Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Wanted - Napis wyryty w desce oraz Trawiasty tekst robić tutorial?
Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wanted - Napis wyryty w desce oraz Trawiasty tekst robić tutorial?  (Przeczytany 34337 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 11.06.2008, 01:01:18 »

Jeżeli efekt będzie taki sam jak w oryginale, piszę to ponownie - jestem za. CorteZ, naprawdę o wiele gorsze tuty przechodziły.

Co nie znaczy, że mamy tylko odrobine lepsze przepuszczać... Ale zgadzam się - jesli efekt będzie taki sam jak w oryginale to zastanowię się nad akceptacją Uśmiech
Zapisane


ozziuss
Gość
« Odpowiedz #29 : 11.06.2008, 06:42:04 »

jak dla mnie to można ten tut przetłumaczyć. zawsze jeden więcej w indeksie. proszę zwrócić uwagę na to że ludzie są przy photoshopie bo jest na niego więcej tutków. nikt tam nie mówi 'bo to jest to samo ale dodali cień' tylko po prostu robią nowego tuta. wiem że to nie ma sensu ale dzięki temu ludzie interesują się programem.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 11.06.2008, 07:49:38 »

jak dla mnie to można ten tut przetłumaczyć. zawsze jeden więcej w indeksie. proszę zwrócić uwagę na to że ludzie są przy photoshopie bo jest na niego więcej tutków. nikt tam nie mówi 'bo to jest to samo ale dodali cień' tylko po prostu robią nowego tuta. wiem że to nie ma sensu ale dzięki temu ludzie interesują się programem.


Nauczyli się żę w PSie zrobisz szybciej i lepiej  Język. A 80% uzytkowników jest w PSie ze względu na sygny.
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 11.06.2008, 08:23:13 »

Zgadzam się z ozziussem - dla PS jest masa tutoriali, na forach niewiele jest tak naprawde kontroli nad tym, jakie "tytuly" pojawiaja sie w tak zwanych Indeksach. Co prawda w 100 tutorialach na sygnature, TEZ mozna znalezc wiele fajnych efektow, a sygnaturka jest wtedy tylko forma przekazu danego efektu.

Wydaje mi sie, ze nie mozemy odrzucac tego typu tutoriala jak "Trawiasty tekst", bo mamy inny tutorial - uniwersalny, dzieki ktoremu mozemy kogos odeslac do eksperymentowania... ludzie chca dostawac deser na tacy. Nie zmienimy nagle spoleczenstwa w sieci. Trzeba byc praktycznym Uśmiech

Jestem za tlumaczeniem tego tutoriala, napis wyryty w desce tez mnie interesuje, jestem ciekawa, czy ten sam tutorial bedzie pasowal do "rycia" w innych materialach, tylko czy tam nie bedzie trzeba (np. w kamieniu) dodac efektu "szlifu"? Moze ktos by sie podjal tego Uśmiech
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #32 : 11.06.2008, 09:31:21 »

Wydaje mi sie, ze nie mozemy odrzucac tego typu tutoriala jak "Trawiasty tekst", bo mamy inny tutorial - uniwersalny, dzieki ktoremu mozemy kogos odeslac do eksperymentowania... ludzie chca dostawac deser na tacy. Nie zmienimy nagle spoleczenstwa w sieci. Trzeba byc praktycznym Uśmiech

Święte słowa.


P.S. @Calii
Właśnie tak widzę nasze przyszłe "perełki". ;-)
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 11.06.2008, 09:35:31 »

@snufkin - ja też ;-) tylko ciiii..
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #34 : 11.06.2008, 11:50:15 »

społeczeństwo linuksowe, gimpowe i ogólnie open-source'owe ma bardzo dobry zwyczaj odsyłania pytających do google. mnie się to podoba bo dzięki temu można znaleźć więcej niż się oczekuje. ale niestety do ZU to nie zawsze przemawia. nie wiedzą jak korzystać z tego narzędzia albo zniechęcają się bo pierwszy wpis im nie odpowiada a wyników ogólnie jest parę tysięcy. dlatego jeżeli celujemy w społeczeństwo używające photoshopa musimy niestety nastawić się na to że z małą ilością tutków i odsyłaniem do google/szukajki nie przeciągniemy na stronę gimpa zbyt wielu początkujących grafików (eksperci sami wiedzą co dla nich dobre).
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #35 : 11.06.2008, 12:04:44 »

Cytuj
A 80% uzytkowników jest w PSie ze względu na sygny.
Buahaha. To mnie rozwaliłeś. Nie ma jak wywalić kilka tysięcy by robić głupie sygnaturki. Problem w tym, że ci, którzy używają PS-a tylko dla sygnaturek, to dzieciaki, którzy ukradli ten program.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 11.06.2008, 15:25:51 »

No cóż nie zmienisz tego  Język. Jeśli pomijając te dzieciaki z sygnami to i tak na uczelniach pewnie uczą jak korzystać z PSa. Ale z drugiej strony GIMP nie jest idealny.
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 12.06.2008, 11:05:44 »

Nie, na uczelniach nie ucza tego, poniewaz PS jest zbyt drogim programem i takie sytuacje wyjatkowo rzadko maja miejsce. Zalezy od uczelni.

A tak w ogole to temat skoro juz jest tak przesiakniety tematem pobocznym.. moze wrocimy do rozmowy wlasciwej?

Los tutoriala na trawiasty tekst juz przesadzony, ale co z "ryciem" w drewnie?

Zapisane
Wulfgar
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 304
Galeria Użytkownika

Wulfgar


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 12.06.2008, 11:25:00 »

Rycie w drewnie to zabieg bardzo prosty, wiec nie wiem czy oplaca sie go robic... Bardziej interesujacy jest efekt tych dziur po kulach i dymu. Jest bardziej realistyczny niz ten ktory mamy obecnie w tutorialach. Z checia bym sie dowiedzial jak takie cos zrobic :]
Zapisane
mistrz10
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 51
Galeria Użytkownika


Nie patrz tak na mnie!


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 14.06.2008, 10:35:40 »

Napis wyryty w desce mi sie bardzo podoba :]. Jestem za przeniesieniem!
Zapisane

lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 14.06.2008, 11:22:06 »

Nie istenieje taki tut do GIMPa  Niezdecydowany
Zapisane

ozziuss
Gość
« Odpowiedz #41 : 14.06.2008, 11:27:58 »

Napis wyryty w desce mi sie bardzo podoba :]. Jestem za przeniesieniem!
można wiedzieć co chcesz przenosić?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Wanted - Napis wyryty w desce oraz Trawiasty tekst robić tutorial?
Skocz do: