Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Moja pierwsza strona (wykonana przez 12-latka) ;]  (Przeczytany 13341 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KrzychuZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 259
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 06.07.2008, 12:37:13 »

Napis na górze to nazwa używanej przez użytkownika przeglądarki (w Twoim przypadku Netscape). Wyświetla się on ponieważ "zamontowałem" skrypt wczytujący arkusz CSS zależnie od przeglądarki ponieważ dla IE plik CSS ma inną zawartość.
Przycisk zamykania jest po to, aby strona przypominała wyglądem Vistę. Pierwotnie przyciski miały służyć do swijania zawartości paneli.
Zapisane

karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 06.07.2008, 12:49:53 »

Proponuję usunąć górne menu, ponieważ na nim nic nie zyskujesz. W zamian możesz logo zrobić bardziej pudełkowe; na razie wygląda jakby było przyczepione do tła. Nie mogę sobie także wyobrazić elementów PHP na tej stronie (chciałabym, abyś napisał, gdzie go użyłeś). "Iksy" w boxach są niepotrzebne, to bez dwóch zdań wiadoma rzecz. Bez tego strona będzie równie piękna. A co z nieszczęsnym .png? Zrób wersję bez aero dla IE. Nie wiem, czy umiesz wstawiać polecenia widoczne tylko dla niebieskiego E; jeśli nie, to mogę Ci pokazać. Reszta bez zarzutów.

EDIT: Efekt zwijania i rozwijania... Hmm... Jakby użyć do tego AJAX-u to byłby ekstra dodatek (co z tego, że niepotrzebny ;-))
Zapisane
Bibson
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika

Bibson


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 06.07.2008, 13:22:50 »

No nie tak do końca działa to poprawnie-wyświetlanie przeglądarki Uśmiech
Ale rozumiem to ponieważ Netscape działa na silniku Mozilli(nie wiem czy dobrze to napisałem Język)
Zapisane

KrzychuZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 259
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 11.07.2008, 13:38:51 »

Języka PHP użyłem do robienia szablonów (index.php to plik szablonu, a do niego wczytywane są zawartości innych plików).
W IE większość jest przezroczysta (tak jak w innych przeglądarkach), ale nieprzezroczyste są miejsca, gdzie znajdują się linki, bo jedno z drugim mi nie działa. Oto screen z IE:

Na górze strony wyświetla się pasek z Browsehappy.pl, informujący o złym wyświetlaniu się strony pod IE.
Jeśli chodzi o wyświetlanie używanej przeglądarki, to pod Mozillą pisze Netscape ponieważ Mozilla działa na silniku Netscape Nawigator czy coś takiego. ;]
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 11.07.2008, 17:19:51 »

Jeśli chodzi o wyświetlanie używanej przeglądarki, to pod Mozillą pisze Netscape ponieważ Mozilla działa na silniku Netscape Nawigator czy coś takiego. ;]

No Mozilla (jak i Firefox, oraz inne przeglądarki ze stajni Mozilli) działają na silniku Gecko. Na początku faktycznie było to faktycznie połatany silnik Netscapa, ale obecnie już nie można tego powiedzieć.

Layout bardzo ładny, fascynacja Vistą co prawda mnie nie bawi, logo i tło do niego nie bardzo pasują z resztą. Biały pasek reklam kłuje w oczy, a całość odpalona w IE razi.
Zapisane
ksitek90
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 67
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 14.07.2008, 15:19:48 »

Jak na razie to zwykła prezentacja theme'ów - obie strony (ta na yoyo i ugu) nic ciekawego nie prezentują (chodzi mi o to że jest na nich pusto). Dobrze że na ugu nie ma tego co na yoyo w dziale o mnie:

Cytuj
mam 12 lat (rocznikowo 13).

Wygląda to mało profesjonalnie. Z takim podawaniem swojego wieku spotkałem się tylko u osób młodych.
Znalazłem też jeden błąd - napisałeś znaleść, a pisze się znaleźć, ale to szczegół, bo reszta napisana jest raczej bezbłędnie.
Nie podoba mi się też stopka - nie lepiej by było, jakby była przyklejona do dolnej krawędzi okna?
Zapisane

karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 14.07.2008, 16:48:08 »

Kiedyś usłyszałam piękne słowa: "Musisz sprawić, aby strona wyświetlała się poprawnie we wszystkich przeglądarkach, no chyba, że chcesz zostać webmajstrem zamiast webmasterem". Wielkie rzeczy można zrobić choćby CSS-em, niestety IE to hamuje i mimo wszystko nie można ich zastosować (chyba, że do celów edukacyjno - prezentacyjnych). Napis Cię nie uratuje; musisz albo usunąć aero albo wstawić alternatywną wersję dla IE.
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 15.07.2008, 00:16:10 »

Może będę trochę nietematyczny, ale czy mógłbyś przesłać mi na PW tą czcionkę, która jest na stronie głównej?(napis FURION) Jak mi prześlesz wiadomość tą(tę) usunę.
Zapisane

afk
Frizi
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Frizi


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 15.07.2008, 04:33:30 »

Co do kompatybilności z IE: można ten problem rozwiązać na różne sposoby.
Osobiście od czasu programuje w PHP (+ XHTML) i staram się, by strony wszędzie wyglądały na poziomie.
Tutaj masz przykład z menu (tak, layout z tutka na portalu ;P) http://frizi.ugu.pl/janowski5/
Na firefoxie i operze wygląda to tak, jak powinno, ale IE nie obsługuję pseudoklasy hover na innych obiektach niż link (a), więc trzeba było sobie to jakoś rozwiązać. Otwórz tą stronę w FF i w IE, to zobaczysz o co mi chodzi. (link do css: http://frizi.ugu.pl/janowski5/style.css)
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 15.07.2008, 12:58:03 »

Ja ten problem rozwiązuję w inny sposób. Korzystając z zasady kaskadowości (korekta niech mnie poprawi, jeśli źle napisałam) umieszczam dodatkowe instrukcje dla IE w <head>:
Kod:
<!--[if lte IE 6]>
<style type="text/css">
/* umieszczam tu specjalne polecenia dostępne tylko dla IE 6 */
</style>
<![endif]-->
W podobny sposób można dołączyć polecenia dla IE 7. Nie sprawdzałam natomiast, czy da się wcisnąć specjalny arkusz, który będzie pobierany pomiędzy tagami (arkusz może być z mniejszym priorytetem niż 'zwykły', więc lepiej nie ryzykować).

BTW: @frizi - ech; to, że IE nie obsługuje :hover nie znaczy, że musisz menu wstawić do bocznej szpalty. Tutaj masz przykład menu rozwijalnego zrobionego za pomocą CSS (możesz skopiować źródło i dostosować je według potrzeb): http://www.cssplay.co.uk/menus/dd_valid.html
Zapisane
Frizi
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Frizi


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 16.07.2008, 00:10:46 »

Dzięki bardzo!  laugh jutro to wkomponuję w moją stronkę  Mrugnięcie
Zapisane
pavlo147
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

pavlo147


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 22.07.2008, 17:07:41 »

a mi sie nie podoba.. po co te krzyżyki? Po za tym nie rozumiem naprzykład zakładki "Strony" napisałeś tam że będziesz wklejał linki do stron które zrobiłeś.. po co?  <ninja> po za tym jest 14 błędów w validatorze Uśmiech
Zapisane

Karlux
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 30.08.2008, 13:16:22 »

Heh ja też mam 12 lat i się nie chwale, wiek nie gra roli trzeba mieć warunki. Strony nawet nawet ale i tak wolę CMS a stronę pisałeś od początku czy na jakimś edytorze WYSYWIG :?:  laugh Ja też miałem sporoo stron a głownie mojego klubu. Zaczynałeś od czego?? Ja od blogów najczęściej na www.blox.pl  <ninja>
Zapisane
yasc
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Licencja: Copyright
Wiadomości: 62
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 30.08.2008, 15:04:32 »

Jak na 12-latka to bardzo ładną pracę zrobiłeś. Oto moje propozycje:
  • usuń przyciski "X"
  • możesz usunąć górne menu i jakoś zmodyfikować logo aby zajęło miejsce tego paska

Kiedyś usłyszałam piękne słowa: "Musisz sprawić, aby strona wyświetlała się poprawnie we wszystkich przeglądarkach, no chyba, że chcesz zostać webmajstrem zamiast webmasterem". Wielkie rzeczy można zrobić choćby CSS-em, niestety IE to hamuje i mimo wszystko nie można ich zastosować (chyba, że do celów edukacyjno - prezentacyjnych). Napis Cię nie uratuje; musisz albo usunąć aero albo wstawić alternatywną wersję dla IE.

Piękne słowa!  Mrugnięcie Jednak istnieje skrypt modyfikujący ustawienia IE dla przeźroczystych plików PNG. Link
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWasze stronyWątek: Moja pierwsza strona (wykonana przez 12-latka) ;]
Skocz do: