Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Kolorowanie fotografii dla początkujących
Strony: [1] 2 3 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kolorowanie fotografii dla początkujących  (Przeczytany 265731 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sisi
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 27.10.2008, 15:44:39 »

Kolorowanie fotografii
dla początkujących

Tutorial

Opracowanie: Sisi
Poziom trudności: łatwy





Tutorial może nam się przydać w zmianie kolorystyki danego obrazka, który nie zawsze zaskakuje swoim oryginalnym wyglądem.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Obrazek. Wybieramy czarno-biały lub kolorowy obrazek (wtedy go desaturujemy: Kolory –> Desaturacja)



Lime Point 2. Skóra. Tworzymy nową warstwę (Warstwa –> Nowa warstwa) i wypełniamy Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] ją kolorem #b65037. Następnie tryb warstwy zmieniamy na Miękkie światło. Duplikujemy Duplikowanie warstwy [Shift+Ctrl+D] warstwę i ustawiamy krycie obu warstw na ok. 60%. Jeśli na naszym rysunku nie wygląda to ciekawie, usuwamy duplikat warstwy, wtedy skóra będzie jaśniejsza.



Lime Point 3. Usuwanie białych części twarzy. Wybieramy gumkę Gumka [Shift+E] i wymazujemy z obrazka oczy, zęby, dziąsła itp.



Lime Point 4. Usta. Dodajemy nową warstwę. Wybieramy jasny odcień różu np. #e9add8 i zamalowujemy pędzlem usta. Krycie ustawiamy na 40-80, a tryb warstwy na Wypalanie.



Orange Point Wskazówka: Ten efekt pokazałam na innym rysunku, bo na tym nie miałam możliwości.

Lime Point 5. Makijaż. Tworzymy nową warstwę. Oczy obrysowujemy kolorem #7bdca9, a tryb warstwę ustawiamy na Pokrywanie. Wyrazistość koloru zależy od koloru skóry. Czasami wychodzi ładna zieleń, a czasami bardziej wyblakła. Znów tworzymy nową warstwę. Powieki malujemy dowolnym kolorem. Ja wybrałam #39b53e. Tryb warstwy ustawiamy na Miękkie światło. Sposób malowania oczu jest dowolny, możemy pozwolić sobie nawet na robienie wzorków.



Orange Point Wskazówka: Można zauważyć, że na powyższym obrazku makijaż nie wygląda aż tak ładnie jak miałby wyglądać. Wszystko to zależy od tego, jak nasza fotografia wyglądała przed naszym malowaniem. Oto inny wygląd oka:



Lime Point 6. Tęczówki. Znowu nowa warstwa. Malujemy tęczówki na wybrany przez nas kolor i ustawiamy tryb warstwy na Miękkie światło.



Nasza kolorowanka jest gotowa.

Lime Point Koniec



W razie pytań proszę pisać. Kolory w różnych kolorowankach będą wyglądały różnie. Wiele zależy to od wyrazistości i jasności skóry.


« Ostatnia zmiana: 06.06.2009, 10:59:18 wysłane przez Domaxi » Zapisane

Każdy może zranić jednym słowem...
Ja gdy mam ranić, ranię sposobem...
xsara91
Nowicjusz

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.11.2008, 19:00:25 »

Moja praca:

Zapisane
Ayats Bravo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika


Dubbing to sztuka!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 12.11.2008, 18:31:06 »

Super tutek tylko szkoda że wychodzi mi tylko na tym zdjęciu co jest przykładowe.
Zapisane


"Niech bramy niebios będą otwarte dla tych, którzy regulamin czytali, a otchłań piekielna niech pochłonie tych, którzy tego nie uczynili." (Kor 2, 17 - 18)
"Nie patrz na piękno lecz na człowieka, bo serce zostaje, a piękno ucieka"
"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."
Sisi
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.11.2008, 20:09:28 »

Ayats Bravo
A z czym masz konkretnie problem?  Nie wychodzi ci karnacja? Zmień krycie warstwy na większe lub mniejsze.
Zapisane

Każdy może zranić jednym słowem...
Ja gdy mam ranić, ranię sposobem...
wilku**
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.11.2008, 14:52:30 »

Fajny tut. Dal początkujących , trochę sie pobawiłem efektami warstw i fajnie powychodziło Język





Zmieniłem kolor włosów kobiety . i pomazałem pędzlami Język .

Moja praca:



Nie możliwe ze to jest zrobione przez ciebie chyba ta czarno-biała , ponieważ kolory sa zbyt wyraźne i widać bd. odbicia daj link do prawdziwego zdjęcia  , jeśli twierdzisz ze to twoja praca !
Zapisane

Ayats Bravo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika


Dubbing to sztuka!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 13.11.2008, 14:53:50 »

Karnacja jest nawet spoko ale oczy, usta i tak dalej mi nie wychodzi.
A i takie pytanko do Sisi mogłabyś napisać podobny tutek tylko by kolorować zdjęcia np. krajobrazów a nie tylko twarzy i ludzi?
« Ostatnia zmiana: 13.11.2008, 15:34:25 wysłane przez Ayats Bravo » Zapisane


"Niech bramy niebios będą otwarte dla tych, którzy regulamin czytali, a otchłań piekielna niech pochłonie tych, którzy tego nie uczynili." (Kor 2, 17 - 18)
"Nie patrz na piękno lecz na człowieka, bo serce zostaje, a piękno ucieka"
"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."
Sisi
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.11.2008, 17:47:39 »

Karnacja jest nawet spoko ale oczy, usta i tak dalej mi nie wychodzi.
A i takie pytanko do Sisi mogłabyś napisać podobny tutek tylko by kolorować zdjęcia np. krajobrazów a nie tylko twarzy i ludzi?

Zdjęcia krajobrazów są już trudniejsze i nawet mi często nie wychodzą. Musisz dużo popracować kolorami i pobawić się z trybami warstw. Trudno jest jednak uzyskać realny efekt.
Zapisane

Każdy może zranić jednym słowem...
Ja gdy mam ranić, ranię sposobem...
Krytyk
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 375
Galeria Użytkownika


Pozwól, że ubiorę cie jak torbę na paszę.


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 13.11.2008, 19:01:14 »

wilku** daj link do zdjęcia z tą laską Chichot
Zapisane

Pomnóż siłę melodii i basu przez nieskończoność,
dodaj do tego głębie wieczności,
a otrzymasz zaledwie szczyptę tego, czym jest TRANCE...
wilku**
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13.11.2008, 19:47:15 »

Chodzi ci o to Po czy przed ?  Chichot Zart  Uśmiech Uśmiech


Nie pamietam linku z googli , ale umieściłem to na wupek .

Link : http://www.wupek.pl/images/8cnghzh5i8jtl1wewnpy.jpg

Ostrzegam ! Ona jest blondynka żeby później bez pretensji .  Mrugnięcie

Sry za Ortografie i Pozdro !
Zapisane

Ayats Bravo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika


Dubbing to sztuka!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 13.11.2008, 21:14:38 »

Ok. dzięki Sisi jak mi coś wyjdzie to spróbuje napisać tutorial.
A tymczasem efekt na zdjęciu:
« Ostatnia zmiana: 18.11.2008, 20:47:32 wysłane przez Ayats Bravo » Zapisane


"Niech bramy niebios będą otwarte dla tych, którzy regulamin czytali, a otchłań piekielna niech pochłonie tych, którzy tego nie uczynili." (Kor 2, 17 - 18)
"Nie patrz na piękno lecz na człowieka, bo serce zostaje, a piękno ucieka"
"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."
Sisi
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 14.11.2008, 15:13:39 »

Ayats Bravo
Ogólnie dobrze tylko oczy wyszły ci trochę nie równo (makijaż) i usta chyba lepiej wyglądałyby jaśniejsze, ale to tylko moja opinie. Makijaż możesz swobodnie wymazać gumką tylko musisz przejść do warstwy gdzie je malowałeś. Najładniej będzie to wyglądać jak pomalujesz je po tych widocznych liniach powiek
Zapisane

Każdy może zranić jednym słowem...
Ja gdy mam ranić, ranię sposobem...
Ayats Bravo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika


Dubbing to sztuka!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 14.11.2008, 17:47:18 »

OK dzięki za opinie, przy następnym zdjęciu napewno skorzystam z twoich rad. A i mogłabyś mi poradzić jak pokolorować paznokcie.
« Ostatnia zmiana: 14.11.2008, 18:00:05 wysłane przez Ayats Bravo » Zapisane


"Niech bramy niebios będą otwarte dla tych, którzy regulamin czytali, a otchłań piekielna niech pochłonie tych, którzy tego nie uczynili." (Kor 2, 17 - 18)
"Nie patrz na piękno lecz na człowieka, bo serce zostaje, a piękno ucieka"
"Whatever I start feeling sick I just stop being sick and be awesome instead. True story."
Sisi
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 15.11.2008, 10:29:08 »

OK dzięki za opinie, przy następnym zdjęciu napewno skorzystam z twoich rad. A i mogłabyś mi poradzić jak pokolorować paznokcie.

Możesz użyć koloru: f7d5ff (Sprawdziłam na twojej kolorowance, ładnie wygląda), zamalować paznokcie i ustawić tryb warstwy: mnożenie dla ciemniejszych paznokci, pokrywanie dla jaśniejszych, lub wypalanie, które też daje ciekawy efekt. Na pewno dasz sobie radę. Możesz też użyć, np. jakiegoś zielonego lub białego koloru i zrobić wzorki lub imitację brokatu. To zależy od Ciebie.
Zapisane

Każdy może zranić jednym słowem...
Ja gdy mam ranić, ranię sposobem...
MieciaxD
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 15.11.2008, 22:51:18 »

Ale jak wypełnic nową warstwe kolorem [ 2 punkt] ?? Jestem tu nowa .. POMOCY
Zapisane

Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie.
Strony: [1] 2 3 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Kolorowanie fotografii dla początkujących
Skocz do: