Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 451612 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
supertitokamil
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika


Taki mały grafik


Zobacz profil
« Odpowiedz #336 : 26.02.2008, 15:25:43 »

Ja oczywiście Windows XP .

A używam bo: Dostałem od kolegi Mrugnięcie.
Zapisane
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : 29.02.2008, 17:33:32 »

Ziomioslaw: Jeśli według ciebie Windows XP nie ma zalet to dlaczego zwykle nie Ubuntu, nie Mandriva, nie Vista tylko właśnie Windows XP wychodzi w testach najlepiej? I czemu większość go używa chodź jest płatny? Twoje beznadziejne zaczepki typu "a powiadają, że z wiekiem się mądrzeje" (omijając kontekst) to okłamywanie samego siebie.

Wiem że na pewno usuniesz ten post ale przynajmniej go przeczytasz. (Jesteś Administratorem, masz prawo)


Ziomioslaw: jakich testach?!:D śmiechu warte, przytoczysz jakiś?
I rób sobie wielkiego męczennika XP, ciemiężonego, przez złych administratorów - tylko idź i zapłać za system który używasz, no wypadałoby, skoro już go używasz, nie sądzisz?
Nie wysuwaj mi też "demokratycznych" argumentów, bo są niewiele warte, napisał o tym poniżej RRH.
Oczywiście możesz też usunąć mój komentarz, w końcu kiedy się nie ma co pisać...


Wręcz przeciwnie, mam co pisać: Choć by w testach gazet komputerowych. Kiedyś w Komputerze Świecie i chyba w PC formacie był taki test (To nie są gazety faworyzujące Windowsa). | Mam oryginalnego kupionego XPka. (Stać mnie, ale na linuksa nie będzie mnie stać ;p)

Ziomioslaw: czyli nie ma żadnych testów, albo je źle zrozumiałeś.
« Ostatnia zmiana: 29.02.2008, 21:21:36 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane



RRH
Gość
« Odpowiedz #338 : 29.02.2008, 17:56:22 »

Cytuj
I czemu większość go używa chodź jest płatny?
Bo używało go większość i drugie tyle bezmyślnie przejęło ich myślenie. A, że człowiek jest leniwy i nie lubi zmian. A, że lepiej ukraść niż się wysilić. I kółko się zamyka. Rozumiesz?
Zapisane
DECK
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: deck@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 109
Galeria Użytkownika


ROLL & CHILL...!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #339 : 29.02.2008, 18:37:05 »

Każdy komputer jaki widzę w sklepie [np. w Media Markt, Saturn] to ma jakiegoś Windowsa w standardzie... x/
A wiecie dlaczego XP wypada lepiej w testach? Bo jest porównywany do innych systemów np. Vista itp.

Używam Linuxa [Ubuntu] i jestem z niego zadowolony - nie muszę dbać o firewalla, antywirusy itd.
Wszystkie potrzebne mi programy już mam ZA DARMO zainstalowane. Jak nie - to repro DARMOWE czeka.
Darmowe aktualizacje + dodatki.

A co najważniejsze Ubuntu używam od wersji 7.04. Więc kiedy wyszła nowa wersja (7.10) - od razu mogłem zaktualizować system ze starszej wersji na nową całkowicie za darmo [nie licząc czasu pobierania plików około ~2 godziny].


Cytuj
W sieci pojawił się exploit, który w trywialny sposób pozwala na podniesienie uprawnień użytkownika do praw roota. Jest bardzo niebezpieczny nie tylko dlatego, że nie jest kłopotliwy w użyciu ale również dlatego, że za jego pomocą można zaatakować wiele wersji kernela: począwszy od 2.6.17 a na 2.6.24.1 kończąc.
Źródło: http://hack.pl/aktualnosci/niebezpieczne_exploity_na_jadro_linuxa_876

Nieoficjalne paczki pojawiły się dzień po odkryciu luki. Oficjalne były już do pobrania dwa dni później [oficjalne]!
Czego chcieć więcej? Dobra - rozumiem - nie działa większość gier [nawet na Wine - Emulator Windowsa - itd.], ale tylko dlatego mam mieć Windowsa na dysku? Ups... zapomniałem - u mnie już go nie ma x]
Zapisane

www/ ~portfolio
www/ ~digart
www/ ~lastfm.pl
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #340 : 29.02.2008, 21:24:36 »

Używam Linuxa [Ubuntu] i jestem z niego zadowolony - nie muszę dbać o firewalla, antywirusy itd.

No Ty nie musisz się o wirusy martwić, ale bez antywirusa rozsyłasz je dalej i martwią się o nie Ci którym Windows wychodzi lepiej w testach;P
Zapisane
frecel
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : 29.02.2008, 22:32:17 »

Ja tam korzystam z Linuksa Ubuntu i jestem całkowicie zadowolony. Wcześniej był SUSE ale moim zdaniem Ubuntu lepsze. A wcześniej były Windowsy XP, ME, 98, 95 i MS-Dos z Windowsem 3.x Chichot ale szczerze wątpię żebym kiedyś powrócił do systemów Microsoftu
Zapisane

HaHa!
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #342 : 01.03.2008, 00:01:09 »

DECK WINE is not emulator...powinieneś to wiedzieć.
Zapisane
ziom_waw
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 54
Galeria Użytkownika


Początkujący


Zobacz profil
« Odpowiedz #343 : 08.03.2008, 16:19:45 »

Windows Vista.. Większość gier nie chodzi na tym śmieciu. Mówiłem, żeby zmienić na XP albo na Linuxa to nie! Rodzice mi nie pozwolili!!! Zły
Zapisane
CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #344 : 08.03.2008, 17:02:10 »

Windows Vista.. Większość gier nie chodzi na tym śmieciu. Mówiłem, żeby zmienić na XP albo na Linuxa to nie! Rodzice mi nie pozwolili!!! Zły

LoL? Mi chodzą wszystkie...

Co do waszej dyskusji -> UBUNTU JEST LEPSZE! Według mnie jego największą wadą, jest to że duża część aplikacji, nie jest przez niego obsługiwana... Plusów jest tyle, że pewnie by mi się w tym poście nie zmieściło... Ja korzystam z Visty, nie narzekam, ale jak już nie będę grał w gry (brak czasu, czyli pewnie 2 liceum) zmieniam na Ubuntu. Hah Phoenix... nie spodziewałem sie tego po tobie...

Cytat: Phoenix
I czemu większość go używa chodź jest płatny?

A czemu większość nastolatek pisze JaK bY bYłY pOkEmOnAmI? Czemu ludzie korzystają z Nortona?

1. Nie mam pojęcia czemu - zwykła głupota.
2. Bo jest odrazu w Windowsie... nie zwracają uwagi na to, że pobiera ogromną moc, a jakość jego obrony jest słaba (7 wirusów w miesiącu mam mój kolega, i się upiera, że to dobry AntyVir...)

I w końcu odpowiedź na twoje pytanie:

Bo Windows jest dostarczany odrazu pod komputery w sklepach! A Microsoft to potężna korporacja (co nie oznacza, że ich produkty są świetnej jakości).

Możliwe, oczywiście, że nie przeszli jeszcze na Ubuntu z takich powodów jak ja...

Mimo, iż sam jestem uzytkownikiem Windy uważam, że Linuksy jest lepsze Uśmiech
Zapisane


RRH
Gość
« Odpowiedz #345 : 08.03.2008, 20:21:03 »

Cytat: CorteZ
Co do waszej dyskusji -> UBUNTU JEST LEPSZE! Według mnie jego największą wadą, jest to że duża część aplikacji, nie jest przez niego obsługiwana...

Oj, bardzo się mylisz. Repozytoria Ubuntu opierają się na repo Debiana (testing), który to jest największą dystrybucją.
Jeżeli nie znajdziesz oprogramowania w repo, możesz sobie je skompilować.

W prawdzie powiedziawszy, na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy kompilowałem jakiś program. Nie miałem takiej potrzeby, bo wszystko znalazłem w repozytorium.

ziom_waw: bo w tym wieku rodziców się słucha  Cool
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #346 : 08.03.2008, 22:01:23 »

ziom_waw a to nie możesz linuksa obok windowsa postawić?
« Ostatnia zmiana: 08.03.2008, 22:23:39 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
ziom_waw
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 54
Galeria Użytkownika


Początkujący


Zobacz profil
« Odpowiedz #347 : 09.03.2008, 22:30:29 »

ziom_waw a to nie możesz linuksa obok windowsa postawić?

A myślisz, że nie próbowałem? Też nie mogłem. Udało mi się, ale sęk w tym, że rodzice nie pozwolili. Ja naprawdę nie wiem co oni mają do Linuxa. Co?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #348 : 09.03.2008, 22:53:56 »

jakbyś zainstalował, to by się pewnie nawet nie kapnęli.
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #349 : 09.03.2008, 22:57:01 »

Ba, pewnie by nie zauważyli jakby Linuksem nadpisał Windows Język
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: