Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Efekt zepsutej lampy/neonu.  (Przeczytany 2677 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MadMike
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika


Kosmaty Wredzioch


Zobacz profil
« : 11.03.2007, 22:37:30 »

Jeśli mógłby ktoś napisać taki tutek albo podać link do niego, o ile już jest, to byłbym bardzo wdzięczny.
Zapisane

Johny
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 439
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.03.2007, 20:02:08 »

W tej wiadomości napiszę jak to zrobić jak będę miał chwilkę. Uśmiech Podpowiem, że bawimy się czasami trwania klatki - w nazwie warstwy (xxx ms)
Zapisane

No brain, no pain.
MadMike
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika


Kosmaty Wredzioch


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.03.2007, 21:15:39 »

Właśnie tak myślałem, że trzeba się pobawić klatkami kiedy zobaczyłem beta tutka Phoenix'a o rozświetlającej się sygnaturze. Jak byś znalazł trochę czasu żeby to pokazać to naprawdę byłbym wdzięczny Duży uśmiech
Zapisane

Johny
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 439
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.03.2007, 02:39:17 »

Pewnie sam już doszedłeś jak to zrobić, bo to prościzna:P Ale mimo upływu czasu odpiszę i pokażę przykład. Uśmiech

Tworzymy np. trzy warstwy (mogą być też dwie) z neonem, jedna "zgaszona", druga "normalna" i ewentualnie trzecia "prześwietlona".

przykładowe ułożenie warstw razem z czasami (na dole pierwsza, animacja leci w górę, więc czytaj od dołu;) ):

1000ms - sekunda

Tu otrzymaliśmy przykładowy efekt zepsutego neonu. Mrugnięcie
normalna(3000ms)
zgaszona(200ms)
normalna(500ms)
zgaszona(1000ms)
Niżej otrzymaliśmy przykładowy efekt prześwietlania.
normalna(1500ms)
prześwietlona(200ms)
normalna(100ms)
prześwietlona(100ms)
normalna(3000ms)


Animacja powtarza się w kółko. Uśmiech Można zrobić prostszą, po prostu gaszenie się neonu jedynie trzy czy cztery razy, animacja będzie zajmowała mniej miejsca i będzie prostsza do zrobienia. Uśmiech


Tu przykład takiego mrygającego neonu, należy przeczekać jedną pętlę (żeby się załadowała animacja) i dopiero oglądać Uśmiech (link, bo troszkę zajmuje):
http://johny.toster.org/rozne/dla/gimpuj/neon.gif

Tu wybajerzona wersja z dodatkiem przesuwającej się mgły, troszke to wygląda na burzę z piorunami, nie chciałem żeby tak wyszło, no ale zrobiłem i zamieszczam. Język
http://johny.toster.org/rozne/dla/gimpuj/neonchmury.gif

To chyba przez to, że dałem płynne przejście w ciemność, powinno być bardziej ostre, jak w neonie. No i częstsze, neon częściej mryga tak, że gaśnie, a nie tylko przygasa jak u mnie.
Zapisane

No brain, no pain.
MadMike
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika


Kosmaty Wredzioch


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.03.2007, 12:17:34 »

Oooo...Dzięki Ci serdeczne Johny  Duży uśmiech Jestem Tobie dłużny. Jak tylko uda mi się uzyskać ten efekt to wrzucę go tutaj albo do swojej galerii. Myślałem też żeby zastosować ten efekt do tutka Szajby(Fear Sig).
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Efekt zepsutej lampy/neonu.
Skocz do: