Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.6 dostępny!!!  (Przeczytany 44690 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wojciech_k
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 04.10.2008, 19:22:04 »


Nie wiem jak Wy, ale ja czuje pewien niedosyt w nowej wersji GIMPa. Po cichu liczyłem głównie na grupowanie warstw. Myślałem też, że może dodadzą jakieś nowe pędzle, gradienty, desenie.

Troche ponarzekałem, ale oczywiście są zmiany na plus, jak np. wspominane już narzędzie zaznaczania, czy też nowe funkcjonalności pędzla. Poza tym wydaje mi się, że uruchamia się GIMP jakby szybciej od poprzednich wersji, nie wiem czy mi się tylko wydaje, czy rzeczywiście tak jest  Mrugnięcie

PS
Opcja "użyj koloru z gradientu" dla rysowania pędzlem była w poprzednich wersjach, czy ją teraz dodali, bo niekojarze żeby to było?
Zapisane

Nic się nie powtarza, ale wszystko już było.
kodishu
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 04.10.2008, 19:58:14 »

@Zdybek masz rację, nie powinienem. Przepraszam.
Zapisane
windingkira
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: kira@necrosnake.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 85
Galeria Użytkownika


grafik - ilustrator - rysownik


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 05.10.2008, 10:49:33 »

Zainstalowałam dla GiMPa 2.6 najnowsze ubuntu w wersji testowej (developerskiej). Niestety pojawiły się problemy z tabletem. Nie mogę używać piórka. Chyba muszę czekać aż sterowniki Wacoma zaczną współdziałać z jądrem 2.6.27. Jeżeli ktoś chce zachować działający tablet - niech się wstrzyma z aktualizacją softu przynajmniej z miesiąc.

Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : 05.10.2008, 20:05:47 »

Dobra wiadomość dla użytkowników Windowsa. Prawdopodobnie już w GIMP-ie 2.6.1 okna narzędziówki, warstw itp. będzie można umieszczać ponad oknem obrazu. Nie będą się już chowały pod spodem. Stać się ma tak za sprawą nowej wersji biblioteki GTK. A wersja 2.6.1 ukaże się chyba jeszcze w tym miesiącu.

Co do interfejsu jedno-okienkowego: Prawdopodobnie w wersji 2.8 będzie możliwość "przyczepiania" doków narzędzi do okna obrazu (przynajmniej takie są plany niektórych programistów GIMP-a)

W wersji 2.8 nie ujrzymy jeszcze opcji grupowania warstw znanej z Photoshopa, aby taka opcja była możliwa musi zostać przebudowany format zapisu plików XCF. Być może grupowania warstw doczekamy się w wersji 3.0.

Jeśli chodzi o CMYK to główni programiści nie mają zamiaru zajmować się tą kwestią. Wychodzą z założenia, że drukarnie stać na programy obsługujące CMYK a celem GIMP-a jest raczej tworzenie i obróbka obrazu na potrzeby WWW i nie chcą tracić czasu na implementację CMYK.
Priorytetem dla deweloperów jest bezstratna obróbka obrazu i 16-bitów na kanał i tym będą się zajmować.

 
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
snufkin
Gość
« Odpowiedz #60 : 05.10.2008, 21:30:14 »

Priorytetem dla deweloperów jest bezstratna obróbka obrazu i 16-bitów na kanał i tym będą się zajmować.
Czy mógłbyś napisać co to w praktyce oznacza, bo szczególnie druga część Twojej wypowiedzi to dla mnie kompletna czarna magia. Język
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : 05.10.2008, 22:02:50 »

Priorytetem dla deweloperów jest bezstratna obróbka obrazu i 16-bitów na kanał i tym będą się zajmować.
Czy mógłbyś napisać co to w praktyce oznacza, bo szczególnie druga część Twojej wypowiedzi to dla mnie kompletna czarna magia. Język

http://www.fotosite.pl/artykuly/cyfrowa-ciemnia/16-bitow-na-kanal.html
Zapisane
wojciech_k
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 06.10.2008, 19:47:22 »

W wersji 2.8 nie ujrzymy jeszcze opcji grupowania warstw znanej z Photoshopa, aby taka opcja była możliwa musi zostać przebudowany format zapisu plików XCF. Być może grupowania warstw doczekamy się w wersji 3.0.

Oby ukazała się ta funkcja w wersji 3.0, i oby nastąpiło to jak najszybciej, czego sobie, Wam i programistom GIMPa życze  Język
Zapisane

Nic się nie powtarza, ale wszystko już było.
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #63 : 06.10.2008, 19:56:51 »

W wersji 2.8 nie ujrzymy jeszcze opcji grupowania warstw znanej z Photoshopa, aby taka opcja była możliwa musi zostać przebudowany format zapisu plików XCF. Być może grupowania warstw doczekamy się w wersji 3.0.
no niech nie żartują :/ dobrze że ponowna instalacja windowsa trwa u mnie ~10 minut. przy większych projektach bd musiał używać photoshopa (trial) i po 30 dniach format + ponowna instalacja :/
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 06.10.2008, 20:35:19 »

W wersji 2.8 nie ujrzymy jeszcze opcji grupowania warstw znanej z Photoshopa, aby taka opcja była możliwa musi zostać przebudowany format zapisu plików XCF. Być może grupowania warstw doczekamy się w wersji 3.0.
no niech nie żartują :/ dobrze że ponowna instalacja windowsa trwa u mnie ~10 minut. przy większych projektach bd musiał używać photoshopa (trial) i po 30 dniach format + ponowna instalacja :/

Kiedyś był taki król czy też książę i podobno od jego imienia wzięła się nazwa dawnej stolicy Polski. Znacie tę historie, co nie  Mrugnięcie ?

@ozziuss: Widzę że nie tylko ja mam podobne sposoby, z mojego doświadczania wynika że po 100-120 warstwach nie da się w GIMP-e pracować. Nie że się zacina (co i tak ma miejsce ale zależy bardziej od formatu pracy), po prostu nie można się połapać gdzie są elementy ust, oczu czy włosów. Opisywanie jest dobre ale czasochłonne i dość irytujące, a i tak musimy latać po całej liście tych 200 warstw i szukać gdzie one są.
Z tego powodu postanowiłem nie startować ze swym serwisem o plikach XCF (choć zrobiłem go w znacznym stopniu) i poczekać aż będę mógł te pliki dostosować tak by ludzie mieli z tego jakiś pożytek. Ja sam czasem łapie się za głowę gdy otwieram jakiś plik sprzed miesiąca co ma 70 warstw a co dopiero koś kto gimpa ma od niedawna i tej pracy ze mną nie robił. Po prostu bez sensu.  
Może i te GEGL-e, 16 bitowe kanały są ważne, ale grupowanie warstw to też nie jest jakieś widzimisię tylko absolutny standard który powinno wziąć się pod uwagę już w pierwszych wersjach Gimpa-a. IMO jak tak dalej pójdzie to pewnie drzewka warstw będą gdzieś po 3.
Zapisane
Usambar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika


Fharma Initiative Member


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 07.10.2008, 16:02:31 »

Mi, ze tak powiem ta wersja GIMP'a nie przypadła do gustu.
Zapisane
ikkiz
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: ikkiz@jabber.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika


ikkiz lycantropos


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : 08.10.2008, 06:49:19 »

niby dla czego ta wersja Ci nie odpowiada?
nie ma na razie jakichś rewolucyjnych zmian - tylko troche interfejs.
czy to ci właśnie przeszkadza?
Bo reszta to ficzery, których nie trzeba używać, więc nie wiem jak mogą komuś nie zawadzać.
Zapisane

tu zapraszam www.ikkiz.pl (rysuje golasy !)
Oscypek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-NC
Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika


Take Five :D


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : 09.10.2008, 12:20:52 »

Dobra wiadomość dla użytkowników Windowsa. Prawdopodobnie już w GIMP-ie 2.6.1 okna narzędziówki, warstw itp. będzie można umieszczać ponad oknem obrazu. Nie będą się już chowały pod spodem. Stać się ma tak za sprawą nowej wersji biblioteki GTK. A wersja 2.6.1 ukaże się chyba jeszcze w tym miesiącu.

Dopiero wtedy przerzucę się na gimpa 2.6... na razie poza narzędziem tekstowym gimp 2.6 wyszedł tylko nieznacznie lepiej niż gimp 2.4. Więc na razie pozostanę przy tym, do czego się przyzwyczaiłem przez dłuższy czas Język.
Zapisane

Nie przyjmuję ŻADNYCH wyzwań.
http://www.telefonicznie.blogspot.com
ZETT93
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: zett@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 385
Galeria Użytkownika


Zaraz Cię wyciosam!


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : 09.10.2008, 15:13:10 »

Dobra wiadomość dla użytkowników Windowsa. Prawdopodobnie już w GIMP-ie 2.6.1 okna narzędziówki, warstw itp. będzie można umieszczać ponad oknem obrazu. Nie będą się już chowały pod spodem. Stać się ma tak za sprawą nowej wersji biblioteki GTK. A wersja 2.6.1 ukaże się chyba jeszcze w tym miesiącu.

Dopiero wtedy przerzucę się na gimpa 2.6... na razie poza narzędziem tekstowym gimp 2.6 wyszedł tylko nieznacznie lepiej niż gimp 2.4. Więc na razie pozostanę przy tym, do czego się przyzwyczaiłem przez dłuższy czas Język.

Mi się podoba to, że Rozsmarowywanie można skalować Uśmiech I głównie dlatego się przesiadłem... A może ktoś dokładnie opisać w czym pomaga to okienko wokół textu? Mi się wydaje że jest zbędne.
Zapisane

I'M BACK !
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : 09.10.2008, 17:48:15 »

Jest już 2.6.1

http://www.gimp.org/


EDIT:
Niestety brak jak na razie jakichkolwiek instalatorów dla Windows czy choćby paczek .deb :/.
Jakby nie mogli przygotować tych paczek i instalatorów.


« Ostatnia zmiana: 09.10.2008, 18:30:49 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: GIMP 2.6 dostępny!!!
Skocz do: