Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wampir  (Przeczytany 11161 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #14 : 18.06.2008, 21:23:12 »

Może zmienić nazwę na Zomie?
Zapisane
ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 18.06.2008, 21:28:15 »

Mimo to, przyda się taki tutorial na jakieś niezidentyfikowane straszydło. Tylko nad efektem trzeba popracować, bo na razie kiepsko - tak szczerze.
Zapisane

Wulfgar
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 304
Galeria Użytkownika

Wulfgar


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 18.06.2008, 21:47:24 »

Snufkin, a czy Ty jak cos zjesz to tez latasz z otwartymi ustami i pokazujesz zeby? Język I to jest wlasnie taki wampirek swiezo po posilku. Chichot

Ja sie bawie GIMPem (i ogolnie grafika) dopiero kolo 2 miesiecy, wiec wita rozumita: Robie co moge, aby efekt byl jak najbardziej realny (o ile mozna tak powiedziec o czyms co de facto nie istnieje. Język ), a ze mi nie wychodzi to juz inna sprawa. Mrugnięcie Przedstawiam moj ostateczny efekt bo juz nic wiecej nie wymysle:



Jezeli tutorial sie przyda, niech napisze go ktos o wiekszych umiejetnosciach niz moje. Mrugnięcie
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 18.06.2008, 23:35:43 »

Wg. mnie nie ma najmniejszego sensu na pisanie kolejnego tutoriala, którego efektem końcowy jest ta - powiedzmy - pseudo podobizna wampira, oglądanego po którymś kieliszku. Sorry za dosadność, ale taka jest prawda, nie przypomina mi to zupełnie wampira. [gdzie są kły, którymi wampir wgryza się w szyje (pięknych i młodych) dziewic? Język ]

Miałam powtórzyć, że ten tutorial naprawdę mógłby się przydać początkującym, pokazując, jak w prosty sposób przyciemnić i przebarwić tu i ówdzie, oraz dodać parę efektów tak, żeby to wyglądało w miarę naturalnie, bez zabawy z narzędziami, których obsługa wymaga doświadczenia. Ale spróbowałam przerobić ten tut i... tragedia. Nie wiem, o co autorowi chodzi, a angielskiego uczę się przecież nie od dzisiaj. Chyba że u niego tryby warstw działają inaczej Mrugnięcie Pokombinowałam trochę i wyszło mi coś takiego:





Wulfgar, interesuje Cię taki efekt? Nie jest to bardzo skomplikowane. Podziwiam, że zrozumiałeś, co ten autor tam namotał Duży uśmiech A reszta, co myślicie?
Zapisane
Wulfgar
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 304
Galeria Użytkownika

Wulfgar


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 19.06.2008, 00:21:01 »

Wlasnie ja tez sie angielskiego ucze juz ponad 10lat i uwazam, ze nie jest z nim zle, a z tego tutoriala praktycznie uzywalem tylko obrazkow. Warstwy itp juz musialem ustawiac sam. Mrugnięcie

Twoj efekt jest nawet fajny Mrugnięcie
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 19.06.2008, 08:46:32 »

Pod jaka wersje GIMPa pisal to tamten uzytkownik byloby dobrze wiedziec, chociaz az tak spore roznice w trybach? Moze je zle zrozumieliscie. W Dziale TUTORIALE, znajduje sie poddzial Inne, tam sa poradniki Zbymy w formie .pdf i tam sa tryby warstw opisane, lacznie z angielskimi odpowiednikami, moze to wam pomoze.
Zapisane
Wulfgar
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 304
Galeria Użytkownika

Wulfgar


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 19.06.2008, 09:25:16 »

Poradnik jest napisany dla GIMPa w wersji 2.4.6. Specjalnie dla niego zmienilem wersje jezykowa na angielski bo myslalem, ze moze zle sobie tlumacze nazwy trybow warstw, ale to i tak niewiele pomoglo. Mrugnięcie
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 19.06.2008, 18:54:50 »

Nie wiem, naprawdę, skąd autor wytrzasnął taki efekt przy Overlay. Ja musiałam te warstwy duplikować po parę razy, inaczej krew była prawie niewidoczna.
Wulfgar, to jak? Uśmiech Chcesz dodać te moje poprawki do tuta czy nie warto? To było tylko Odcień i nasycenie na oryginalnym zdjęciu oraz Poziomy na jego kopii w odcieniach szarości. Kopia leciutko rozmyta i z trybem Miękkie Światło. Reszta tak jak w tutorialu, tyle że więcej warstw :/
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 19.06.2008, 20:07:31 »

spróbuj te oczy zrobić bez tej niby białej poświaty, zobaczymy jak wyjdzie  Chichot
Zapisane

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Wampir
Skocz do: