Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Notatnik  (Przeczytany 14639 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 22.06.2008, 11:44:56 »

Tutek na coś takiego:



Bazując na bryle wykonanej w SketchUp:


Uwaga!
Nie pokazuje jak ją wykonać. Daje tylko linka do tutków no i samą bryłę do obróbki. Generalnie to jest do zrobienia nawet i bez niej ale tak jest chyba łatwiej.   
Zapisane
ignacy130
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 240
Galeria Użytkownika


Już znalazłem...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.06.2008, 11:57:54 »

wygląda całkiem ładnie, ale myślę, że lepiej pokazać jak zrobić całość w gimpie.
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.06.2008, 12:02:51 »

Jest pokazane jak zrobić wszystko w GIMP. Ta bryła pomaga tylko poprowadzić ścieżki. Można równie dobrze samemu sobie to rysować nie używając bryły o ile zna się perspektywę.
Zapisane
ignacy130
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 240
Galeria Użytkownika


Już znalazłem...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.06.2008, 12:12:12 »

właśnie o to mi chodzi. powinieneś pokazać jak to zrobić np. na siatce. bo w programie do grafiki 3D to prawie wszystko można zrobić ale, nie o to chodzi.
Zapisane

BartisKing
Gość
« Odpowiedz #4 : 22.06.2008, 12:15:00 »

Jestem na tak, pewnie tak samo jak setki innych użytkowników.
Zapisane
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.06.2008, 12:25:01 »

Wygląda super ale też jestem za tym, żebyś pokazał jak to wszystko zrobic w GIMPie Uśmiech
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.06.2008, 12:32:11 »

właśnie o to mi chodzi. powinieneś pokazać jak to zrobić np. na siatce. bo w programie do grafiki 3D to prawie wszystko można zrobić ale, nie o to chodzi.

Na siatce?. To się robi narzędziem  perspektywa Narzędzie perspektywy. Rysuje się kształt a potem go dopasowuje. Robiłem tak np. Dog-tag-a.
Mogę to pokazać i tak ale wtedy poziom trudności będzie większy bo użytkownik sam będzie musiał perspektywą dopasować przekształcenie jak tutaj:
http://www.photoshopbuddy.net/notepad_icon.html
Nie znalazłem tutka na takiego notatnika jak mój niestety ale technika będzie podobna.   
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #7 : 22.06.2008, 13:18:08 »

Jestem na tak. Mi wystarczy jak jest bryła. Zresztą wklejona bryła jest jakby zbiorem odrysowanych ścieżek.
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22.06.2008, 13:47:40 »

Sebastian, dzięki, że to napiszesz Uśmiech Co prawda ważniejsze jest tu nakładanie gradientów, ale myślę, że gdyby opis, jak najlepiej poradzić sobie z tą perspektywą, zajmował nie więcej niż trzy punkty, to mógłbyś coś o tym skrobnąć Mrugnięcie Ja na przykład mam z nią problem, a nie chciałabym pracować na gotowej bryle... Jakieś drobne wskazówki byłyby mile widziane. Chyba że to prostsze niż myślę.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 23.06.2008, 19:56:04 »

Mimo że efekt bardzo mnie się podoba, jestem na nie. Albo pokażesz jak wykonać taką bryłę, albo dziękujemy.
Przypominam też, że to forum GIMP, ewentualnie Inkscape, a tutaj nagle wskakuje SketchUp. Poszerzamy nasze zakresy, granice, owszem, ale w tym momencie chyba przesadzamy. Tutorial "jak zagradientować gotową bryłę"? Nieee. Jak dla mnie nie.

Niech poziom trudności będzie nawet trudny, ale zrób perspektywę w GIMP-ie (lub Inkscape? Język). Wtedy jestem na tak.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
RRH
Gość
« Odpowiedz #10 : 23.06.2008, 19:59:47 »

Roma locuta, causa finita - Rzym przemówił, sprawa załatwiona.
Władco tutoriali, ale czy tutorial stanie się bardziej wartościowy jak dodamy do niego jak wykonać parę ścieżek?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 23.06.2008, 20:33:47 »

Mimo fajnego efektu tutorial nie wnosi nic nowego.

Jak widać Rzym wie co mówi.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 23.06.2008, 20:50:00 »

Władco tutoriali, ale czy tutorial stanie się bardziej wartościowy jak dodamy do niego jak wykonać parę ścieżek?

Tak.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #13 : 23.06.2008, 21:10:52 »

jesteście dziwni :| efekt jest genialny! bryłkę róbcie sobie ścieżkami w gimpie? potrzebny wam tutorial? przecież on niczego by nie wnosił! ale oteksturowanie bryły to już coś. nie musi ten tutorial przecież zawierać przepisu na samą bryłę. gotowca przecież dostaniemy (mam racje Sebastian? Język). teraz trza go tylko upiększyć. dobrze się zastanówcie. ja jestem na tak.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Notatnik
Skocz do: