Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Propozycja w sprawie konkursów
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Propozycja w sprawie konkursów  (Przeczytany 12084 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
de_stroyer
Nowicjusz

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

de_stroyer


Zobacz profil
« : 29.05.2008, 06:04:23 »

a
« Ostatnia zmiana: 30.09.2009, 14:53:50 wysłane przez de_stroyer » Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #1 : 29.05.2008, 08:03:38 »

W części się zgadzam, ale nie napisałeś o UoTW.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.05.2008, 10:35:38 »

Znowu?
Co pewien czas temat sie zwyczajnie powtarza, wiele osób lepszych odemnie wypowiadało sie w tej kwestii - zdaje sie na ich opinie.
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #3 : 29.05.2008, 11:56:44 »

Konkurs nie polega na tym by w 15 minut zrobić, jak to mówicie brushowankę albo dodać efekt szkła i napis czcionką Vistor. W BVA pojawiło się już kilka ambitniejszych projektów.
A jak poziom ci nie pasuje, zawsze możesz wziąć udział w takim konkursie i go podnieść...
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 29.05.2008, 15:44:33 »

Już teraz w bitwach jest MASA sygnatur. Myślisz, że od SOTW podniósłby się poziom? Wątpię... Obok tych dobrych prac nadal powstawałaby masa słabych.

Cytuj
Panowie proponuję obudzić się ze snu zimowego i dać kilku wyróżniającym się osobom status moderatora. Niech koledzy wprowadzą własne pomysły, spróbują ożywić nieco to forum.

Czyli jakim osobom? Takim, co mają xx reputacji za bitwy/konkursy i oprócz tego nic na forum nie robią? Tutaj również wątpię, by ktoś się na to zgodził.
Zapisane

RRH
Gość
« Odpowiedz #5 : 29.05.2008, 16:10:30 »

Cytuj
Nic mnie nie przyciąga do tego forum, a wręcz przeciwnie odpycha mnie "twardogłowie" niektórych osób i brak refleksji nad argumentami za przywróceniem SOTW.
Uwierz, że nie wszyscy są tu na forum po to, by prowadzić tylko jakieś bitwy czy brać udział w konkursach. Tu też się pomaga. A poza tym z powodu paru osób niezadowolonych forum się nie rozpadnie.

Cytuj
Nie rozumiem dlaczego nie można prowadzić jak to mówicie "ambitnych" konkursów GF czy BFM, a równoległe organizować SOTW dla tych którym nie odpowiada obecna formuła konkursów.

Nie możesz po prostu wyzwać kilku osób? Założyć bitwę kilkuosobową? Zależy ci na jakimś prestiżu, że oto _wygrałeś_ ten jedyny konkurs?

Możesz się wyprowadzić na ambitne forum - ligę grafików. Tam robią takie ambitne konkursy jak juze ba ev de wik i inne.

Może jednak Ziomiosław utnie dyskusję?
Zapisane
Cawz
Użytkownik

Reputacja: 10 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 121
Galeria Użytkownika


Wesoły GIMPer :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.05.2008, 16:19:20 »

Ja sam nie wiem po której jestem stronie. Choć wiem, że nie każdy ma czas na uczestnictwo w większym konkursie jak np GF.
Zapisane

BartisKing
Gość
« Odpowiedz #7 : 29.05.2008, 16:26:18 »

Już tyle osób o to prosiło... Czy nie powinniście się ugnieść pod naciskiem "tłumu"? Może chociaż 5 edycji testu? A po za tym co szkodzi administracji że otworzy dwa działy? Wiele osób na tym zyska, a chyba nikt nie straci.

Edit: Problemy z GF: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,16845.msg81033/boardseen.html#newa o problemach z BVA już nie spomnę.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 29.05.2008, 16:34:08 »

...w większym konkursie jak np GF.

GF większy konkurs? A czy tam robią pracę dłużej niż 15 minut? Bo mnie się wydaje, że NIE.
BFM? Prace też wcale nie są ładniejsze.

Poziom? Fakt, po zamknięciu SotW, sygnatury strasznie zbrzydły Język
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie grafika to nie tylko praca, to nie sposób na życie, dla mnie grafika to również zabawa, bardziej hobby niż powołanie.

Stoję pośrodku. Bo ani ze mnie wielki zwolennik SotW, ani wielbiciel obecnych konkursów.
A tym bardziej nie zwolennik takiego deptania czyjegoś zdania. Kogoś, kto traktuje grafikę podobnie jak ja sam.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #9 : 29.05.2008, 16:40:16 »

Moim zdaniem forum graficzne bez SoTW to jak SoTW bez UoTW Uśmiech.
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 29.05.2008, 16:42:02 »

Cytuj
Czyli wszystko na "nie"? Dlaczego powtarzasz to jak katarynka i nawet się nie zastanowisz nad argumentami innych użytkowników?

Nie jestem w 100% na nie. Chętnie wysłucham innych argumentów.

Cytuj
Moim zdaniem forum graficzne bez SoTW to jak SoTW bez UoTW

Moim zdaniem forum graficzne bez SoTW to jak reprezentacja Polski bez jednego zawodnika na ławce rezerwowych, ew. bez jednego zawodnika, za którego wchodzi inny.
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 29.05.2008, 16:55:10 »

Problem z BVA polega na złym doborze tematyki oraz wciąż raczkującej strefie wektorowania na forum. Jednak dzięki temu konkursowi wiele osób zwróciło uwagę na taka formę grafiki i zaczęło się uczyć tworzyć. W ostatnim konkursie mimo moim zdaniem okropnego tematu miałam wziąć udział, jednak nagły wyjazd spowodował zapomnienie przeze mnie skopiowania pliczku .svg i ukończenia pracy [kosmetyka została]. Poprzedni z kolei temat był zbliżony tematyka do czegoś co niedawno się już odbyło [ikonka muzyczna], wiec wiele osób na pewno stwierdziło, ze ciężko będzie pomysł jakiś nowy przeforsować, ale to tylko domysły.
Prawda jest taka, ze trzeba przemyśleć formułowanie tematów prac pod technikę wykonywania grafiki i nie wymyślać czegoś na 5 minut przed ogłoszeniem zwycięzcy poprzedniego konkursu i tworzeniem nowego tematu. Nie mowie, ze tak było do tej pory, ale chodzi o to, aby się zastanowić nad możliwościami i prawdopodobieństwem popularności. Czasami kilka banalniejszych tematów, które pozwolą na ćwiczenie i przeforsowanie pierwszych trudności może okazać się pożyteczne .

Odnośnie SOTW:
Jeśli TŁUMEM nazywa się 20 osób to widzę duże problemu z pojęciami matematycznymi. Można jednak przeprowadzić ankietę, która niekoniecznie coś będzie zmieniać. Bitwy użytkowników [dowolne techniki, wymiary, warunki] pozostają furtka dla osób stęsknionych za UoTW i SoTW.

Malejąca aktywność w niektórych tematach zarówno ze strony administracji jak i użytkowników była powiązana w ostatnich 2 miesiącach z MATURAMI, a teraz z EGZAMINAMI na studiach w większym stopniu niż z bojkotem konkursów i zmian. Administracja Forum kładzie aktualnie większy nacisk na zmiany techniczne i modernizacje PFUG, proszę wiec nie oczekiwać, ze nagle reanimacja SoTW dostanie jakikolwiek priorytet powyżej niskiego.

Niemniej po dokonaniu najpilniejszych zmian technicznych na forum można będzie zastanowić się nad formami Konkursów pod patronatem PFUG. SOTW i UOTW miały kilkadziesiąt swoich edycji, z różną frekwencją i stopniem trudności opracowania tematu, kilka miesięcy odpoczynku od tego nie jest tragedią, ba.. wiele osób zabrało się za "poważniejsze" projekty. Proponuję dać Administracji czas na rozważenie opcji wznowienia konkursu tego rodzaju PO dokonaniu zmian, o których wspomniałam powyżej. Cakper mógłby taki termin okreslić, ja proponuję - wrzesień.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 29.05.2008, 18:42:49 »

Powołanie nowych członków "kadry" nazwijmy to tak, wiąże sie ze spora odpowiedzialnością oraz obowiązkiem, należy rekruta wyszkolić, żeby po zmianie rangi nie zostawić go samemu sobie "idź i ucz sie na błędach". Wybranie odpowiednich kandydatów także nie jest łatwe, rekrutacja wymaga poświęcenia czasu, którego właśnie niewiele posiadamy. Powody wymieniłam wcześniej. Dodatkowo wynikło kilka komplikacji na forum zarówno od strony technicznej (awaria) jak i personalnej. Proponuje pozwolić Administracji wyjść na prosta i nadrobić pewne zaległości oraz dokonać koniecznych modernizacji i wtedy powrócić do tematu. W międzyczasie postaramy sie wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i powiększyć kadrę obsługującą poszczególne dzialy forum.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 29.05.2008, 18:45:15 »

Sygnaturki są taką sztuką dla sztuki, GF, BVA to coś, co pozwala ćwiczyć umiejętności graficzne. tym właśnie kierował się Cakper, oraz reszta administracji przy wyborze konkursów.
Jak zauważyliście, a może nie, mamy całkiem sporo tutoriali na sygnaturki, ale swego czasu zostały podjęte kroki mające na celu zmniejszenie tego trendu tworzenia nowych - nawet się to sprawdza.

Z pamiętnika moderatora SoTW, mogę wam powiedzieć, że niezłe trzeba było mieć nerwy - każdy temat przerabiany był na "mangę" (tak na prawdę na anime, ale mało osób kojarzy różnicę) czy po prostu freestyle, tematy wymagające zupełnie nietypowe były określane mianem dziwnych - jak sobie to przypominam, to jestem przeciw SoTW, jak nie pamiętam, to jest neutralny.

Apropo rekrutacji:
Calii wyjaśniła bardzo dokładnie temat, ja przedstawię prosty przykład z Hirosów: ot mamy wypsionego bohatera, który przyzywa feniksy i rzuca na prawo i lewo błyskawice - potrzebujemy kogoś do zamku - kupujemy nowego i co? Ci co grali wiedzą co się wtedy z nim dzieje;)
« Ostatnia zmiana: 29.05.2008, 21:16:19 wysłane przez rav » Zapisane
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Propozycja w sprawie konkursów
Skocz do: