Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: tutorial - zabezpieczanie zdjęć przed kradzieżą w necie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: tutorial - zabezpieczanie zdjęć przed kradzieżą w necie  (Przeczytany 7320 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zlosliwiec
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 28.05.2008, 19:55:10 »

Witam

Jestem adminem sajtu, na którym publikuje się (my jak i nasi userzy) całkiem sporo zdjęć (1.300.000 na chwilę obecną).

Zarówno administracja jak i sami użytkownicy szukamy profesjonalnego tutoriala, z którego możnaby się nauczyć jak zabezpieczać zdjęcia przed kradzieżą (chodzi głównie o jpg). Sam mam jakieś pojęcie, ale wolałbym mieć konkretny tutorial zrobiony i przegadany przez specjalistów, a nie amatora jak ja Mrugnięcie

Tutorial opublikuję na swoim sajcie. Jeśli macie z tym problemy, gotów jestem rozliczyć się w $$$ za prawa do jego wykorzystania.

pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie Uśmiech

Tomek
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.05.2008, 20:25:52 »

Chodzi wam o znak wodny?
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.05.2008, 20:48:41 »

Proponuje wykonanie znaku wodnego w postaci loga strony i zapisanie jako .png nastepnie udostepnic uzytkownikom pliczek z instrukcja jak [np. w GIMPie] zalaczyc owe zabezpieczenie do ich obrazka. powinno byc to stosunkowo duze, aby mozna bylo potem skalowac w celu zmniejszenia w zaleznosci od rozmiaru obrazka docelowego. Zalaczyc mozna taki obrazek jako nowa warstwe danej grafiki i nastepnie zapisac w wybranym formacie [.png, .jpg, etc.]. Czynnosci te nie sa skomplikowane i mozliwe, ze znajdzie sie ktos, kto wykona rzeczony tutorial.
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 28.05.2008, 21:02:01 »

Nie da się jakiegoś skryptu napisać, a użytkownik przy dodawaniu zdjęcia sam wybierałby umiejscowienie znaku wodnego?
Zapisane

wojTrek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: wojtrek@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 28.05.2008, 23:39:25 »

Sam jestem adminem na kilku stronach, z czego co druga ma opcję dodawania znaku wodnego do zdjęć. Ale to strony w PHP. Podejrzyj sobie kod takiego skryptu i nie będziesz musiał nikomu za to płacić.
Z drugiej strony dla chcącego nic trudnego. Każdy prawie znak można "zmyć".
Zapisane


Brak obrazków...
Padł mi serwer, reanimacja w toku. Pomyślności życzcie!
capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 28.05.2008, 23:43:46 »

moim zdaniem zlosciwcowi moze rowniez chodzic o zabezbieczenie hostingu - co by ludzie nie hotlinkowali zdjec do innych serwisow, aby zamiast obrazka pojawial sie screen ze zdjecie jest wlasnoscia xyz itd.
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #6 : 29.05.2008, 01:02:00 »

W Magazynie Internet nr 2/2005 jest artykuł, jak za pomocą PHP tworzyć dowolny znak wodny w dowolnym miejscu.
Jak chcesz, pożyczę Ci go. Jak? Oto się nie pytaj, tylko zgłoś się na mojego Jabbera, ew napisz mi e-maila, to podam Ci nr GG.

Drugim rozwiązaniem wg mnie byłoby zainstalowanie na serwerze imagemagick, który potrafi łączyć obrazy i nimi manipulować.
« Ostatnia zmiana: 29.05.2008, 01:12:05 wysłane przez RRH » Zapisane
zlosliwiec
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 29.05.2008, 09:11:16 »

Chodzi wam o znak wodny?
Między innymi. Znak wodny "znika" ze zdjęcia po jego pomniejszeniu na przykład do rozmiarów avatara...

Nie chodzi mi o generowanie czegoś po stronie php ani o znakowanie po stronie serwera. Wiem jak to robić i nie przynosi to większych skutków, bo logo / znak wodny w rogu zdjęcia po prostu przycina się cropem i zdjęcie jest jak nowe Mrugnięcie

Znak + napisy + jpeg exif? Coś jeszcze można wstawić w zdjęcie bez jego kompletnego zniszczenia?

edit: merge posts:

W Magazynie Internet nr 2/2005 jest artykuł, jak za pomocą PHP tworzyć dowolny znak wodny w dowolnym miejscu.
Jak chcesz, pożyczę Ci go. Jak? Oto się nie pytaj, tylko zgłoś się na mojego Jabbera, ew napisz mi e-maila, to podam Ci nr GG.

Drugim rozwiązaniem wg mnie byłoby zainstalowanie na serwerze imagemagick, który potrafi łączyć obrazy i nimi manipulować.
Mam ten numer - ale pięknie dziękuję za sympatyczną propozycję Uśmiech

Widzisz, problem polega na logice rozmieszczenia znaku wodnego na zdjęciu - tak, żeby nie zasłaniał istotnych elementów fotki. Przy dość dużej dowolności odnośnie rozmiarów zdjęcia problem jest po prostu nierozwiązywalny, ponieważ nikt nie nauczy serwera rozumieć co jest na zdjęciu.

Dlatego zależy mi na tym, aby nauczyć moich userów obsługi GIMPa tak, aby wiedzieli sami jak skutecznie zabezpieczać zdjęcia PRZED ich publikacją w necie.

pozdrawiam
Tomek

edit: merge posts:
moim zdaniem zlosciwcowi moze rowniez chodzic o zabezbieczenie hostingu - co by ludzie nie hotlinkowali zdjec do innych serwisow, aby zamiast obrazka pojawial sie screen ze zdjecie jest wlasnoscia xyz itd.
Z tym akurat nie mam problemów, korzystam z dość zaawansowanych zabezpieczeń przed hotlinkami.
« Ostatnia zmiana: 08.06.2008, 09:03:54 wysłane przez Calii » Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 29.05.2008, 17:19:31 »

Ojj ale napaskudziłeś, widzę koszmarny "trippleposting" Skwaszony Admin "sajtu" Skwaszony ehhh...
Proszę pisać w jednym poście podpowiedzi, jeśli nie potrafisz korzystać z opcji cytowania w obrębie jednego postu, to może czas najwyższy się nauczyć. Uśmiech Na pewno się to przyda. Poprawiam pierwszy i ostatni raz.

Jeśli chcesz uczyć swoich użytkowników GIMPa to jest to świetna idea, ale weź się najpierw za opracowanie instalacji Uśmiech pod różne systemy operacyjne (możesz podejrzeć informacje z FAQ, pozwalam także na cytowanie umieszczonych tam instrukcji), na stronie gimp.edu.pl zamieściliśmy cyklami wiele prezentacji tutoriali i opisów ich użycia (zakres fotografii). Tutorial z Indeksu z kategorii EFEKTY TEKSTOWE - Przeźroczysty tekst - jest jednocześnie tutorialem na znak wodny [przykładowy], metoda jest prosta i początkujący powinni spokojnie podążać za instrukcjami, jednak poprosiłam o odświeżenie tego tutorialu i dostosowanie do aktualnego szablonu, przez co także owy tutorial będzie łatwiejszy w zastosowaniu dla początkujących. Niewiele więcej mogę zrobić. Pozostaje zwrócić się do Opiekunów Tutoriali (INSEKT, CorteZ).
Zapisane
zlosliwiec
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 07.06.2008, 11:23:49 »

Ojj ale napaskudziłeś, widzę koszmarny "trippleposting" Skwaszony Admin "sajtu" Skwaszony ehhh...
Proszę pisać w jednym poście podpowiedzi, jeśli nie potrafisz korzystać z opcji cytowania w obrębie jednego postu, to może czas najwyższy się nauczyć. Uśmiech Na pewno się to przyda. Poprawiam pierwszy i ostatni raz.

Doinstaluj sobie plugina z multicytowaniem, to nie będziesz zmuszać ludzi do copy-paste. Ja mam taki i jakoś moi moderatorzy nie muszą sugerować, że czas najwyższy się czegoś nauczyć, bo to niezgodne z netykietą no i średnio grzeczne...  <ninja>

Jeśli chcesz uczyć swoich użytkowników GIMPa to jest to świetna idea, ale weź się najpierw za opracowanie instalacji Uśmiech pod różne systemy operacyjne (możesz podejrzeć informacje z FAQ, pozwalam także na cytowanie umieszczonych tam instrukcji), na stronie gimp.edu.pl zamieściliśmy cyklami wiele prezentacji tutoriali i opisów ich użycia (zakres fotografii). Tutorial z Indeksu z kategorii EFEKTY TEKSTOWE - Przeźroczysty tekst - jest jednocześnie tutorialem na znak wodny [przykładowy], metoda jest prosta i początkujący powinni spokojnie podążać za instrukcjami, jednak poprosiłam o odświeżenie tego tutorialu i dostosowanie do aktualnego szablonu, przez co także owy tutorial będzie łatwiejszy w zastosowaniu dla początkujących. Niewiele więcej mogę zrobić. Pozostaje zwrócić się do Opiekunów Tutoriali (INSEKT, CorteZ).

OK, w takim razie wykorzystam materiały z FAQ i tutoriali - rzecz jasna z linkami do źródeł. Uśmiech Dzięki za wskazanie.

pozdr., Tomek
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 08.06.2008, 09:08:07 »

Materiały z FAQ to moja działka powiedzmy, więc mogę wyrazić zgodę na (prawie) całość, ale materiały z tutoriali - tutaj jest wielu autorów i to z nimi musisz się kontaktować.

Odnośnie doinstalowania multicytowania - pełnię funkcję modka, a nie admina, z takimi sugestiami zgłaszaj się wyżej. Jednak jesteś użytkownikiem tego forum i rejestrując się powinieneś znać tutejszy regulamin i do niego się stosować. Netykieta powstała w jakimś celu - warto to przemyśleć.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: tutorial - zabezpieczanie zdjęć przed kradzieżą w necie
Skocz do: