Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.6 dostępny!!!  (Przeczytany 44686 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amator :-(
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

amator :-(


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 02.10.2008, 12:34:30 »

Pasek menu z Narzędziówki został usunięty i połączony z pasiek menu w oknie obrazu.

"[...] utrzymanie Narzędziówki i Doków zawsze ponad oknem obrazu."

Jak to zrobić?
« Ostatnia zmiana: 02.10.2008, 12:46:56 wysłane przez amator :-( » Zapisane
angeldesign
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 02.10.2008, 13:02:14 »

Cieszy to bardzo. Ciekaw jestem tylko czy dodano możliwość pisanie teksty po ścieżce.

W opcjach tekstu jest "tekst za ścieżką" ale nie działa tak jak tego oczekiwałem. Efekt końcowy jest średni.
Zapisane
Arek00
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

Arek00


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 02.10.2008, 13:08:40 »

czy ktoś może wie czy skrypt z gimpa 2.4.7 będzie działał pod 2.6? a jeśli nie to może znacie jakiś dobry opis jak go przerobić na wersję 2.6?
Zapisane
Sebko
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 02.10.2008, 13:52:39 »

Cytuj
Przesiadz sie z Windowsa wiec... Nic nie stracisz, tylko zyskasz;-)
Ja "jakos" radze sobie od 10 lat. Cale firmy przestawiam na Linuksa, nikt nie zglasza reklamacji.

To zły argument. Szczególnie, że Ubuntu (podobnie jak inne dystrybucje) nie radzi sobie dobrze z moim laptopem. Zresztą uważam że zmiana systemu ze względu na jeden program to po prostu paranoja, tym bardziej, że nie ma odpowiedników programów, które są mi po prostu niezbędne. Jednak to nie dyskusja o OSach tylko o gimpie 2.6 i wieńcząc moje zdanie na ten temat dodam: Dobrze, że 2.6 jest, ale faktycznie niewiele w nim naprawdę potrzebnych zmian.
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 02.10.2008, 14:11:36 »

Każdy sądzi według własnych potrzeb. I tak moim zdaniem wiele z wprowadzonych zmian było potrzebnych i od dawna przeze mnie oczekiwanych. Zabrakło jednak wielu innych, np. grupowania warstw.

Pierwsze moje wrażenie jest takie że wiele poprawiono ale zrobiono to trochę na wyrost. Nie do końca wszystko zostało zrobione np. wdrożenie gegl, namiastka zintegrowanego pojedynczego okna (na czym mi akurat nie zależy bo naprawdę cenię sobie obecny interfejs).
Zdaję sobie sprawę że wymaga to dużo pracy i stąd moim zdaniem to wydanie nie jest domknięte jak należy. Spodziewam się że naprawdę duże zmiany ujrzymy w wersji 3 gimpa.

Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 02.10.2008, 15:33:54 »

Nie wiecie, kiedy będą RPM-y nowej wersji?

Paczki tworzą developerzy danej dystrybucji, to pytanie należy skierować do developerów dystrybucji której używasz. Ewentualnie zadać je na forum tej dystrybucji.
Zapisane
tommek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 02.10.2008, 16:00:33 »

Tak na prawdę to tylko kosmetyka to co najbardziej razi większość użytkowników czyli interfejs bez zmian, nie rozumie dlaczego tak usilnie trzymają się tego chociaż temat np dokowania narzędzi przewija się od początku, dlaczego ma być inaczej niż w windows za wszelką cenę.
Zapisane

miooh
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

miooh


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 02.10.2008, 16:14:08 »

Pobrałem dzisiaj, zainstalowałem pod Windows XP... pierwszy efekt ok... ale....
Wszedłem w menu Konfiguracja i ujrzałem BSOD! Spróbowałem 2 raz - efekt ten sam...
Niestety... coś chyba jest nie tak...
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 02.10.2008, 16:22:15 »

Tak na prawdę to tylko kosmetyka to co najbardziej razi większość użytkowników czyli interfejs bez zmian, nie rozumie dlaczego tak usilnie trzymają się tego chociaż temat np dokowania narzędzi przewija się od początku, dlaczego ma być inaczej niż w windows za wszelką cenę.

Nie trzymają się usilnie starego interfejsu. Prace nad nowym są cały czas prowadzone, ale to wymaga czasu.
 Poczytaj trochę na sieci, poszukaj, i nie pisz bzdur, bo prośby użytkowników zostały wysłuchane Uśmiech(między innymi zmiana interfejsu) ale wszystkiego na raz nie zrobią.

No i nie wiem czy większość chce nowy interfejs, bo za każdym razem jak spotykam wątek  w sieci poświęcony interfejsowi to zdania są podzielone.
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #23 : 02.10.2008, 17:36:05 »

ja bym chciałem żeby gimp był jednookienkowy, ale(!) żeby dało się go uruchomić w trybie pełnoekranowym, czyli żeby wyglądał jak firefox po wciśnięciu F11. wtedy można by było zrobić chowane panele po bokach (czyli narzędzia na lewo i opcje na prawo). oczywiście byłyby one odczepialne i w razie odczepienia - zwijalne do małego paska. Mrugnięcie ja jestem za takim właśnie rozwiązaniem.
Zapisane
tommek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 02.10.2008, 18:10:34 »

No tak prace trwają właściwie od początku ten problem się przewija, śledzę to już dostatecznie długo, podstawowy problem wszystko w jednym oknie to jest tylko niby jedno kliknięcie czy dwa żeby się przełączyć ale jak pracujesz kilka godzin to jest po prostu wkurzające niepotrzebne rozpraszanie się można się nauczyć skrótów ale nie każdy tak lubi pracować. Od lat się przewija ten wątek że nie ma być jak windows to nie ma być photoshop tylko niby dlaczego. W Inkscape dało się zadokować palety i jakoś nikt nie narzeka, najlepszy interfejs ma ps a od wersji cs3 to już idealny nie rozumie dlaczego nie można zrobić czegoś takiego, co do głosów podzielonych to podział jest raczej po stronie ideologicznej a nie użytkowej. Zauważ że gimp na początku miał wszystko w innym oknie i zmiany idą w kierunku likwidacji wielu okien czyli to o czym piszę, po co było projektować taki interfejs te kilkanaście lat temu kiedy standardem były 15 calowe monitory, przecież to od początku była męka.
Zapisane

mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 02.10.2008, 18:55:34 »

No tak prace trwają właściwie od początku ten problem się przewija, śledzę to już dostatecznie długo, podstawowy problem wszystko w jednym oknie to jest tylko niby jedno kliknięcie czy dwa żeby się przełączyć ale jak pracujesz kilka godzin to jest po prostu wkurzające niepotrzebne rozpraszanie się można się nauczyć skrótów ale nie każdy tak lubi pracować.

Wydaje mi się że największy problem z tym mogą mieć osoby przesiadające się z programów jedno okienkowych. Pracuję kilka lat w gimpie, wcześniej parę lat pracowałem w Corelu, i muszę powiedzieć że obecny interfejs gimpa wydaje mi się lekki, łatwy i przyjemny. Spędzam przy nim często po kilka godzin dziennie.

Cytuj
Od lat się przewija ten wątek że nie ma być jak windows to nie ma być photoshop tylko niby dlaczego. W Inkscape dało się zadokować palety i jakoś nikt nie narzeka, najlepszy interfejs ma ps a od wersji cs3 to już idealny nie rozumie dlaczego nie można zrobić czegoś takiego

Ależ można zrobić coś takiego i to właśnie miałem wcześniej na myśli pisząc że są prowadzone prace nad nowym interfejsem. Prawdopodobnie nie znalazłeś tych informacji co ja. Według znalezionych przeze mnie informacji pracują cały czas nad jedno okienkowym gimpem, pojawiły się nawet zrzuty pierwszych propozycji takiego iterfejsu.

Cytuj
co do głosów podzielonych to podział jest raczej po stronie ideologicznej a nie użytkowej.

Moje obserwacje są inne.

Cytuj
po co było projektować taki interfejs te kilkanaście lat temu kiedy standardem były 15 calowe monitory, przecież to od początku była męka.

Szczerze też mnie to zastanawia. Mimo iż odpowiada mi obecny interfejs, wydaje mi się dziwne że w tamtych czasach tak go zaprojektowali. Nie mam nic przeciw zmianie interfejsu na inny, bardzo chciałbym jednak aby układ można sobie było wybrać w preferencjach.
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 02.10.2008, 19:20:16 »

W końcu jakaś bardziej przyzwoita dynamika pędzla Uśmiech Cieszę się jak głupia Chichot
Zapisane
kodishu
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 02.10.2008, 19:26:16 »

Podpowiedzcie jak zrobic jedno okno gimpa w xp?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: GIMP 2.6 dostępny!!!
Skocz do: