Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wyskocz!  (Przeczytany 211682 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
George
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika


O.S.T.R. Fan


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 27.11.2008, 18:04:50 »

takie cos spłodziłem  Chichot

Zapisane

fotoarte
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 29
Galeria Użytkownika

fotoarte


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 09.12.2008, 06:26:27 »


Lime Point 5. Następnie należy użyć narzędzia Perspektywa i wygiąć tak białą ramkę, aby wyglądało jakby osoba / przedmiot / zwierzę itp. w niej siedziała:
W tym całym powyższym opisie jest chyba jednak mimo wszystko jakiś błąd. Zatrzymałem się bowiem na pkt. 5. Kiedy chcę wygiąć tą białą ramkę, to wygina mi się tylko jej wewnętrzna część, czyli ta, która powstała po użyciu funkcji "Zaznaczenie -> Zmniejsz". Wydaje mi się, że chyba czegoś w tym opisie brakuje. Jakiś punkt, który dla autora wydawał się prawdopodobnie oczywisty (dla innych już tak oczywisty być nie musi) zapewne został w opisie pominięty.
Niestety, ale nie daję sobie na razie z tym wszystkim rady. Kombinuję na różne sposoby, ale w tym opisie naprawdę czegoś mi brakuje. Nijak nie mogę przebrnąć tego 5 punktu. Nie wiem, jak zrobić, aby cała ta biała ramka dawała się wyginać, a nie tylko jej środek.
« Ostatnia zmiana: 09.12.2008, 09:43:04 wysłane przez fotoarte » Zapisane
chrystian
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


Dziadziuś?


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 09.12.2008, 14:37:59 »

Żadnego punktu nie pominąłem, przetłumaczyłem wszystko to, co było w oryginale. A co do 5 punktu, to przed użyciem narzędzia perspektywa należy usunąć zaznaczenie i mieć aktywną warstwę z ramką. A poza tym na początku tutoriala napisałem, że poziom trudności tutoriala to średni, więc bez urazy, ale nie wiem czy ktoś z rangą nowicjusz powinien próbować wykonać taki tutorial (no, chyba że bardzo chce), myślę, że lepiej poćwiczyć na innych tutorialach, wtedy nawet jak czegoś nie będzie, to i tak dojdzie się do tego jak coś zrobić.
Zapisane
fotoarte
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 29
Galeria Użytkownika

fotoarte


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 09.12.2008, 15:05:40 »

Żadnego punktu nie pominąłem, przetłumaczyłem wszystko to, co było w oryginale.
Bardzo wyraźnie napisałem wcześniej, że pominął autor, a nie tłumacz. W związku z tym w przyszłości czytaj uważniej, z łaski swej.
A co do 5 punktu, to przed użyciem narzędzia perspektywa należy usunąć zaznaczenie i mieć aktywną warstwę z ramką.
Tak też zrobiłem i wtedy wyginała mi się cała ta warstwa, a nie tylko ta biała ramka. Tak ma być?
A poza tym na początku tutoriala napisałem, że poziom trudności tutoriala to średni, więc bez urazy, ale nie wiem czy ktoś z rangą nowicjusz powinien próbować wykonać taki tutorial (no, chyba że bardzo chce),
Spojrzyj dobrze.
myślę, że lepiej poćwiczyć na innych tutorialach, wtedy nawet jak czegoś nie będzie, to i tak dojdzie się do tego jak coś zrobić.
Z tego, co widzę, to bez urazy, ale Ty chyba też nie reprezentujesz wyższego poziomu ode mnie. W związku z tym naprawdę daruj sobie te niepotrzebne uwagi.
« Ostatnia zmiana: 09.12.2008, 15:39:16 wysłane przez fotoarte » Zapisane
chrystian
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


Dziadziuś?


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 10.12.2008, 16:23:35 »

Gdy pisałem komentarz miałeś jeszcze rangę nowicjusz.
Ty chyba też nie reprezentujesz wyższego poziomu ode mnie. W związku z tym naprawdę daruj sobie te niepotrzebne uwagi.

^Myślę, że chciałeś mnie tym obrazić, a ja chciałem zwrócić tylko uwagę, na to że w innych tutorialach może to być lepiej wytłumaczone, bo ja lub Nicubunu, mogliśmy wszystkiego nie napisać.

Kończymy tą rozmowę, bo to nie jest temat do tego
Zapisane
fotoarte
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 29
Galeria Użytkownika

fotoarte


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 11.12.2008, 06:15:39 »

Gdy pisałem komentarz miałeś jeszcze rangę nowicjusz.
I co, tak nagle mi się to zmieniło? Niesłychane to jest!
^Myślę, że chciałeś mnie tym obrazić,
To bardzo źle myślisz.
a ja chciałem zwrócić tylko uwagę, na to że w innych tutorialach może to być lepiej wytłumaczone,
Ale tak jakoś źle Ci to wyszło, bo niefortunnych słów użyłeś i właśnie to Ty mnie obraziłeś wcześniej.
bo ja lub Nicubunu, mogliśmy wszystkiego nie napisać.
Wybacz, ale teraz, to trochę sam sobie zaprzeczasz. Wcześniej napisałeś bowiem, że "Żadnego punktu nie pominąłem, przetłumaczyłem wszystko to, co było w oryginale". Czyli, jak to jest ostatecznie, przyznajesz, że nie wszystko przetłumaczyłeś? Czy to oznacza, że w tym opisie czegoś jednak mimo wszystko brakuje?
Kończymy tą rozmowę, bo to nie jest temat do tego
Wbrew pozorom jest, ponieważ ja chciałbym się ostatecznie dowiedzieć, czy czegoś w tym opisie nie brakuje, bo jak na razie niezbyt dobrze mi idzie praca na podstawie opisu w tym tutorialu.
Zapisane
Mitel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Mitel


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 15.12.2008, 22:27:53 »

Mnie się tutorial podobał, przygotowałem takie foto na świąteczny prezent:


* Romek_z_small.jpg (181.32 KB, 600x459 - wyświetlony 740 razy.)
Zapisane
Jottos
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 21.12.2008, 23:29:11 »

A to moja pracka z paroma dodatkami:

Zapisane

jorgi13
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

jorgi13


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 27.12.2008, 13:04:47 »

Nie wiem gdzie robie blad bo podczas wylaczania tła nic mi sie nie zmienia tzn.nie robi mi sie ta szachownica wokol wybranej czesci zdjecia. Prosze o pomoc, nie wiem moze screeny po kolei co sie dzieje z warstwami?
Zapisane
ewkka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

ewkka


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 29.12.2008, 22:59:05 »

Tutek ok Mrugnięcie



Nie wiem gdzie robie blad bo podczas wylaczania tła nic mi sie nie zmienia tzn.nie robi mi sie ta szachownica wokol wybranej czesci zdjecia. Prosze o pomoc, nie wiem moze screeny po kolei co sie dzieje z warstwami?

@jorgi jeśli chodzi Ci o to, że przy wycinaniu niepotrzebnych fragmentów zdjęcia nie robi ci się "szachownica" tzn, że musisz dodać kanał alfa (Warstwy->Przezroczystość->Dodaj kanał alfa)  do warstwy Mrugnięcie
Zapisane

jorgi13
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

jorgi13


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 31.12.2008, 01:53:23 »

[/img][/img] Nie wiem co sie dzieje dalej mam problem z wypelnieniem tzn ze na efekcie koncowym mimo wypelnienia tła deseniem to i tak mi to nic nie zmienia.
Zapisane
jorgi13
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

jorgi13


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 31.12.2008, 01:55:43 »

To moj efekt koncowy... Skwaszony co robie zle ?


* rarara.JPG (23.82 KB, 425x342 - wyświetlony 682 razy.)
Zapisane
ewkka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

ewkka


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 31.12.2008, 11:25:12 »

@jorgi przecież Ty nie wyciąłeś zdjęcia Mrugnięcie 
musisz usunąć niepotrzebne fragmenty zdjęcia , a zostawić tylko ramkę i w Twoim przypadku te 3 osoby na zdjęciu. Niepotrzebne tło usuwamy ! Uśmiech 2
Zapisane

duladr
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

duladr


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 01.01.2009, 17:27:02 »

Bo jak wypelnisz ramke kolorem musisz dac zakotwiczyc wartwe i powinno smigac Mrugnięcie
Witam.
Ja mam podobny problem. Jak zmieniam perspektywę ramki, to nie zmienia jej położenie, tylko zaznaczenie. Jak usuwam zaznaczenie, to zmieia się perspektywa całego zdjecia. A co do zakotwiczania, to u mnie jest nieaktywne na wszystkich warstwach.
Wszystko robię zgodnie z tutorialem. Nie wiem, dlaczego mi nie wychodzi.
pomóżcie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Wyskocz!
Skocz do: