Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Regulamin v0.5.5  (Przeczytany 321816 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria UżytkownikaZobacz profil WWW
« : 19.09.2006, 16:29:16 »

REGULAMIN FORUM 0.5.5


####################################################


§1 ZASADY OGÓLNE

1. Forum jest miejscem, w którym wymienia się opinie i każdy ma do tego pełne prawo, ale niedozwolone jest poniżanie w jakikolwiek sposób innej osoby za jej opinię/poglądy.

2. Jeśli chcesz założyć nowy temat, zastanów się, czy jest sensowny. Jeżeli stwierdzisz, że tak, to użyj opcji "SZUKAJ" by sprawdzić, czy dany temat przypadkiem już nie został założony przez inną osobę. Jeśli znajdziesz temat, który ma podobną treść do twojego, to dopisz się do niego.

3. Zakładając dany temat tworzymy go w odpowiednim dziale, jeśli takiego działu nie ma - piszemy go w Hydeparku. Jeśli chcemy i uważamy, że powinien taki dział powstać, piszemy o tym do Administratora. Jeśli temat mimo wszystko zostanie stworzony w złym miejscu, zostanie on przeniesiony.

4. Zakładając nowy temat dokładnie precyzuj swój problem. Tematy w stylu Help, Pomóżcie, Pomocy - będą kasowane.

5. Na forum nie odrabiamy za nikogo prac domowych, zadań z informatyki, nie wykonujemy prac konkursowych i innych, które użytkownik zobowiązany jest wykonać samodzielnie. Tematy zawierające takie prośby będą usuwane. W przypadku gdy użytkownik mimo usunięcia i ostrzeżenia będzie zakładał ponownie dany temat, może zostać ukarany na kilka dni (wedle opinii moderatora) częściowym zbanowaniem, lub poważniej. Jednak każdy użytkownik zawsze może poprosić o pomoc, przedstawiając konkretny problem, z którym nie może sobie poradzić.

6. Zawsze trzymaj się tematu dyskusji! Posty offtopicowe będą usuwane przez moderatorów. A jeśli będziesz robił to nagminnie - zostaniesz ukarany.

7. Uważaj z niepotrzebnym formatowaniem czcionki - wpływa to na czytelność. Pisanie całych wyrazów czy zdań wersalikami (dużymi literami) jest zabronione (wg. netykiety pisanie w ten sposób uznawane jest jako krzyk). Jeśli zdarzy Ci się błąd czy literówka, masz możliwość edytowania postu. Nie nadużywaj emotikon - nie rób z forum dennego komiksu. Uważaj przy kolorowaniu tekstu - używanie kolorów grup administracyjnych (takich jak czerwony) jest niepożądane.

8. Posty nie wnoszące nic do dyskusji (typu Dzięki, Thx, Nie działa) będą usuwane przez moderatorów.

9. Używanie wulgaryzmów na forum jest zabronione i nie dopuszcza się zastępowania części wyrazu wulgarnego gwiazdkami (***). Posty z wulgaryzmami, niezależnie od wartości merytorycznej, będą usuwane.

10. Na forum nie wolno umieszczać linków prowadzących bezpośrednio do plików i oprogramowania, które mogłoby wyrządzić innym szkodę (trojany, wirusy, spyware), kluczy do oprogramowania komercyjnego, cracków oraz samego oprogramowania z podejrzanych źródeł (potocznie "oprogramowania pirackiego"), z wyjątkiem oprogramowania komercyjnego dostępnego na stronie jego producenta. Mile jest widziane natomiast podawanie linków do zamiennego oprogramowania darmowego, a w szczególności OpenSource. Punkt tyczy się także postów, sygnatur i podpisów.

11. Na forum nie wolno umieszczać treści niezgodnych z polskim prawem oraz symboli i postaci religijnych, które mogłyby urazić wyznawców danej wiary.

12. Na forum posługujemy się językiem polskim i zasadami poprawnej pisowni. W miarę możliwości piszemy z polskimi ogonkami, choć nie jest to wymagane.

13. Moderator/Administrator ma prawo do edycji postów zawierających zdania niepoprawne ortograficznie, gramatycznie oraz logicznie. Może on także poprzez edycję uwydatnić błędy użytkownika, narażając go na tzw "pośmiewisko" - jednak niedopuszczalne jest, aby robił to w sposób bezpośredni (poprzez komentarze, czy przedrzeźnianie).

14. Użytkownik ma prawo, a niekiedy nawet i obowiązek użycia opcji Zgłoś do moderatora widocznej pod każdym postem, szczególnie jeśli dany post jest niezgodny z którymkolwiek punktem regulaminu lub uraża/bulwersuje użytkownika. Po wysłaniu skargi na dany post, wszyscy moderatorzy zostaną natychmiast powiadomieni o nim poprzez mail (więc ich interwencja będzie nieunikniona). Nie zalecane jest jednak nadużywanie tej funkcji, ze względu na ograniczoną cierpliwość obsługi forum.

15. Nie wchodź w kompetencje moderatorów, nie zwracaj uwagi innym użytkownikom. Od tego są moderatorzy. Jeśli zauważysz jakiś post naruszający regulamin, zwykły spam albo inny przejaw działalności forumowych trolli, nie komentuj tego na forum, nie dopisuj nowych postów. Zgłoś post do moderatora.

16. Jeśli pomyliłeś się w napisanym poście, chcesz coś do niego dodać - nie pisz od razu nowego zaraz pod nim! Użyj opcji "Edycja, aby zrobić z nim co chcesz.

17. Bardzo niemile widziane jest "dublowanie postów" w celu zwrócenia uwagi na dany wątek. Jeśli zaś przypadkowo wyślesz jakimś sposobem swego posta 2 razy, usuń go.

18. Użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść, a nie obsługa forum. Obsługa forum ma za obowiązek dopilnowanie, aby treści niezgodne z regulaminem zostały usunięte, a użytkownik ukarany.

19. Moderatorzy i Administratorzy nie mają obowiązku informowania o powodach usunięcia/przeniesienia wiadomości użytkownika do innego działu. Mają natomiast obowiązek informować go o złamaniu przez niego regulaminu.

20. Zamieszczanie linków do stron przez użytkowników nie posiadających co najmniej 10 postów na forum będzie traktowane jako spam, a takowe tematy będą usuwane. Podobnie ma się sprawa z linkami do stron komercyjnych w profilach, szczególnie jeśli profil został założony jedynie dla nich. Tacy użytkownicy muszą liczyć się z możliwością usunięcia spamowego profilu bez wcześniejszego powiadomienia.

21. Jeśli chcesz wysłać wiadomość prywatną do któregoś z moderatorów, koniecznie zapoznaj się wcześniej z treścią tematu Zasady wysyłania wiadomości prywatnych do obsługi forum.

####################################################


§2 LICENCJE

1. Rejestrując się na forum i będąc jego aktywnym użytkownikiem zobowiązujesz się do wybrania licencji, na jakiej będą publikowane wszystkie Twoje prace (posty, tutoriale, prace w galerii, załączniki itp. - ogólnie wszystko co dotyczy Twojej osoby).

2. Rejestrując się na forum dajemy Ci możliwość wyboru 4 licencji.

3. Wszystkie osoby, które nie wybrały licencji w profilu, traktowane są jak osoby, które ustawiły licencję Copyright.


####################################################


§3 TUTORIALE

1. Tutoriali zamieszczonych na forum nie można kopiować, chyba że autor wyraził na to pisemną zgodę w tutorialu (lub na PW/mail).

2. Zamieszczane tutoriale powinny mieć formę tekstową + zrzuty okien jako jego ilustracja. Preferowanym formatem oprawy graficznej tutoriala jest format *.png (Portable Network Graphics).

3. Jeśli chcesz zamieścić tutorial, który jest wyłącznie w formie graficznej, to musimy cię zmartwić, nie ma takiej możliwości i tutoriale takie nie będą zatwierdzane. Wynika to z tego, że tutoriale takie nie są indeksowane przez wyszukiwarki, są mało czytelne oraz trudne w edycji (ciężko poprawić błędy, które w tutorialu mogą wystąpić). Niepotrzebne zużywają one również transfer użytkowników usług takich jak np. BlueConnect oraz zajmują dużo miejsca (w szczególności niepotrzebne napisy typu RIP = R.I.P.).

4. Dostęp do działu, w którym można pisać propozycje tutoriali jest dostępny wyłącznie dla osób, które napisały co najmniej 15 postów. Jest to w pewien sposób wymuszenie przestrzegania regulaminu, który sobie olewacie. Tutoriale napisane w innym dziale niż "Propozycje tutoriali" będą natychmiast usuwane.

5. Za tutoriale na sygnatury, o ile nie będą wnosiły czegoś nowego, punktów reputacji nie przyznaje się.

6. Wymagamy, by screeny i wyniki tutoriali zamieszczać w osobistych galeriach. Dzięki temu zapewniamy, że nigdy nie znikną one z serwera (jak ma to np. miejsce na imageshack), animowane gify nie będą miały obcinanych klatek (jak ma to miejsce na fotosiku) oraz limit wielkości pliku zawsze będzie wynosił co najmniej 4 mB. Dzięki temu tutoriale zawsze, gdy będzie działało forum, będą miały odpowiednią oprawę graficzną. Przykład galerii ze screenami.

7. Piszący tutorial ma obowiązek dołączyć do niego miniaturkę tutoriala (50x50 pikseli, format .png dla plików statycznych i .gif dla animowanych) oraz krótki (jedno, dwa zdania) opis, który będzie mówił, o czym jest tutorial. Jest to wymagane, by tutorial został dodany do indeksu.

8. Jeśli nowy tutorial zostanie dodany do indeksu, jego autor otrzymuje 3 punkty reputacji. Za dodaną do indeksu poprawę/uaktualnienie już istniejącego tutoriala, autor poprawy otrzyma 2 punkty reputacji. Lista tutoriali wymagających poprawy: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,58497.0.html.

Więcej informacji dotyczących tutoriali można znaleźć w przeznaczonych do tego działach.


####################################################


§4 AWATARY, PODPISY I SYGNATURY

1. Maksymalna wysokość całej sygnatury (obraz + tekst) to 200 pikseli.

2. Maksymalny dozwolony rozmiar obrazków w sygnaturze to 200 kB.

3. Maksymalny dozwolony rozmiar awataru to 100 kB.

4. Zabrania się umieszczania w awatarach/sygnaturach treści niezgodnych z regulaminem forum.


####################################################


§5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Każdy użytkownik rejestrując się na forum akceptuje regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

2. Podane tu zasady muszą być przestrzegane przez wszystkich użytkowników.

3. Osoby, które nie przestrzegają regulaminu, zostaną ukarane.

4. W wyjątkowych sytuacjach użytkownik może zostać usunięty z forum.

5. Administratorzy oraz Moderatorzy są twórcami tego serwisu i mają prawo do nieprzestrzegania niektórych punktów regulaminu.

6. Jeżeli masz jakieś uwagi co do regulaminu lub jego przestrzegania, skontaktuj się z Administratorem.

7. Osoby odpowiedzialne za obsługę i działanie forum zastrzegają sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie.


####################################################


§6 KARY

1. Za łamanie zasad określonych w powyższym regulaminie użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem, czasowym banem lub usunięciem konta i dożywotnim banem - w zależności od wagi wykroczenia.

2. Za obrażanie innych użytkowników forum można otrzymać ostrzeżenie lub tymczasowy ban.


####################################################Życzymy miłej wymiany poglądów i owocnej nauki na naszym forum!
               Administratorzy i Moderatorzy
« Ostatnia zmiana: 27.11.2014, 20:31:20 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 435
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.03.2013, 21:16:34 »

§7 CIASTECZKA

1. Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie informacje tekstowe, wysyłane przez serwer WWW i zapisywane po stronie użytkownika. Nie służą do ustalania tożsamości użytkowników, a jedynie ich identyfikacji jako użytkowników forum lub ich urządzeń (w przypadku gości - użytkowników nie zalogowanych).
2. Forum gimpuj.info w żaden sposób nie zbiera żadnych informacji przez mechanizm ciasteczek. Są one wykorzystywane do trzymania sesji użytkownika (jego zalogowania). Forum jest w stanie działać bez tego mechanizmu, choć pewne jego części mogą działać nieprawidłowo (postaramy się zlikwidować te problemy - kiedyś).
3. Forum gimpuj.info nie może tego powiedzieć o reklamach jakie są na nim wyświetlane, a jakie zapewniane są przez właściciela serwera.
4. Mechanizm ciasteczek można wyłączyć. Aby to zrobić należy odszukać ustawienia dotyczące ustawień prywatności, lub zajrzeć do pomocy, czy dokumentacji używanej przeglądarki.
5. Dodatkowe linki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciasteczka
http://www.simplemachines.org/
« Ostatnia zmiana: 03.11.2013, 13:07:56 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 435
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.10.2013, 19:02:44 »

§8 GALERIA

1. Galeria z założenia przeznaczona jest na prezentację własnych prac graficznych użytkowników.
2. Zabronione jest używanie jej jako hostingu obrazków, lub niespełniających punktu pierwszego
3. Administracja dopuszcza sobie prawo do poproszenia o usunięcie, lub usunięcie obrazków niezgodnych z regulaminem
4. Obrazy dodawane do galerii będą niewidoczne do momentu zatwierdzenia przez moderatora
5. Akceptowane będą wyłącznie obrazy odpowiednio opisane i zgodne z regulaminem

Opis jest niezbędny do akceptacji obrazu. Musi zawierać informację, w jakim programie obraz został utworzony lub edytowany. Poza tym musi również zawierać przynajmniej jedną z poniżej wymienionych:
- co było inspiracją i/lub w jakim celu praca powstała (np. sobie a muzom, jako fanart, ilustracja, ćwiczenie, zlecenie, logo, koncept postaci...)
- czy praca jest w pełni ukończona i czy jest samodzielną grafiką czy częścią większej całości, np. komiksu, gry, interfejsu
- jakich materiałów użyto: zdjęcia, stocki, gotowe pędzle, ramki itp. - należy podać odnośnik lub krótko opisać (tylko jeśli użyto gotowych materiałów podczas tworzenia obrazu)
- jakie filtry i/lub efekty zastosowano (tylko jeśli jakieś zastosowano)
- jakie elementy zostały dodane, np.: napis, ramka i/lub co zostało zmienione, np. kolorystyka, kadr (dotyczy edycji zdjęcia lub gotowej grafiki)
Jeśli obraz dodawany jest na potrzeby tutorialu/poradnika/pomocy, wówczas zamiast powyższych informacji wystarczy tylko opisać go tagiem #tutorial lub #pomoc.
Jeśli dodawany obraz jest samodzielnie wykonaną fotografią, która nie została poddana żadnej obróbce, wówczas zamiast powyższych informacji wystarczy tylko zamieścić w opisie tag #zdjęcie
Może być wymagane podanie dodatkowych informacji ułatwiających ocenę grafiki, o których moderator powiadomi użytkownika w prywatnej wiadomości.
« Ostatnia zmiana: 15.06.2019, 18:34:07 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootRegulamin i zasady użytkowania forumWątek: Regulamin v0.5.5
Skocz do: