Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeInkscapeWątek: Czego Wam brakuje, co chcielibyście zmienić
Strony: 1 2 3 [4]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czego Wam brakuje, co chcielibyście zmienić  (Przeczytany 47647 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 23.09.2015, 00:40:52 »

Mi brakuje możliwości zmiany gradientu poziomego na pionowy (nie odbicie, tylko obrót o 900) za pomocą jednego kliknięcia w ikonkę na pasku lub chociażby skrótu klawiaturowego.
Brakuje mi również możliwości wyrównywania węzłów w taki sposób, w jaki wyrównuje się obiekty, tzn. abym np. mogła wyrównać wszystkie zaznaczone węzły do tego, który został zaznaczony jako pierwszy.
I jak już ktoś wcześniej wspominał, brakuje możliwości wyłączenia widoku obramowania zaznaczonego obiektu.
Przydałyby się także dodatkowe tryby warstw, zwłaszcza Pokrywanie i Kolor.
Kolejna rzecz, to brak możliwości zaokrąglania narożników (zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych) o wybrany promień w krzywych łamanych oraz zmiany stylu konturu dla pojedynczego, wybranego węzła.
Szkoda także, że nie można sobie wybrać, tak jak to jest w GIMP-owym przyborniku, które ikony mają być wyświetlane na pasku menu. Jest wiele ikon, których nigdy nie używam i niepotrzebnie zajmują tam miejsce. Za to przy widoku szerokim, który by mi najbardziej odpowiadał, część potrzebnych ikon nie mieści się na pasku bocznym, bo zajmują go głównie te, których nie używam, więc jestem zmuszona do używania domyślnego widoku, chociaż wtedy mam mniej miejsca na ekranie.
No i wreszcie wielka szkoda, że nie można używać czcionek z wybranego folderu, tylko trzeba je instalować w systemie.
Dodatkowo, jako że używam touchpada, strasznie przeszkadza mi przełączanie z narzędzia zaznaczania na np. prostokąt po szybkim, dwukrotnym kliknięciu tegoż prostokąta. Szkoda, że nie można tej funkcji gdzieś wyłączyć, bo nie jest mi do niczego potrzebna. Nigdy jej nie używam i właściwie nie wiem, po co to komu...
To chyba najbardziej przeszkadzające mi braki.
Z tego co mi się obiło, zaokrąglanie narożników ma się niedługo pojawić, co do innych, to chyba nic się w tym względzie nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: 23.09.2015, 05:30:29 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeInkscapeWątek: Czego Wam brakuje, co chcielibyście zmienić
Skocz do: