja jestem takim Dyletantem .. )
Zapisane
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 18.11.2008, 19:56:04 »

Nie obiecuję, że wyrobię się w terminie. Tablet mój umarł dawno prorokowaną śmiercią. Może ożyje, jak to miał w zwyczaju, lecz obiecać nic pewnego nie mogę.
Zapisane




maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 20.11.2008, 03:44:23 »

hym postanowiłem zapodać jakies takie dodatkowe materiały naukowe
http://ratcreature.livejournal.com/175099.html    - ten to z czapy do tego tematu ale jest zrozumiały
http://www.conceptart.org/forums/forumdisplay.php?f=42      to z koncept arta zbiór ...  nie wszyscy musza wiedzeć gdze kliknąć Język
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 20.11.2008, 16:02:51 »

Wczoraj robiłam pastelkami, suchymi:

http://www.gimpuj.info/gallery/6735_20_11_08_2_55_33.png

Nawet bez specjalnego nastawienia do pokazania tego tutaj, ale podchodzi pod martwą naturę, więc daję na wypadek, gdybym nie wymodziła czegoś poważniejszego. Mam nadzieję, że nie wystraszę ludzi  Język

PS. Podoba mi się trzeci obrazek Maru (trzeci nie licząc padliny Mrugnięcie), ten z tubkami.
« Ostatnia zmiana: 23.11.2008, 02:33:50 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 20.11.2008, 16:56:45 »

to co lubię w "klasycznych " technikach - ograniczenia i faktura
ograniczenia - jesteśmy ograniczeni grubością np rysika
fakturą no to co nam wyjdzie z wypadkowej medium + podłoże + technika

co do obrazka - fajny jest bo zawiera czytelne formy i kolory ale :
czy ten cień był taki czarny Co?? (chyba nie  Mrugnięcie)
skoro jest cień to i jest źródło światła  - czyli materiały maja ta jaśniejsza stronę jak i ciemniejszą (ludek ma .... ale szafką już nie .. pudełko to czerwone ma ale nieśmiało )
Rysunek jest taki jakby nie do końca - formy są  cień jest ale gdzie jest światło ?(po przeciwnej do cienia .. tyle że go nie widać .... a cień zarobiłaś jakby światło było bardzo mocne )
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 20.11.2008, 17:20:01 »

co do obrazka - fajny jest bo zawiera czytelne formy i kolory ale :
czy ten cień był taki czarny Co?? (chyba nie  Mrugnięcie)
skoro jest cień to i jest źródło światła  - czyli materiały maja ta jaśniejsza stronę jak i ciemniejszą (ludek ma .... ale szafką już nie .. pudełko to czerwone ma ale nieśmiało )
Rysunek jest taki jakby nie do końca - formy są  cień jest ale gdzie jest światło ?(po przeciwnej do cienia .. tyle że go nie widać .... a cień zarobiłaś jakby światło było bardzo mocne )

Cień zrobiłam trochę jaśniejszy niż tutaj widać, zeskanował się tak na czarno.
To mówisz, żeby bardziej wyraźnie światło pokazywać? Gdzieś tam było trochę odbłysków, przepadły widać w skanowaniu Mrugnięcie W ogóle rysując widziałam to inaczej, jakby z większym kontrastem tu i ówdzie... siła wyobraźni, myślenie życzeniowe  laugh Ok, dzięki za ocenę, następnym razem postaram się zwrócić większą uwagę na jaśniejsze kawałki.
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 20.11.2008, 19:01:34 »

Widzę ludzika z ikei Uśmiech brawo, też mam takiego. Podpowiem tylko że przyda się w następnym ćwiczeniu ;p
Podoba mi się odwzorowanie laptoka pastelami. Z samymi suchymi nie mam dużego doświadczenia, w domu były olejowe. Podoba mi się również niejednorodny kolor przedmiotów Uśmiech
Nie poznałam aktora z rysunku HasiuKa ;p
A Ty くつ nie zwalaj winy na martwy tablet, nas nie oszukasz ;p
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : 20.11.2008, 22:24:42 »

A ja jutro kupuje tablet Uśmiech 2 Ale wiadomo kiedy dopiero go dostane(...). Moja starsza jest za tradycja -.- . Aktora zostawie juz jako anonim xD. Swietne prace strzalko (wybacz xD chyba rozumiecie Język). Dobrze , ze temat idzie do przodu , chociaz powoooli. Dokonczylem tego aktorzyne Uśmiech 2
Prosze : http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=26395
Jak dla mnie wyglada o wiele lepiej Język Bardzo pomogl mi ten light cage Maru ! Dzieki Język Teraz musze spadac , potem napisze cos wiecej Uśmiech 2
Pozdrawiam
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 21.11.2008, 01:44:52 »

cóż oświetlenie na rysunku poprawiło się o 100%  i naprawdę wygląda właściwie (broda jest biała - powinna być jasna ale nie biała )   natomiast co do tożsamości nie mam pojęcia kto un    co do prac klasycznych - jak robisz na kartkach , brystolu ect - to skanujesz je i zapodajesz pod ocenę ... ta wiem że nie na łożysz filtrów i ne zużyjesz "burnuot"  ale jest cała masa technik innych
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : 22.11.2008, 19:13:34 »

Hihihi.. Jutro nowy temat Chichot Nie moge sie doczekac Język Jesli juz idziemy za poznawaniem sie , to moze autoportrety ? Uśmiech 2 Chociaz , dla poczatkujacych , to moze sprawiac problemy Skwaszony Albo.. Hmm.. Myslalem tez , nad przedstawienie tematu "predkosc/szybkosc" , interpretacje pozostawiajac painterom.. Co o tym myslicie ? Piszcie posty , bo naprawde nie chce zeby ten watek wymarl Język No i werbujmy nowych Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Skocz do: