Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 451526 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #364 : 14.03.2008, 18:43:16 »

Cytuj
O macintoshu powiem tylko tyle że największą obrazą dla informatyka byłyby takie słowa: "Twoja stara używa macintosha!"

[cenzura], śmieci, ogryzki, hamburgery i opony od samochodu ty masz w głowie "Mr. Twardy Dysk".
MAC to wspaniały, profesjonalny system tyle że nie dla dzieci NEO którym tylko w głowie gierki komputerowe itp.
Mój wujek używa macintosha i wiem że kupił go nie na marne.

Cytuj
Cytuj
A jakieś uzasadnienie? Język
Myślę że nie potrzeba.

Z tych słów wynika że nigdy w życiu nie widziałeś MACa na żywo,
a najbardziej prawdopodobne jest to że jakiś twój "NEO kolega" który nie wie co to "Klawiatura"
powiedział ci że MAC jest "beznadziejny".
To tyle ode mnie. Język

Ziomioslaw: hamuj się. A czy po za wujkiem, kŧóry go ma, używałeś tego systemu Pheonix?

Phoenix: Pewnie, może się nawet kiedyś do niego przyzwyczaję.
« Ostatnia zmiana: 14.03.2008, 19:15:53 wysłane przez Phoenix » Zapisane



Uryuu Ishida
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Widzący więcej


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #365 : 14.03.2008, 19:01:32 »

HAHAHAHAHAH!!!! ROTFL! jesteście żałośni. Tyle Wam powiem. Profesjonaliści się znaleźli. "mac to profesjolnalny system" "na windowsie działają głównie gierki" HAHAHAHAHAH!!! Sam całe życie spędziłem przed kompem a mój ojciec jest informatykiem. Jak mu powiedziałem co wy tutaj wypisujecie to nie mógł ze śmiechu. Macie się za mędrców? jakbyście byli to byście pierwszej lepszej osoby nie usiłowali zgasić tylko dlatego że nie jest taki porąbany jak wy i nie używa linuksa albo co gorsza MACa. Poza tym MACa widziałem. Mój kuzyn kiedyś takiego miał (ale po dwóch latach nie mógł już z tym badziewiem wytrzymać). Poza tym W jednej z dwóch sal komputerowych w mojej szkole są makówki. W drugiej są zwykłe z Windowsami. Nawet nam kiedyś dyrektorka opowiadała że popełnili błąd kupując macintoshe bo to szmelce. Każdy kto się na tym trochę zna (czyli nie wy, pozerzy) tak o tym powie. to tyle. Nara. Chichot
« Ostatnia zmiana: 14.03.2008, 20:08:13 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Robert193
Gość
« Odpowiedz #366 : 14.03.2008, 19:07:43 »

HAHAHAHAHAH!!!! ROTFL! jesteście żałośni. Tyle Wam powiem. Profesjonaliści się znaleźli. "mac to profesjolnalny system" "na windowsie działają głównie gierki" HAHAHAHAHAH!!! Sam całe życie spędziłem przed kompem a mój ojciec jest informatykiem. Jak mu powiedziałem co wy tutaj wypisujecie to nie mógł ze śmiechu. Macie się za mędrców? jakbyście byli to byście pierwszej lepszej osoby nie usiłowali zgasić tylko dlatego że nie jest taki porąbany jak wy i nie używa linuksa albo co gorsza MACa. Poza tym MACa widziałem. Mój kuzyn kiedyś takiego miał (ale po dwóch latach nie mógł już z tym badziewiem wytrzymać). Poza tym W jednej z dwóch sal komputerowych w mojej szkole są makówki. W drugiej są zwykłe z Windowsami. Nawet nam kiedyś dyrektorka opowiadała że popełnili błąd kupując macintoshe bo to szmelce. Każdy kto się na tym trochę zna (czyli nie wy, pozerzy) tak o tym powie. to tyle. Nara. Chichot
wiesz innym może mac zaspokaja potrzeby i nie jest taki zły i szanuje osoby które go używają, chociaż ja używam windowsa z przyzwyczajenia. kiedyś miałem linuxa i jest też dobry
« Ostatnia zmiana: 14.03.2008, 20:07:54 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #367 : 14.03.2008, 19:18:10 »

heh Mr. Hard Drive

Pozdrów tatę Mrugnięcie Dyrektorka to nie żadny informatyk, więc jej poglądy to żaden argument. Windows to chałowy system... akurat nie zgadzam się, że jest brzydki, ale stabilność systemu jest bardzo słaba... Linuksy to systemy rozwijające się bardzo(!) szybko, coraz więcej rzeczy do nich jest, i coraz większe wsparcie sprzętowe dla tych systemów.

Cytuj
Ze względu na powstanie i rozwój dystrybucji o łatwej instalacji, graficznym wyglądzie i bogactwie wydajnego oprogramowania Linux znajduje szerokie zastosowanie na rynku biurowym i domowym. Rządy kilku państw europejskich prowadzą wdrożenia Linuksa na komputerach administracji państwowej. Ponadto z Linuksa korzystają agencje wywiadowcze, kontrwywiad i wojsko, ze względu na bezpieczeństwo, stabilność oraz możliwość audytu oraz modyfikacji kodu (dostępność kodu źródłowego). Niezawodność tego systemu została doceniona przez niektóre banki i instytucje finansowe korzystające z Linuksa (np. system notowań Wall Street oparty jest na tym systemie operacyjnym). Linux jest używany w większości superkomputerów z listy TOP500. Również aparatura medyczna np. Tomografy Komputerowe firmy GE korzystają z systemu operacyjnego Linux. Popularne Access Pointy do dystrybucji sygnału WiFi również opierają się na uproszczonym jądrze Linuksa i procesorach ARM, coraz częściej również słyszy się o telefonach komórkowych z tym systemem na pokładzie.



Mac to naprawdę dobry system. Mój brat go posiada, i ja sam jestem w nim zakochany. Nigdy w życiu brat nie miał problemów ze stabilnością, a nie ukrywajmy, że wygląd Maca jest jednym z ładniejszych Mrugnięcie



Cytuj
Bezpieczeństwo było od wielu lat tą cechą systemów Windows, która powodowała pojawienie się ożywionych debat. Zdarzało się nawet, że sam producent systemów Windows padał ofiarą ataków [3]. Po części z uwagi na rozpowszechnienie systemów Windows, po części zaś z uwagi na kwestie techniczne dla systemów tej rodziny istnieje około 100.000 razy więcej szkodliwego oprogramowania, niż dla innych systemów, takich jak GNU/Linux, Unix, Mac OS X, czy FreeBSD [4]. Początkowo systemy Windows projektowane były tak, by umożliwiać użytkownikom łatwe korzystanie z komputera bez połączeń sieciowych, nie stosowano więc w nich systemów zabezpieczeń. System operacyjny Windows NT i jego następcy posiadał już implementację zasad bezpieczeństwa pracy (w tym bezpieczeństwa sieciowego) oraz mechanizmy pozwalające na pracę systemu z wieloma użytkownikami, lecz pierwsza jego wersja nie zakładała stosowania zabezpieczeń podczas pracy w Internecie - rozwiązanie to nie było jeszcze tak szeroko rozpowszechnione w czasach prac nad systemem Windows NT. Te właśnie cechy w połączeniu z kodem, który w pewnych miejscach obarczony był pewnymi niedoskonałościami (zezwalając na przykład na przepełnienie bufora) sprawiają, że systemy z rodziny Windows są częstym celem ataków twórców wirusów i robaków komputerowych. Dodatkowo, do czasu pojawienia się w sprzedaży Windows Server 2003, większość wersji (nawet w przypadku Windows NT) sprzedawano z konfiguracji z wyłączonymi ważnymi mechanizmami zabezpieczeń, za to włączając podatne na ataki (lecz jednocześnie użyteczne) usługi systemowe. W czerwcu 2005 zarządzana przez Bruce Schneiera firma Counterpane Internet Security podała, że zarejestrowała w przeciągu poprzedzających tę datę sześciu miesięcy ponad tysiąc nowych wirusów i robaków atakujących systemy operacyjne Windows.

Firma Microsoft przyznała się do długofalowo zaniedbywanych zagrożeń bezpieczeństwa krótko po nastaniu nowego stulecia, zaś teraz twierdzi, że zabezpieczenie swoich programów jest jej najwyższym priorytetem. Oczekiwane przez użytkowników narzędzie automatycznych aktualizacji systemu pojawiło się po raz pierwszy w systemie Windows Me. Dzięki tej funkcji dodatki Service Pack dla systemów Windows XP i Windows Server 2003 zostały przez większość użytkowników zainstalowane o wiele szybciej, niż byłoby to możliwe przy dystrybucji uaktualnień bardziej konwencjonalnymi metodami. Microsoft dostarcza uaktualnienia swoich produktów poprzez usługę Windows Update średnio raz na miesiąc (zwykle w drugi wtorek każdego miesiąca), choć aktualizacje krytyczne mogą się w miarę potrzeby pojawiać w dowolnym momencie. W systemach Windows 2000 z dodatkiem Service Pack 3 i nowszym, Windows XP i Windows Server 2003, możliwe jest automatyczne pobranie i instalacja aktualizacji.

Windows pada mi ostatnio dość często, resetuje się, muszę mieć całą armię antywirusów broniąca komputer... System ten jest bardzo niestabilny, a poprzez zamknięty kod, poprawki nie są poparte (tak bardzo jak w innych systemach) doświadczeniem użytkowników. Jedyną jak dla mnie zaletą Windowsa do dostępność sprzętowa i dostępność aplikacji. Zresztą większość produktów Microsoftu to nie najlepsze rzeczy -> Internet Explorer... Do tego nie wiadomo po co dołączają "świetnego" Nortona. Na Viście nie działa u wielu użytkowników USB i od ponad roku Microsoft nic w tej sprawie nie zrobił...



Ech... rozpisałem się, ale taka prawda...
Zapisane


Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #368 : 14.03.2008, 19:18:25 »

HAHAHAHAHAH!!!! ROTFL! jesteście żałośni. Tyle Wam powiem. Profesjonaliści się znaleźli. "mac to profesjolnalny system" "na windowsie działają głównie gierki" HAHAHAHAHAH!!! Sam całe życie spędziłem przed kompem a mój ojciec jest informatykiem. Jak mu powiedziałem co wy tutaj wypisujecie to nie mógł ze śmiechu. Macie się za mędrców? jakbyście byli to byście pierwszej lepszej osoby nie usiłowali zgasić tylko dlatego że nie jest taki porąbany jak wy i nie używa linuksa albo co gorsza MACa. Poza tym MACa widziałem. Mój kuzyn kiedyś takiego miał (ale po dwóch latach nie mógł już z tym badziewiem wytrzymać). Poza tym W jednej z dwóch sal komputerowych w mojej szkole są makówki. W drugiej są zwykłe z Windowsami. Nawet nam kiedyś dyrektorka opowiadała że popełnili błąd kupując macintoshe bo to szmelce. Każdy kto się na tym trochę zna (czyli nie wy, pozerzy) tak o tym powie. to tyle. Nara. Chichot

Uuuuu! Wygląda na to że mamy "fachowca" na forum! Nie no, szacuneczek...

Cytuj
Pozdrów tatę Mrugnięcie
Zapisane



Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #369 : 14.03.2008, 19:35:30 »

Witam!
Co prawda nie wypowiadałem się w tym temacie, ale teraz chcę. Dziękuję za udzielenie głosu. Uśmiech 2

Drogi Mr. Hard Drive!
Zacytuję trochę twojej wypowiedzi. Uśmiech 2

Cytuj
Sam całe życie spędziłem przed kompem
Czyżbyś był uzależniony? Całe życie przed kompem? To niedobre dla zdrowia.

Cytuj
Nawet nam kiedyś dyrektorka opowiadała że popełnili błąd kupując macintoshe bo to szmelce. Każdy kto się na tym trochę zna (czyli nie wy, pozerzy) tak o tym powie. to tyle. Nara.
A pani dyrektor jest biegłym informatykiem? A może po prostu ten system jest dla ciebie za trudny? Instrukcja nie gryzie. Gdybyś poznał ten system bardziej, może byś go polubił, może byś go docenił. Według paru gazet komputerowych (PC Format, PC World Komputer, CD-Action) system Mac, jest bardzo dobrym systemem. Oczywiście nie jest świetny oraz najlepszy bo żaden system nie jest idealny. Jednak jest on warty uwagi. Przyznam się, że używam Windowsa, ale miałem kiedyś Maca. Miałem przez około miesiąc. I przyznam, że był to dobry system. Uśmiech 2 Bardzo dobrze go wspominam. Płacz

Cytuj
Poza tym MACa widziałem. Mój kuzyn kiedyś takiego miał (ale po dwóch latach nie mógł już z tym badziewiem wytrzymać).
Może nie był na tyle inteligentny, aby go używać. I może nie przeczytał instrukcji.

Dziękuję za uwagę. Uśmiech 2
Zapisane
Uryuu Ishida
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Widzący więcej


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #370 : 14.03.2008, 19:40:28 »

dzięki za szacuneczek Chichot apropo profesjonalistów tak jak to było w wypowiedzi Corteza, to wasz profesjonalizm polega właśnie na ocenie wyglądu. brawo! Co do tego że windows jest niestabilny - owszem. MAC jest stabilny - guzik prawda. (ale oczywiście jest to super system bo wygląda ładnie a pokemony ponoć wolą vistę.) Podsumowując, wielu kretynów już widziałem, ale takiego czegoś nie widziałem jeszcze nawet w najgorszym koszmarze. Jesteście głupsi niż normy Unii Europejskiej przewidują. Z wyjątkiem Corteza i może jeszcze kilku osób. Cortez co prawda nie podziela mojego zdania ale przynajmniej nie robił wszystkiego żeby mnie zdeptać z tego powodu. (co do tego incydentu z usb to jesteś w błędzie, Cortez. Wydano poprawkę do systemu. U mnie jest dobrze i bez niej Mrugnięcie)
Zapisane

Uryuu Ishida
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Widzący więcej


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #371 : 14.03.2008, 20:01:49 »

Kolejny raz muszę powtórzyć dla kolegi powyżej że nie o to chodzi, że komuś się podoba MAC czy linux, tylko o to że zamiast spokojnie wyobrazić dysaprobatę dla mojej opinii, próbują mnie zdeptać i uważają się za profesorów.
Zapisane

CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #372 : 14.03.2008, 20:06:03 »

Mr. Hard Drive - ja sam miałem ten problem, i poprawka nic nie pomogła... dopiero że wymieniałem sprzęt drugi raz instalowałem Windowsa i wtedy już bez problemu. Interfejs graficzny nie jest najważniejszą rzeczą, ale przyznajmy - umila pracę Mrugnięcie
Zapisane


Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #373 : 14.03.2008, 20:07:17 »

Drogi panie Mr. Hard Drive! Uśmiech 2

Cytuj
dzięki za szacuneczek
O ile mi się zdaje, to Phoenix użył sarkazmu. Uśmiech 2

Cytuj
Co do tego że windows jest niestabilny - owszem. MAC jest stabilny - guzik prawda. (ale oczywiście jest to super system bo wygląda ładnie a pokemony ponoć wolą vistę.)
Matko jedyna, dzieci bożej łaski co się tak uparłyście tych pokemonów. Może i niektórzy wolą wygląd od mocy, ale przecież oni/one są w tym kompletnie zieloni!

Cytuj
Podsumowując, wielu kretynów już widziałem,
Gratuluję dobrego wzroku. Uśmiech 2

Cytuj
ale takiego czegoś nie widziałem jeszcze nawet w najgorszym koszmarze.
To chyba za mało horrorów oglądasz. Uśmiech 2

Cytuj
Jesteście głupsi niż normy Unii Europejskiej przewidują.
My to użytkownicy. A ty też jesteś użytkownikiem. A więc też mówisz o sobie. Uśmiech 2
Zapisane
Uryuu Ishida
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Widzący więcej


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #374 : 14.03.2008, 20:09:15 »

Fakt, umila pracę. A co do tego problemu z USB to nie wiem czemu nie pomogła poprawka. Następnym razem spróbuj zainstalować service pack, to powinno zadziałać.
Zapisane

ozziuss
Gość
« Odpowiedz #375 : 14.03.2008, 20:10:00 »

Mr. Hard Drive jak trochę lat ci przybędzie i doświadczenia to zacznij się wypowiadać na tematy które widocznie są ci obce. nie pasuje ci mac? dlatego że go nie używałeś czy że cię nie stać? ja pracuje na macu około 10 godzin w tygodniu i uważam że ten system jest w pewnym sensie genialny (maco-linux byłby boski Uśmiech ). nie wiesza się, nie ma niebieskich ekranów śmierci itd. niestety o windows vista powiedzieć tego samego nie mogę. trochę na nim posiedziałem (jakieś 2 tygodnie). na początku powiedziałem sobie że posiedzę najdłużej jak się da żeby móc coś o tym systemie powiedzieć. no i co 4 dni dostawałem niebieski ekraniki restart kompa zaraz po jego uruchomieniu. wszystko było ładnie poinstalowane i powtykane. czyli problem jest w systemie.
co do twojego ojca: niech się schowa ze wstydu jakie ty tu komentarze piszesz. ewentualnie nie masz ojca informatyka tylko "informatyka". (bez obrazy oczywiście)
i jeszcze jedno. co dyrektor ma do pracowni informatycznej? mój jest wfistą i się na tym nie zna. mac mu się też nie podoba ale jak mu łopatologicznie wyłożyłem wyższość osx'a nad windowsem to zrozumiał i zostawił pracownię studentom którzy od czasu do czasu przychodzą się naszymi kompami zająć. coś jeszcze chciałem napisać ale już się pogubiłem  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 21.03.2008, 23:30:22 wysłane przez ozziuss » Zapisane
Uryuu Ishida
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Widzący więcej


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #376 : 14.03.2008, 20:13:01 »

owszem użył sarkazmu Chichot W tym problem że ja równierz Chichot

co do ostatniego. Na litość matki i dzieciątka... nie wiem kto cię uczy/uczył polskiego ale wyniki są żałosne. Czytanie ze zrozumieniem jest u Ciebie nie do przyjęcia.
« Ostatnia zmiana: 17.03.2008, 21:11:49 wysłane przez Phoenix » Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #377 : 14.03.2008, 20:29:06 »

Widzę, że wybuchła niezła kłótnia z której wiele nie wynika, po za tym, że "Mr. Hard Drive" stracił panowanie nad sobą, ma ojca informatyka, który no cóż... chyba nie uczy swojego syna swojego fachu, może go nie zna, dobra - nie wnikam.

Mr. Hard Drive, weź sobie herbatkę zaparz. W miedzy czasie może wyłącz komputer, jutro idź na spacer, jak będzie ładna pogoda, po drodze zapłać za system jakiego używasz, bo pewnie pirat.

Kwestię pisowni proszę zostawić korektorem - to nie znaczy, że nie należy dbać o własną - a teraz wszyscy głęboki wdech.

Kilka spraw wyjaśnienia: Macki to nie tylko system, to także komputer - system pisany jest specjalnie pod ten właśnie sprzęt, tak więc z założenia będzie stabilniejszy (jest z tego co słyszałem, jak mówiłem, sam nie używałem, nie używam).

Windowsy, to raz skompilowany kod, a to oznacza, że będą z nim problemy.

Linuksa można sobie skompilować - ale i tak jest on częściej poprawiany i testowany zdecydowanie lepiej niż Windows - użytkownicy na całym świecie, na najróżniejszym sprzęcie. Proste nie?Uśmiech

Jeśli komuś nie podoba się Linux, to niech lepiej nie łączy się z siecią - większość stron (ta też) znajduje się właśnie na nim - lub na czymś podobnym (i chwała Panu).

Dobra - tyle, proszę o spokój, odmykam wątek.
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: