Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kryształowa kula  (Przeczytany 27236 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gandalfica
Gość
« : 30.01.2007, 20:53:13 »

Kryształowa kula
Tutorial

Opracowanie: Gaand
Poziom trudności: łatwy






Witam w kolejnym tłumaczeniu tutoriala.
Nauczycie się robić ładną, kryształową kulę idealną na avatary.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Zaczynamy od stworzenia nowego, przezroczystego obrazka o wymiarach 400x400 px. Nazwę Tło zmieniamy na pierścień. Ustawiamy poziomą i pionową prowadnicę na 200.



Lime Point 2. Wybieramy Zaznaczenie eliptyczne Zaznaczenie eliptyczne [E] i przy pomocy [ctrl+shift] zaznaczamy idealne koło.



Lime Point 3. W narzędziach na kolor tła ustawiamy czarny (#000000), a na kolor pierwszoplanowy wybieramy kolor, jaki sami chcemy. Wybieramy narzędzie gradient Gradient [L], kształt "promienisty". Przeciągamy gradientem od lewego górnego rogu kulki do prawego.. Powinno nam wyjść to:



Lime Point 4. Klikamy na: Zaznaczenie -> Zmniejsz. Wpisujemy 9. Teraz klikamy Edycja -> Wyczyść [Ctrl+K] Po tym zabiegu powinno nam wyjść to:



Lime Point 5. Nie usuwamy zaznaczenia. Tworzymy nową warstwę; nazywamy ją koło. Klikamy: Zaznaczenie -> Powiększ. Wpisujemy 2. Wybieramy Wypełnianie kolorem lub deseniem  Wypełnienie kubełkiem [Shift+B]. Kolor wybieramy, jaki nam pasuje. Oby współgrał z kolorystyką pierścienia (autor tutaj dał kolor zielony, który za bardzo z żółtym nie współgra - ale też bardzo się nie gryzą). W opcjach Wypełnienia kubełkiem zaznaczamy Całe zaznaczenie. Wypełniamy zaznaczenie kolorem na warstwie koło. Tak wszystko powinno wyglądać:



Lime Point 6. Zaznaczenie cały czas musi być aktywne. Wybieramy Zaznaczenie epileptyczne  Zaznaczenie eliptyczne [E]. Tryb zaznaczenia ustawiamy na Odejmuje od bieżącego zaznaczenia. Wybieramy także (w opcjach zaznaczenia) Zaokrąglaj krawędzie. Promień: 30. Zaznaczamy tak, żeby zaznaczenie było podobne do tego:



Lime Point 7. Teraz kubełkiem Wypełnienie kubełkiem [Shift+B], kolorem czarnym (#000000) wypełniamy zaznaczenie. Tak to powinno wyglądać:



Lime Point 8. W okienku Warstwy klikamy prawym przyciskiem na warstwę koło a potem na Kanał alfa na zaznaczenie. Teraz znowu "odejmujemy" zaznaczenie, ale, tym razem cień ma być po prawej stronie. Efekt:



Lime Point 9. W opcjach zaznaczenia epileptycznego  Zaznaczenie eliptyczne [E] odznaczamy Zaokrąglaj krawędzie. Tworzymy nową warstwę nazwaną podświetlenie. Wybieramy gradient Gradient [L] i ustawiamy kolor pierwszoplanowy na przezroczystość, typ: liniowy, kolor pierwszoplanowy ustawiamy na biały (#ffffff). zaznaczamy elipsę na górze kuli. Malujemy gradientem  Gradient [L]. Krycie warstwy: 80%.



Lime Point 10. Piszemy dowolną czcionką tekst. Warstwę z tekstem umieszczamy pomiędzy podświetleniem a cieniem. Krycie: 25%. Ewentualnie możemy dodać do napisu jakieś bajery typu cień, podświetlenie itp.


      
Lime Point 11. Tworzymy cień. Spłaszczamy obraz metodą połącz w dół, tworzymy cień: Filtry -> światło i cień -> rzucanie cienia. W przesunięcie X i Y ustawiamy na 4.

 


Lime Point Koniec



Gotowe! Jeśli z tej kulki chcemy mieć avatar, to po prostu przed napisaniem skalujemy wszystkie warstwy i piszemy.
Czekam na (rezultat, wynik, obraz, praca, rysunek, itp.).
Pa!


« Ostatnia zmiana: 08.06.2009, 20:04:59 wysłane przez @Cakper » Zapisane
mnietuniema
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 92
Galeria Użytkownika

mnietuniema


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.01.2007, 21:14:18 »

Ja stworzyłem taką:
Zapisane
Melasa89
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Melasa89


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.01.2008, 14:28:06 »

cześć mam pytanie umiesz zrobić taka animacje zeby litera M Była podświetlana przez żółta aureolą dokoła
Zapisane
Ale-X
Gość
« Odpowiedz #3 : 27.02.2008, 06:50:02 »

"1. W opcjach zaznaczenia epileptycznego odznaczamy Zaokrąglaj krawędzie. Tworzymy nową warstwę nazwaną podświetlenie. Wybieramy gradient kolor pierwszoplanowy na przezroczystość, typ: liniowy, a kolor pierwszoplanowy na biały. zaznaczamy elipsę na górze kuli. Malujemy gradientem. Krycie warstwy: 80%"
a gdzie drugoplanowy??  Język
EDIT.: Wszystko dobrze napisane - mój błąd.
« Ostatnia zmiana: 23.04.2008, 17:53:42 wysłane przez Ale-X » Zapisane
ORK
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

ORK


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.03.2008, 17:06:34 »

Zapisane
ORK
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

ORK


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.03.2008, 17:07:54 »

Ale-x jak ustawiamy gradient na pierwszoplanowy do przezroczystości to chyba niepotrzebny jest drugoplanowy  Uśmiech 2
« Ostatnia zmiana: 22.03.2008, 18:59:29 wysłane przez ORK » Zapisane
folt3k
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

folt3k


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.06.2008, 14:29:57 »

Mi wyszło tak. Dopiero zaczynam tworzyć w GIMPie.

Zostawiam odnosnik.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74152c12cddc0120.html
« Ostatnia zmiana: 29.06.2008, 14:39:58 wysłane przez folt3k » Zapisane

Czytaj regulamin ! //Domaxi
Rajneros
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 04.07.2008, 10:58:43 »

Banalny tutorial z efektem do zaakceptowania. Dobrze napisany, aczkolwiek nie rozumiem po co zmniejszać zaznaczenie o 9, skoro zaraz zwiększamy je o 2, a kula i tak zasłania powstały nadmiar obwódki. Nie lepiej więc zmniejszyć zaznaczenie od razu o 7?

Mój efekt:
Zapisane
ignotus
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.09.2008, 15:23:04 »

;] fajny tutuek, moja praca:
Zapisane

Jamal
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika


Uczę się podstaw ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 16.12.2008, 22:55:56 »

Przydatna rzecz taka kulka Uśmiech

Zapisane

Hostari
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Hostari


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 15.01.2009, 19:46:11 »

Tutek Super.

Oto moje arcydzieło:
xD

Pozdro


P.S. Wiem że ten okrąg przezroczysty nie wygląda za ładnie Język
« Ostatnia zmiana: 15.01.2009, 20:03:19 wysłane przez Hostari » Zapisane
Ania2213
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika


Just gimp it!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 09.03.2009, 12:11:43 »


Moja kulka Uśmiech
Zapisane

Sygnaturka w remoncie.
Zapraszam do mojej galerii
WojcieCH
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 11.03.2009, 16:51:13 »

Moja kula. Trochę zedytowana Chichot

Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Kryształowa kula
Skocz do: