Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: SoTW ...  (Przeczytany 7117 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DECK
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: deck@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 109
Galeria Użytkownika


ROLL & CHILL...!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 20.04.2008, 14:08:59 »

Lsr. - nie mówię, że każda praca w GF jest boska i wyśmienita. Nie zaczynałem od sygnaturek,
i nawet nie palę się do ich robienia, ale większość polega na tym, co napisałem wyżej.
Zapisane

www/ ~portfolio
www/ ~digart
www/ ~lastfm.pl
bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 20.04.2008, 14:10:03 »

Zgadzam się z moim jakże poprzednim przedmówcą. Otóż traktowanie sygnatury jak zamazanie stocka czy rendera a GF jako coś wartościowego to tylko wynik tego że nie umiecie robic ni tego ni tamtego. Mogę powiedziec że wasze GF są wstawieniem zdjęcia zadanego przez organizatorów, wstawieniem jakiejś ohydnej gradient mapy po czym rozmycie miejsc gdzie są widoczne niedociągnięcia/wstawienia jakiegoś elo c4d.

GF to syf? Ja dzięki tym konkursom, nauczyłem sie wielu rzeczy. Konkurs na sygnaturki, nie dał by mi nic. Oczywiście to tylko moje zdanie.  Uśmiech

Nauczyłeś się że można wygrywac beznadziejną pracą z pracami koszmarnymi? Toż to oczywistośc.


Ludzie są za mało ambitni. Nie warto dążyć do "grafików", trzeba dążyć do grafiki. Administracja, która ustala konkursy powinna pokazać, że warto dążyć do góry i zdobywać doświadczenia na różnych pracach, a nie ciągle postępować schematami.

Ty prace robisz za karę? Grafika to zabawa i fora graficzne powinny byc na rekę userom, jeśli pojawia się chęc na sotw to nie smędź że sotw to syf, zrobic dobrego taga to też sztuka.

Zapisane
edziuK
Użytkownik

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 213
Galeria Użytkownika


American Staffordshire Terrier


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 20.04.2008, 14:18:43 »

Cytuj
Nauczyłeś się że można wygrywac beznadziejną pracą z pracami koszmarnymi? Toż to oczywistośc.

Chyba sobie robisz jaja. Uważasz że moje prace dzięki którym wygrałem  konkursy są beznadziejne? Chciałbym zobaczyć ciebie w akcji!
Zapisane
bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 20.04.2008, 14:22:49 »

Chyba sobie robisz jaja. Uważasz że moje prace dzięki którym wygrałem  konkursy są beznadziejne? Chciałbym zobaczyć ciebie w akcji!

Pomyślimy. Wyślij mi kilka swoich zdjęc w tym jedno odważne, daj adres i powiedz jak lubisz.

Zapisane
edziuK
Użytkownik

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 213
Galeria Użytkownika


American Staffordshire Terrier


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 20.04.2008, 14:29:01 »

Chciałbym wiedzieć, która to praca jest beznadziejna.
Zapisane
bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 20.04.2008, 14:40:05 »

klient nasz pan

http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=9983

Łuna bijąca od faceta ohydna, zapewne zabieg mający na celu ukrycie słabego wycięcia, jak nie umiesz dobrze wyciąc to próbuj a nie omijaj, a jak już musisz omijac to nie rób w tak mierny sposób. Całe podłoże zamazane, wszystko jednolite, a mimo to rzuca cień na ten dym. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda, żadnego przesłania, bo to przeciez nie sygnaturka, praca musi cos przekazywac nie?

http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=11958

Straszny monokolor, poszedłeś z tym na łatwiznę. Znowu nuda. Białe światło do bani.


Zapisane
edziuK
Użytkownik

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 213
Galeria Użytkownika


American Staffordshire Terrier


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 20.04.2008, 14:48:52 »

Jeżeli to twoim zdaniem są prace BEZNADZEJNE to aż boję się pomyśleć jak wyglądają twoje. Gadać i wytykać błędy każdy potrafi, gorzej jak przychodzi komuś taka pracę zrobić.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 20.04.2008, 14:54:53 »

Drogi Laserdance, idea GF dąży nie tyle do pokazana cud-techniki i umiejętności graficznych, a raczej pomysłu i oryginalności. To pierwsze jest bardziej potrzebne przy BFM. Ja dla przykładu w GF zawsze głosuję na pracę, która najbardziej mnie rozśmieszyła.
I nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że prace w GF to render + C4D + smuż. Moim zdaniem to w większości raczej fotomanipulacja.
Poza tym to idealny konkurs dla nowicjuszy. Więcej się przy tym nauczą, niż przy userbarach i sygnaturach.

Jeśli chodzi o stworzenie jakiegoś nowego konkursu, to ja osobiście zagłosowałbym na coś w stylu Layout of the Month.

bimberion, zamiast się wymądrzać, lepiej zmykaj na swoje sygnaturkowe forum. Obrażaniem niewiele tutaj zdziałasz, a Twoje aluzje skierowane w naszą stronę za zlikwidowanie SoTW są co najmniej żałosne.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 20.04.2008, 15:04:17 »

Jeżeli to twoim zdaniem są prace BEZNADZEJNE to aż boję się pomyśleć jak wyglądają twoje. Gadać i wytykać błędy każdy potrafi, gorzej jak przychodzi komuś taka pracę zrobić.

Twoim tokiem myślenia poligloci powinni byc politykami a krytycy filmowi reżyserami.

bimberion, zamiast się wymądrzać, lepiej zmykaj na swoje sygnaturkowe forum. Obrażaniem niewiele tutaj zdziałasz, a Twoje aluzje skierowane w naszą stronę za zlikwidowanie SoTW są co najmniej żałosne.

O jakim forum mówisz? Czy może nie wolno ci powiedziec bo Towarzystwo Wzajemnej Adoracji czuwa? Umiem więcej od ciebie, wierz mi Mrugnięcie



INSEKT:
Cytuj
Umiem więcej od ciebie, wierz mi Mrugnięcie
To było jeszcze bardziej żałosne Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 20.04.2008, 20:02:21 wysłane przez INSEKT » Zapisane
no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 20.04.2008, 15:21:59 »

Co niektóre posty powyżej są pozbawione jakiejkolwiek zawartości merytorycznej. Uśmiech

Ja się streszczę jak mogę, bo pewnie już się niektórym odechciało czytać ten wątek.

Na większym formacie zawsze można zrobić więcej, widać więcej szczegółów.
Oryginalność pracy jest rzeczą względną, a stosunek oryginalność:technika zawsze zweryfikują głosujący w konkursach. Poza tym UBoTW czy SoTW było chyba już wystarczająco dużo.

Wszystkie techniki (smudgowanie, c4d, rysunki, tablety, fotomanipulacje) są dobre, i nie należy żadnej z nich przekreślać, ani ludzi którzy używają charakterystycznych dla np. sygnatur że są oni gorsi. Nieważna jest technika, ale efekt, i jeżeli ten podoba się publice to znaczy  że była to dobra technika.

Wszystko można zrobić fajnie albo beznadziejnie, tylko od użytkowników zależy, czy w konkursach będzie na co głosować. Nigdy nie wygra praca beznadziejna, chyba że tylko takie wezmą udział w konkursie. Ale wtedy "wielcy graficy" mogą mieć pretensje tylko do siebie, że nie wzięli udziału w konkursie.
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #24 : 20.04.2008, 15:27:50 »

Nie ma to jak czyjaś wycieczka osobista na kogoś innego, jako poobiedni deser. Po osobach tutaj wypowiadających się spodziewałem się czegoś więcej.

Do oceniania czyichś prac służą komentarze pod pracami, albo PW. A jeśli chcecie na kogoś powrzucać, to polecam PW, zdecydowanie bardziej się do tego nadaje.

Proponuje zamknąć temat, bo - wracając do meritum - administracja już zarządziła, że SoTW i UoTW nie będzie. Inną sprawą jest to, że administracja mogłaby wyjść na przeciw użytkownikom i założyć temat z propozycjami nowych konkursów.

Natomiast osoby, które bardzo tęsknią za konkursami na sygnatury, zawsze mogą założyć  turniej w dziale Bitwy użytkowników, na więcej niż dwie osoby.


P.S.
Nie oczekujmy, od nowych użytkowników, którzy są przeważnie młodzi dużej innowacyjności. Być może dla nich grafika = sygnatury.

Widać, że @Catchmarx mnie trochę ubiegł. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: SoTW ...
Skocz do: