Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: W kwestii formalnej ("Gimp'a")
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: W kwestii formalnej ("Gimp'a")  (Przeczytany 7912 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pawloz
Użytkownik

Reputacja: 10 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

pawloz


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 16.02.2007, 13:31:38 »

Hmmm a widzisz, grałem kiedyś w taką grę "LAC" No i tam był administrator który miał manię na punkcie jęz. polskiego, pozwalał używać Laca np. (zamiast LAC-a), bo nie czytało się "el-a-ce", tylko po prostu "lac", mówił właśnie w podobnym temacie, że nie pisze się lac'a tylko po prostu Laca, albo co najwyżej LAC-a. Język Ale poszukajcie informacji na ten temat i sami zdecydujcie, teraz widzę, że bardzo możliwe, że się ten administrator mylił. Uśmiech

Osobiście piszę i będę pisał Gimpa, bo maniakiem nie jestem, choć o poprawność języka dbam. Może podobnie było z tym administratorem. Jednak "GIMP'a" to rzeczywiście był rażący błąd i dobrze, że vuki sprawę poruszył. Wydaje mi się jednak, że w oficjalnych ogłoszeniach na stronie głównej i w "wystroju" forum warto by było użyć poprawnej formy (czyli moim zdaniem GIMP-a, GIMP-em itd.)

Swoją drogą jeszcze na starym forum ktoś zrobił banner z napisem GIMP-a. Został upomniany, że powinno być GIMP'a i tak się to chyba zaczęło. Nie mogę się tego doszukać, bo archiwum już chyba przepadło.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: W kwestii formalnej ("Gimp'a")
Skocz do: