Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Notatnik  (Przeczytany 14638 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 23.06.2008, 21:24:59 »

(...)nie musi ten tutorial przecież zawierać przepisu na samą bryłę. gotowca przecież dostaniemy

I to ma być uniwersalny tutorial? Czym w ogóle w takim razie jest tutorial? Przepisem na jeden ściśle konkretny efekt nie potrafiący nauczyć kombinowania i wykorzystywania nabytych umiejętności do tworzenia innych, własnych prac? To ja ponownie dziękuję.



Można by w tym momencie powiedzieć, że kolorowanie szkicu Kiry to to samo. Tylko że wzorując się na jej tutorialu można pokolorować każdy szkic.
A w tym przypadku wątpię, aby użytkownicy nauczyli się obrabiać każdą bryłę.
Baa! najpierw musieliby te bryły skądś brać! A w formie pop-upów na ich komputer one nie trafią.

W obecnie proponowanej formie to bardzo nieuniwersalny i niewiele wnoszący tutorial.
Czekam na dalsze argumenty, ozziuss.

« Ostatnia zmiana: 23.06.2008, 21:35:19 wysłane przez INSEKT » Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 23.06.2008, 21:42:22 »

Cytuj
Mimo fajnego efektu tutorial nie wnosi nic nowego.

Jak widać Rzym wie co mówi.

Oki.
Sytuacja jest następująca:
Tutorial będzie miał przeróbki jakich chcecie tyle że będzie to pisane od razu po angielsku. To co napisałem (to jest 4 strony) jest już przetłumaczone (przy okazji kieruje tu wielkie podziękowania dla asifalittlezonked która bardzo mi pomogła). Bardzo mi zależy na sprawdzeniu się na bardziej międzynarodowej arenie. Poza tym tu już nie ma chyba większych szans Mrugnięcie.
Tak więc jeśli kogoś to jeszcze interesuje to niech spodziewa się w najbliższych dniach
nowej wersji, napisze o niej w tym temacie.

BTW: Polecacie jakieś forum albo stronkę gdzie można by umieścić taki tutorial ?    

Cytuj
Baa! najpierw musieliby te bryły skądś brać! A w formie pop-upów na ich komputer one nie trafią.

A z fotografi Mrugnięcie. http://psdtuts.com/drawing/creating-a-cool-yellow-helmet-icon/
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 23.06.2008, 21:45:57 »


Więc jednak. To już coś. Zrób tutorial na odwzorowanie obiektu (bryły) wyciągniętego ze zdjęcia, a nie stworzonego w SketchUp.



"Odwzorowanie"? Hmm, trochę Inkscape mi to zalatuje Mrugnięcie
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 23.06.2008, 22:04:40 »


Więc jednak. To już coś. Zrób tutorial na odwzorowanie obiektu (bryły) wyciągniętego ze zdjęcia, a nie stworzonego w SketchUp.



"Odwzorowanie"? Hmm, trochę Inkscape mi to zalatuje Mrugnięcie

Tak ale to musiałbym wszystko zaczynać od początku Uśmiech. I co to za różnica. Ja zrobię to używając perspektywy jak pisałem wcześniej.   
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #18 : 23.06.2008, 22:41:28 »

Chyba nas Sebastian nie opuszczasz? ;(
Pewnie wolisz zrobić międzynarodową karierę niż tkwić w zapyziałym gimpuj.info, co? Język
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 23.06.2008, 22:51:35 »

Ja zrobię to używając perspektywy jak pisałem wcześniej.   
No dobrze. Bardzo dobrze Uśmiech 2
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 23.06.2008, 23:00:32 »

Chyba nas Sebastian nie opuszczasz? ;(
Pewnie wolisz zrobić międzynarodową karierę niż tkwić w zapyziałym gimpuj.info, co? Język

Nie no coś ty Język. Cały czas będę na forum. Myślę tylko że jeśli chodzi o tutoriale to przerzucę się raczej gdzieś indziej. Tak będzie najlepiej bo ostatnie zmiany mi nie służą. Marzy mi się własny mały kącik w sieci ze swoimi tutorialami, plikami XCF itp. Taki kameralny i cichy kącik Uśmiech. Chce po prostu spróbować czegoś nowego.
No i doszlifowuje angielski Mrugnięcie.

Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #21 : 23.06.2008, 23:24:21 »

Czyli już nie będzie tutów na forum? Smutny
Będą tylko po angielsku, tak?
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 23.06.2008, 23:48:31 »

Notatnik ładnie wygląda, chociaż przypomina mi poprzednie tutoriale Sebastiana, pewnie dlatego, że ich nie czytałem, a widziałem jedynie efekt końcowy i w większości tworzyły ikony.

Zgodzę się, że dobrze było by opisać tworzenie bryły w Gimpie lub Inkscape. Jeśli już jest taki opis, to umieścić odnośnik do niego w tutorialu, lub innego żródła, gdzie jest opisane jak taką bryłę uzyskać.
Tekst w stylu "Zrób sobie bryłę 3D w np. Blenderze, Maya, ..." jest mało przyjemny.

Sebastian: To zrób tutorial dwuczęściowy, pierwszy opisujący stworzenie bryły i drugi jej kolorowanie. Jeśli ktoś nie będzie chciał (lub umiał) zrobić bryły, to zrobi resztę na podstawie Twojej  i tyle.

Generalnie jestem na tak Uśmiech
Zapisane

ozziuss
Gość
« Odpowiedz #23 : 24.06.2008, 06:26:33 »

Insekt przeczytaj swojego posta i zastanów się dlaczego tak dużo ludzi woli pracować na photoshopie niż na gimpie. czyżby więcej tutków? łał zgadłeś! wszędzie ludzi umieszczają w swoim uzasadnieniu wyboru ps'a informacje że wolą go bardziej od innych programów bo jest na niego po prostu więcej tutków. i kij z tym że większość różni się drobnym szczegółem. tutków jest więcej. i tego chce ZU. połowę tutoriali z tego forum można by wyrzucić bo "nie wnoszą nic nowego". po co jest 45 tutków w dziale 'sygnatury' jak opis stworzenia sygny można zawrzeć w jednym zdaniu: 'pokombinuj z filtrami i rozmyciami'?
nie róbcie zamkniętej superspołeczności jeżeli chcecie by więcej osób poznało zalety gimpa.
Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #24 : 24.06.2008, 07:01:52 »

ozziuss po części ma rację, ale tutorial bez tego, jak zrobić bryłę, brzmiałby "Zaznaczanie bryły Sebastiana i ciągnięcie po niej gradientami". Takie coś na nie potrzebne, bo każdy wie jak przeciągnąć gradient, a jak nie wie, to niech zajrzy do indeksu. To moje zdanie.
Zapisane
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 24.06.2008, 07:53:03 »

ozziuss, ale zauważ to, że na photoshopie nie pracuje aż tak dużo osób. Zważ na to, że jakby wycofać z neta pirackie wersje z kluczami, i usunąć je z komputerów to utrzymało by się wtedy 10%-30% osób które teraz aktualnie są przy photoshopie. A GIMP jest darmowy i jakby tak podliczyć to możliwe, że więcej osób używa właśnie GIMPa niż legalnie zakupionego photoshopa. Ale zgadzam się z tym, że tutków  w dziale sygnatury jest sporo a każdy z nich różni się jednym lub dwoma zdaniami. A na forum jest mnóstwo świetnych tutoriali, które przez użytkowników były chwalone i uznawane za świetne, a przyszła jedna lub dwie osoby z moderacji i powiedzieli, że tutorial się im ni podoba. I co z tego, że 30 użytkowników jest za przeniesieniem jakiegoś tuta jak przyjdzie loża VIPów i powie "nie podoba mi się" i tutorial praktycznie nie ma szans znaleźć się w indeksie.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 24.06.2008, 12:21:03 »

ozziuss, stary jesteś, więc nie rób z siebie durnia. To Ty jeszcze raz przeczytaj moje posty. Ja nie mówię, że "tutorial nie wnosi nic nowego". Mi tutaj chodzi o praktyczność. O sens robienia tutoriala pod tytułem "możesz go wykonać tylko wtedy, kiedy umiesz wykonać takie coś". Dlatego mówiłem tutaj o poziomie trudności trudnym.

Poza tym to w jaki sposób Sebastian wykona ten tutorial zostało już ustalone, więc nie wiem, po co rozpoczynasz kolejną dyskusję.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
zbyszekk
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


Powered by GIMP...


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 12.07.2008, 22:30:19 »

Jestem na tak, chociaż czy tytuł nie powinien brzmieć "Kolorowanie bryły" (nie koniecznie notatnika)
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Notatnik
Skocz do: