Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: GIMP 2.5.3 - wydanie rozwojowe
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.5.3 - wydanie rozwojowe  (Przeczytany 4711 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 22.08.2008, 11:42:13 »

GIMP 2.5.3 jest świeżym wydaniem z rozwojowej gałęzi oznaczonej numerkiem 2.5. Daje to programistom i zainteresowanym użytkownikom przegląd możliwości w nadchodzącym wydaniu GIMP-a 2.6. Jeśli chcesz wypróbować to niestabilne wydanie, przeczytaj Notatki do Wydania dla GIMP-a 2.5

Zmiany w wersji 2.5.3:

- poprawki dla platformy Windows 64-bit
- emulacja dynamiki pędzla dla malowania wzdłuż ścieżki/ zaznaczenia (opcjonalnie)
- dalsze prace nad udoskonaleniem pozwalającym przesuwać obraz poza granice, ulepszenie zachowań wyświetlania obrazu podczas przybliżania/oddalania lub zmiany rozmiaru
- dodanie linka do podręcznika użytkownika w oknie podpowiedzi
- przepisanie kodu skalowania udoskonala jakość skalowania, w szczególności zmniejszania
- udostępnienie opcji 'copy-on-write' (? ? ?) z poziomu obrazu
- dodanie "Wklej jako nowa warstwa" w menu Edycja
- dodanie "Nowa z widocznego" do menu Warstwa, co pozwala na utworzenie nowej warstwy z widocznego obrazu
- dodanie nowej procedury 'gimp-layer-new-from-visible' (gimp-warstwa-nowa-z-widocznego)
- zmiana nazwy wszystkich wykonywalnych plików plug-inów, tak aby posiadały rozszerzenia
- zmiana wybieraka koloru HSV, aby wykorzystywał widżet GtkHSV
- zmiana domyślnej wartości dla własności gimprc : 'trust-dirty-flag'
- porzucenie skryptu "Wybuch gwiazdy"
- ulepszenie zachowań przycisku przybliżania/oddalania w górnym prawym rogu okna obrazu
- dozwolenie procedurą PDB przejść wiadomość błędu z jej zwracanymi wartościami
- zmiana prawie wszystkich plików plug-inów aby przechodziły ich wiadomości błędu z zwracanymi wartościami zamiast pojawiania się okna dialogowego z błędem
- przystosowanie wyświetlacza pozycji wskaźnika na pasku stanu do wyświetlania precyzyjnego wskaźnika aktywnego narzędzia
- poprawki i czyszczenie kodu

Pobierz kod źródłowy GIMP-a 2.5.3 (ftp://ftp.gimp.org/pub/gimp/v2.5/gimp-2.5.3.tar.bz2)
Suma kontrolna md5 (ftp://ftp.gimp.org/pub/gimp/v2.5/gimp-2.5.3.tar.bz2.md5)


Proszę zgłaszać wszystkie błędy (językowe, merytoryczne i w tłumaczeniu) wysyłając prywatną wiadomość
oryginalny news na gimp.org
 
« Ostatnia zmiana: 22.08.2008, 22:15:45 wysłane przez ba®thez » Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 23.08.2008, 15:58:40 »

2.6 zapowiada się ciekawie Uśmiech Mam nadzieje że przed wrześniem ją wypuszczą.

Zapodaj link do listy mailingowej gimpa, będę wdzięczny, chciałbym być na bieżąco.

Apropo nowego widżetu wyboru koloru w HSV z tego co czytałem chodzi o trójkątna paletę, wolałbym żeby poprawili suwakową wersje mimo że trójkącika często używam to z suwakami częściej pracuje. Nie wiem czemu suwak od Hue też zmienia nasycenie i jasność kiedy przysuwamy suwaki SV, czasami mam spory problem z znalezieniem koloru :/ mogli by dać nie zmieniający się pasek u góry albo zastąpić suwak Hue tak ja jest w szopie.
Zapisane
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 23.08.2008, 16:20:57 »

http://www.gimp.org/mail_lists.html

Tu masz wszystkie listy. Najwięcej można przeczytać na "GIMP users" i "GIMP Developers". W Fx 3 musisz dodać certyfikaty ze strony, bo inaczej nie poczytasz sobie.
Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 24.08.2008, 00:07:34 »

Dzięki Uśmiech jak tylko rozgryzę jak się to obsługuje to sobie poczytam xD
Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #4 : 25.08.2008, 14:37:11 »

Możne też poczytać tutaj ale po angielsku. Szkoda że żeby to odpalić pod windą trzeba się tak namęczyć.
Zapisane
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 25.08.2008, 21:46:35 »

Dokładnie to samo tłumaczę, kiedy wychodzi kolejna wersja, wiec po co się ma ktoś męczyć z angielskim, jak się już ja męczyłem. Oczywiście jak ktoś uważa, ze zna angielski lepiej ode mnie to nie zaprzeczam można tam poczytać o nowościach w kolejnych wydaniach.

Poczekaj na stabilne wydania, to po kilku dniach dostaniesz instalator "dalej, tak, dalej, dalej, zakończ", a to nie jest trudne Język
« Ostatnia zmiana: 25.08.2008, 21:59:22 wysłane przez Ravicious » Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: GIMP 2.5.3 - wydanie rozwojowe
Skocz do: