Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ognista tapeta na pulpit  (Przeczytany 22034 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wojt
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: WojT@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


WojT


Zobacz profil
« : 02.03.2007, 11:53:24 »

Oryginalny tutek zamieszczony jest na stronie http://www.digit.pl/news/107200_4.html Autor: Ludwik Krakowiak
Ja tylko przenoszę na to forum Chichot
Tutorial odnosi się go GIMP 2.2.x ale śmiało można go zastosować dla 2.3.x (przetestowałem Chichot) Kolorem czerwonym zaznaczę dodatki przeze mnie wprowadzone dotyczące GIMP 2.3.x.

Otwórz nowy dokument, np. o wymiarach 1024x768 pikseli. Dodaj nową warstwę, w przyborniku uaktywnij narzędzie Tekst i wpisz dowolny tekst. Wciśnij skrót Ctrl+L aby otworzyć okno dialogowe warstw. Powinieneś ujrzeć w nim trzy warstwy, z czego tekstową na samej górze. Wskaż warstwę tekstową, wybierz menu Warstwa/Połącz w dół.



Teraz przejdź do menu Script-Fu/Alfa na logo/Rozżarzone... ( Filtry/Alfa na logo/Rozżarzone ) i w oknie dialogowym wpisz rozmiar efektu (w pikselach - tutaj: 280), pozostawiając domyślny, czarny kolor tła.

Powinieneś otrzymać podobny obraz do zamieszczonego poniżej:



W oknie dialogowym warstw widoczna jest warstwa o nazwie Background (czarna) oraz warstwa Tło (biała) - usuń je, klikając je prawym przyciskiem w oknie dialogowym Warstwy i wybierając pozycję Usuń warstwę. Pozostałe dwie warstwy połącz używając polecenia Obraz/Połącz widoczne warstwy.



Dodaj kolejną warstwę i przesuń ją na dół, pod warstwę ze świecącym napisem. Wypełnij ją gradientem czarno-żółtym. W przyborniku kolor pierwszoplanowy tła jest już ustalony na czerń. Kolor drugoplanowy to biały. Dwukrotnie kliknij kolor biały aby otworzyć okno Zmiana koloru tła i wpisz następujące wartości RGB - 255/148/0. Kliknij OK. Kliknij w przyborniku pozycję Wypełnianie gradientem koloru i - jeśli nie jest to ustawione - wybierz Zwykły jako tryb wypełnienia tonalnego. Narysuj na warstwie linię pionową z dołu do góry.



Mając ciągle aktywną warstwę z gradientem wybierz opcję Script-Fu/Renderowanie/Lawa  ( Filtry/Renderowanie/Lawa ) i kliknij OK zachowując domyślne ustawienia. Zostanie utworzona nowa warstwa - Lava Layer.



W razie potrzeby przesuń ją tuż nad warstwę z gradientem, zmień jej tryb krycia - zalecamy Pokrywanie lub Miękkie światło (w oknie dialogowym warstw) i połącz obie warstwy poleceniem Warstwy/Połącz w dół.



Przejdź do warstwy z tekstem. Wybierz opcję Warstwa/Kolory/Balans kolorów ( Kkolory/Balans kolorów )i wprowadź poniższe ustawienia:



a następnie Warstwa/Kolory/Jasność i kontrast( Kolory/Jasność i Konrast )  i wprowadź poniższe ustawienia:



Efekt końcowy:

Zapisane
T00kie
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

GIMP: 2.2
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.05.2007, 09:07:28 »

może nie do końca z tutorialem ale.. Mrugnięcie

Zapisane

Alatariel
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.2
JID: Początkująca
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.07.2007, 22:56:09 »

Troszkę zmuliłam napis Zawstydzony

Zapisane


Roar! Uśmiech 2
wojtasbtm
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 58
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.08.2007, 21:00:32 »

Mi chyba dobrze wyszło Chichot



Zapisane
Blady
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika


Poczatkujacy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.08.2007, 22:22:21 »

Hmm a jak ocenisz moje?
Zapisane

CHUDZINI
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

CHUDZINI


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.08.2007, 19:30:15 »

Ja dopiero zaczynam gimpowac ale strasznie podobają mi się tutki na gimpuj.info  Duży uśmiech tylko zauważyłem, że często są problemy z serwem Smutny wczoraj cały dzień nie otwierała się strona a dziś otworzyła mi się dopiero popołudniu Smutny a na razie to co mi wyszło Język :

Zapisane
Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.08.2007, 11:23:50 »

Tutorial mi się podoba. Dzięki niemu można zrobić fajną tapetę. Moja praca:

Zapisane
Kamilek1906
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika


k1906


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 29.08.2007, 15:11:14 »

Fajny efekt , tutek też spoko Mrugnięcie

MÓJ OUTCOME

tylko troche inny Język
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Ognista tapeta na pulpit
Skocz do: